Bartłomiej Sanetra z podwójnym zwycięstwem w zawodach FIS w Szczawnicy
(żródło: mat prasowe M.Lewkowicz PKL)

Blisko 90 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech, Słowacji i Litwy rywalizowało w zawodach FIS, zorganizowanych w ramach programu PolSKI Mistrz w ośrodku narciarskim PKL Palenica w Szczawnicy.
( 22 Grudnia 2020)
AZS Winter Cup rozpoczęty.
(żródło: AZS Winter Cup)

Zawodami na Harendzie rozpoczęła sie kolejna edycja rywalizacji studentów w ramach  AZS Winter Cup. Następne edycje zaplanowane są na: 8 stycznia 2021 w Kluszkowcach, 22 stycznia w Krynicy, 5 lutego w Zawoi,  19 lutego w Szczawnicy na Palenicy a finał rozegrany zostanie 26 lutego na Harendzie.
PolSKI Mistrz: Alpejczycy rozpoczęli zmagania w Młodzieżowym Pucharze Polski
(żródło: M. Lewkowicz BP PKL)

170 narciarzy alpejskich wystartowało w pierwszych zawodach Młodzieżowego Pucharu Polski, które rozegrane zostały w weekend w miejscowości Suche. Był to z pewnością udany początek sezonu dla Jana Łodzińskiego, który stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii Juniorów Młodszych w sobotę i w niedzielę. Podwójne zwycięstwo na swoim koncie zapisali też Alina Protchenko i Karol Zawada, rywalizujący w kategorii Młodzików.
( 21 Grudnia 2020)
Trasy gotowe na zawody FIS i Młodzieżowy Puchar Polski w narciarstwie alpejskim
(żródło: mat prasowe)

Trwają ostatnie przygotowania do międzynarodowych zawodów FIS w slalomie, które odbędą się w dniach 21-22 grudnia w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy. Na najbliższy weekend zaplanowano także pierwsze zawody Młodzieżowego Pucharu Polski w ośrodku narciarskim Suche.
( 18 Grudnia 2020)
Maryna Gąsienica Daniel nie przestaje zadziwiać

Maryna Gąsienica Daniel drugi raz z rzędu okazała się najlepsza w zawodach Pucharu Europy w slalomie gigancie, które ponownie rozegrano w austriackim Hippach.
( 17 Grudnia 2020)
Maryna Gąsienica-Daniel wygrywa Puchar Europy!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Maryna Gąsienica-Daniel nie zwalnia tempa i po znakomitych wynikach w Pucharze Świata zapisała na swoim koncie kolejny sukces, tym razem wygrywając alpejski Puchar Europy w slalomie gigancie. Podopieczna Marcina Orłowskiego nie dała rywalkom żadnych szans i z wielką przewagą zwyciężyła w zawodach w austriackim Hippach. Na drugim stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Elisa Moerzinger. Trzecie miejsce wywalczyła natomiast Amerykanka Paula Moltzan, która końcem listopada była druga w Pucharze Świata w Lechu.
( 16 Grudnia 2020)
Maryna Gąsienica-Daniel fantastyczna w Courchevel!

To były znakomite dni dla Maryny Gąsienicy-Daniel w Courchevel, która dwukrotnie zamledowała się w najlepszej "30" alpejskiego Pucharu Świata kobiet. W sobotę podopieczna Marcina Orłowskiego wywalczyła 21. miejsce w slalomie gigancie, natomiast dzisiaj pojechała rewelacyjnie i ukończyła rywalizację tuż za czołową "10". Nasza reprezentantka po pierwszym przejeździe zajmowała 19. miejsce, jednak w drugiej rundzie uzyskała drugi czas przejazdu i tym samym awansowała na 11. pozycję.
( 14 Grudnia 2020)
Kolejny świetny wynik Maryny Gąsienicy-Daniel w Pucharze Świata!

Maryna Gąsienica-Daniel po raz kolejny tej zimy dostarczyła nam wielu wspaniałych emocji podczas zawodów alpejskiego Pucharu Świata. Podopieczna Marcina Orłowskiego zameldowała się w najlepszej "30" sobotnich zawodów i wywalczyła 21. miejsce w slalomie gigancie w Courchevel. Tego dnia zwycięstwo odniosła reprezentantka Włoch Marta Bassino. Na drugim stopniu podium stanęła Szwedka Sara Hector, a trzecia była Słowaczka Petra Vlhova.
( 12 Grudnia 2020)
Wielki sukces Maryny Gąsienicy-Daniel!

To były znakomite zawody w wykonaniu Maryny Gąsienicy-Daniel, która dzisiaj osiągnęła najlepszy jak dotąd wynik w karierze. Podopieczna Marcina Orłowskiego zameldowała się w najlepszej "10" alpejskiego Pucharu Świata i austriackim Lechu wywalczyła dziewiąte miejsce w slalomie równoległym. Zwyciężyła reprezentantka Słowacji Petra Vlhova, która w wielkim finale pokonała Amerykankę Paulę Moltzan. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Szwajcarka Lara Gut-Behrami.
( 27 Listopada 2020)
Alpejczycy zakończyli sezon na Jaworzynie Krynickiej

Nasi alpejczycy zawodami FIS na Jaworzynie Krynickiej zakończyli sezon zimowy. We wtorek oraz w środę na czarnej trasie FIS nr 5 w Krynicy-Zdroju uczestnicy zawodów dwukrotnie rywalizowali w slalomie gigancie. Wśród mężczyzn dwa zwycięstwa odniósł Słowak Martin Hyska. Natomiast w gigancie kobiet triumfowały reprezentantka Polski Daria Krajewska oraz Dunka Ida Sofie Bunsov Broens. Były to kolejne zawody rangi FIS, które odbyły się w Polsce w ramach Programu PolSKI Mistrz, który jest realizowany przez Polski Związek Narciarski przy współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju, Grupą PKL oraz Koleją Gondolową Jaworzyna Krynicka.   W galerii fotoreportaż
( 12 Marca 2020)
Alpejczycy walczyli na Palenicy w zawodach FIS w slalomie

Po raz drugi tej zimy narciarze alpejscy rywalizowali w ośrodku PKL Palenica w zawodach FIS. Dwukrotnie zawodnicy oraz zawodniczki walczyli na trasie slalomu. Wśród kobiet triumfowały reprezentantki Polski - Daria Krajewska i Anna Skarbek-Malczewska. Natomiast w slalomie mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęli Austriak Richard Leitgeb oraz Słowak Martin Hyska. Po raz kolejny tej zimy na Palenicy w Szczawnicy rozegrane zostały zawody w ramach Programu PolSKI Mistrz. W galerii fotoreportaż
( 10 Marca 2020)
Puchar Świata w Jasnej odbędzie się w marcu 2021 r.

Liptowski Mikulasz, 6 marca 2020 r. - Największy słowacki ośrodek sportów zimowych Jasná w Tatrach Niskich ponownie ugości światową elitę narciarek zjazdowych. Zawody Pucharu Świata w slalomie i slalomie gigancie odbędą się w dniach 6 - 7 marca 2021 r. Poinformowała o tym Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), która zmieniła termin z wcześniej ogłaszanego na 16 - 17 stycznia 2021 r.
( 7 Marca 2020)
Zawody i medale ku pamięci wybitnej postaci.
(żródło: COS OPO Szczyrk)

„Następcy Heleny Marusarzówny” to zawody, jakie na 11 marca 2020 roku zaplanowane zostały w Szczyrku na stoku Skrzycznego. Jedno z głównych założeń przedsięwzięcia wiąże się z przypomnieniem, a jednocześnie uhonorowaniem postaci wybitnej w okresie międzywojennym zawodniczki.
( 6 Marca 2020)
Na Jaworzynie Krynickiej walczono w slalomie gigancie

1 i 2 marca 2020 roku w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka odbyły się zawody FIS w narciarstwie alpejskim. Podczas tych dwóch dni rywalizacji zawodnicy dwukrotnie walczyli o medale w slalomie gigancie. Areną zmagań była trasa czarna nr 5 FIS na Jaworzynie Krynickiej. Zawody w Krynicy-Zdroju rozgrywane były w ramach Programu PolSKI Mistrz, który jest realizowany przez Polski Związek Narciarski przy współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju, Grupą PKL oraz Koleją Gondolową Jaworzyna Krynicka.    W galerii fotoreportaż
( 3 Marca 2020)
AZS WC: IWONA KOHUT I ADAM CHRAPEK Z KRYSZTAŁOWYMI KULAMI

Iwona Kohut (AWF Wrocław) i Adam Chrapek (PŚl Gliwice) zostali najlepszymi akademickimi narciarzami sezonu i wywalczyli Kryształowe Kule w obu konkurencjach. O ile same rozstrzygnięcia nie są zaskoczeniem, to przebieg zawodów finałowych był emocjonalną bombą i o klasyfikacji końcowej zadecydował ostatni przejazd. Toyoty w użyczenie na trzy miesiące trafiły w ręce Iwony Kohut i Dominika Białobrzyckiego (AWF Katowice).