AZS Winter Cup na Harendzie po raz drugi.

Piąta odsłona tegorocznego AZS Winter Cup została rozegrana  po raz drugi na Harendzie. Jeszcze tylko dwie edycje  zmagań dzielą zawodników od ostatecznego rozstrzygnięcia rywalizacji.
( 8 Lutego 2013)
Alpejskie Mistrzostwa Świat w Schladming.
(żródło: fot PZN)

Kolejną konkurencją alpejskich mistrzostw świata w Schladming była superkombinacja. Karolina Chrapek  została ostatecznie sklasyfikowana na 27 miejscu. Agnieszka Gąsienica Daniel nie ukończyła zjazdu.
10 lat AZS Winter Cup na polskich stokach!
(żródło: A. Lesiewski SNOW PR fot M. Szypliński)

AZS Winter Cup to cykl zawodów organizowanych od dziesięciu lat. Zdobył on sporą rzeszę sympatyków, dla których rywalizacja na trasach narciarskich slalomów jest wpisana w definicję tej wspaniałej dyscypliny. Na Narciarski Akademicki Puchar Polski składa się sześć etapów eliminacyjnych oraz impreza finałowa.
( 7 Lutego 2013)
Alpejskie Mistrzostwa Świata - Polki nie wystartowały w SG

W pierwszych zawodach Alpejskich Mistrzostw Świata w austriackim Schladming  rozegrano super gigant kobiet. Ale po wypadku amerykanki Lindsay Vonn i przejeździe  36 zawodniczek rywalizacja została przerwana jak umożliwia to regulamin .
( 5 Lutego 2013)
Skład reprezentacji Polski na alpejskie mistrzostwa świata
(żródło: A. Kosman PZN)

Siedmioro zawodników i zawodniczek liczy reprezentacja Polski startująca w mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim w Schladming. Rywalizacja na austriackich stokach potrwa od 5 do 17 lutego.
XVI Karnawał na śniegu.
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Już po raz szesnasty Towarzystwo Przyjaciół Dziecięcego Zespołu Mali Śwarni przy współudziale Burmistrza Miasta przygotowało „Karnawał na śniegu” dla dzieci. Na stoku stacji narciarskiej Długa Polana najmłodsi zjeżdżali na nartach i na workach z sianem. Zabawy było przy tym co niemiara.
( 4 Lutego 2013)
II Puchar Reksia - najmłodsza Frajda w czołowce
(żródło: Ł. Nawalaniec )

W niedzielę na stoku Dębowiec w Bielsku Białej, odbył się II Puchar Reksia w narciarstwie alpejskim. Reprezentacja Frajdy, tym razem z najmłodszymi w składzie wywalczyła 7 medali, w tym 4 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.     W galerii fotoreportaż  Rafała Galicy z zawodów!!!!
Ski Cross Karolina Riemen 14 w Grasgehren/Allgäu.
(żródło: FIS)

Karolina Riemen zajęła 14 miejsce w dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w ski-crossie, jakie rozgrywane były w Grasgehren/Allgäu.
( 3 Lutego 2013)
Narciarskie zawody BMWxDrive Cup

Na stokach Kotelnicy Białczańskiej rozegrane zostały zawody  o Puchar BMW xDrive.W slalomie gigancie wystartowało blisko 100 alpejek i alpejczyków sklasyfikowanych w trzech kategoriach wiekowych     Najlepsze rezultaty w swoich grupach uzyskali;  wśród dzieci, Paulina Pańszczyk ,wśród kobiet Katarzyna Pańszczyk obie  z Białki Tatrzańskiej a wśród mężczyzn Piotr Dudziak z Kościeliska    Pełne wyniki tutaj w formacie pdf!!!
( 2 Lutego 2013)
AZS Winter Cup Kluszkowce po raz drugi

Czwarta edycja AZS Winter Cup po raz drugi w tym roku zawitała do Kluszkowiec  Rywalizacja studentów nabiera coraz bardziej rozpędu bowiem do finału pozostały jeszcze trzy edycje: 8 lutego na zakopiańskiej Harendzie . 15 lutego w Zawoi na Mosornym Groniu i wielki finał 1 marca ponownie na Harendzie.  Dodatkowo dzień później zostanie rozegrany Puchar X -cio lecia.
( 1 Lutego 2013)
Zakopiański Puchar Europy dla Micheli Azzoli..

Reprezentantka Włoch Michela Azzola zwyciężyła w piątkowym slalomie Pucharu Europy na Harendzie. Drugie miejsce zajęła Norweżka Mona Loeseth a na trzecim stopniu podium stanęły trzy narciarki: Veronika Staber z Niemiec, Magdalena Fjaellstroem ze Szwecji i Sarah Pardeller z Włoch.   34 miejsce zajęła  Magdalena Kłusak debiutująca w Pucharze Europy i była jedyną Polką , która ukończyła obydwa przejazdy.     W galerii fotoreportaż z zawodów
Puchar Europy kobiet - Harenda losowanie numerów.

W godzinach wieczornych przy oczku wodnym na Krupówkach nastąpiło uroczyste losowanie nr do jutrzejszego slalomu rozgrywanego w ramach Pucharu Europy na Harendzie. Start pierwszego przejazdu godz 9.30    W galerii fotoreportaż z losowania.!!!
( 31 Stycznia 2013)
PE Trudne warunki na Harendzie
(żródło: J. Będkowski SNOW PR fot M. Kiszela)

W związku z odwilżą Jury podjęło decyzję o odwołaniu przejazdów na trasie slalomu w pierwszym dniu zawodów Pucharu Europy FIS w Zakopanem.
Najlepsze zawodniczki Pucharu Europy FIS w Zakopanem.
(żródło: tekst A. Lesiewski SNOW PR)

Tylko 2 dni dzielą nas od emocji związanych z rywalizacją specjalistek od narciarskiego slalomu na Harendzie. Po ostatnich zawodach w austriackim Schruns różnice pomiędzy liderkami rankingu są niewielkie, nie ma zatem wątpliwości, że czeka nas walka o jak najlepsze czasy!
( 29 Stycznia 2013)
10 The North Face Polish Freeskiing Open Finały

Zakopiańczyk  Szczepan Karpiel-Bułecka zdobył po raz piąty  z rzędu tytuł mistrza Polski w narciarstwie dowolnym w konkurencji big air. Wsrod Pan tutuł taki wzdobyla jedyna Polka startujaca w tych zawodach Anna Szymanowska. W  dwudniowych zawodach zorganizowanych na Hzrendzie wystartowało 40 zawodnikó z 11 panstw.  W galerii obszerny fotoreportaż z Big Air!!!  w tej galerii fotoreportaż z rails  w tej galerii fotoreportaż z dekoracji.