W Kluszkowcach rozegrano drugą edycję eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów PZN
(żródło: A.Lesiewski SNOW PR)

W sobotę, 14 stycznia br., odbyły się drugie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZN w narciarstwie alpejskim. Podobnie jak odbywające się dzień wcześniej zawody w Korbielowie, także i te w Kluszkowcach objęte zostały patronatem stworzonego przez Andrzeja Bachledę - Curusia, programu TAURON Bachleda Ski.
( 17 Stycznia 2012)
Pierwsze eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorow zakończone

W Korbielowie odbyły się pierwsze eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów
( 16 Stycznia 2012)
W Zawoi wystartowała alpejska XXIV Liga Dzieci i Młodzieży MOZN

13 stycznia w Zawoi wystartowała XXIV Liga Dzieci i Młodzieży MOZN w  Narciarstwie Zjazdowym BRUGI CUP 2012. Na starcie stanęło 230 zawodników, którzy rywalizowali w 10 grupach. Biorąc pod uwagę, że większość nie miała warunków do treningów, frekwencję należy uznać za zadowalającą. Na drugą edycję 17 stycznia Lubomierzu start zapowiedziały kolejne kluby.
( 14 Stycznia 2012)
TAURON dostarcza polskiemu narciarstwu kolejną porcję energii
(żródło: P. Gnalicki SNOW PR)

Sezon zimowy 2012 to nowa jakość oraz jeszcze większa dawka pozytywnej energii w projekcie TAURON Bachleda Ski. Powstał on z inicjatywy Andrzeja Bachledy - Curusia w celu gruntownej odbudowy polskiego, wyczynowego narciarstwa alpejskiego. Tej zimy akcja zostanie rozszerzona o kolejne wydarzenia m.in. zawody dla dzieci, młodzieży oraz studentów. W sumie, w ramach TAURON Bachleda Ski, odbędzie się ponad 30 imprez w 17 ośrodkach narciarskich!
( 12 Stycznia 2012)
Silna międzynarodowa obsada na The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat.
(żródło: J. Będkowski SNOW PR)

Do startu w jednej z największych imprez zimowych w Polsce, która odbędzie się między 27 a 28 stycznia 2012 w Zakopanem, zgłosili się już reprezentanci 11 krajów.
Ski-cross Karolina Riemen 13 w Alpe d Huez

Zakopianka Karolina Riemen utrzymuje się w czołówce najlepszych skicrossistek. Dzisiaj (11 stycznia) w Alped Huez zajęła 13 miejsce. Zawody wygrała Szwajcarka Sanni Luedi
( 11 Stycznia 2012)
I Ogólnopolska Liga Przedszkolaków w narciarstwie alpejskim
(żródło: Ł.Nawalaniec SSR Frajda Zakopane)

7 stycznia 2012 roku na stoku Harenda Szkółka Sportowa Frajda zainaugurowała I OGÓLNOPOLSKĄ LIGĘ DLA PRZEDSZKOLAKÓW W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM. W pierwszych zawodach wzięło udział 90 dzieci, z Zakopanego, Katowic, Warszawy i Krakowa. W zawodach startowały  nawet 3 letni zawodnicy.   W galerii fotoreportaż z zawodów nadesłany przez organizatora!!!
( 10 Stycznia 2012)
Skicross Karolina Riemen 14 w St Johann

Zakopianka Karolina Riemen w finałach zajeła 14 miejsce w skicrossie, tory w ramch Pucharu Swiata rozgrany został a St Johann w austriackim Tyrolu.   Polka pomimo iz w kwalifikacjach zajęła 6 miejsce to w ćwierćfinale miała bardzo groźnie wyglądający upadek i nieukończyła przejazdu.  Zawody zostały rozgrane w bardzo trudnych warunkach przy padjącym gęstym śniegu. Ostatecznie została sklasyfikowana na 14 pozycji . W klasyfikacji generalnej PS w skicrossie zajmuje 9 lokatę. Gratulacje
( 7 Stycznia 2012)
PŚ w skicrossie Karolina Riemen 6 w kwalifikacjach w St Johann

Zakopianka Karolina Riemen zajęła 6 miejsce podczas dzisiejszych kwalifikacji  w skicrossie, które rozegrano w St Johann w  austriackim Tyrolu.  Polka uzyskała czas 47,97 i miała zaledwie 0,30 sek straty do Francuzki Marielle Berger Sabbatel, która wygrała kwalifikacje.
( 6 Stycznia 2012)
Ola Kluś 43 w slalomie w Zagrzebiu.
(żródło: fot ww.pzn.pl)

Zakopianka Aleksandra Kluś zajęła 43miejsce podczas Pucharowych zawodach w slalomie, które zostały rozegrany  3 stycznia w Zagrzebiu. Polka niestety nie zkawalifikowała się do drugiego przejazdu - zabrakło jej 3 sek. Zawody wygrała Austriaczka   Marlies Schield
( 3 Stycznia 2012)
Puchar świata w slalomie - Kluś poza 30-tką

Aleksandra Kluś nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu slalomu , który rozegrany został w austriackim  Lienz. Polce zabrakło 1,5 sek aby znaleźć się w najlepszej 30-ce. Zawody wygrała Austriaczka Mariele Schild
( 29 Grudnia 2011)
Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu, TOPR i PZU przypominają o bezpieczeństwie.
(żródło: Jacek Będkowski PSF)

Wraz z kolejnymi opadami śniegu w górach powoli rozpoczyna się zima. Coraz grubsza pokrywa śnieżna cieszy miłośników sportów zimowych jednak wiąże się także ze wzrostem zagrożenia lawinowego. Właśnie dlatego przed pierwszą zimową wycieczką warto poszerzyć swoją wiedzę na temat lawin i bezpiecznego poruszania się w terenie wysokogórskim.
Udany debiut Maryny Gąsienicy Daniel w Pucharze Świata

Austriaczka Anne Fenninger wygrała dziś slalom gigant w Lienz zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polskę reprezentowała 17-letnia zakopianka Maryna Gąsienica Daniel, dla której był to całkiem udany debiut w Pucharze Świata.
( 28 Grudnia 2011)
Najbardziej widowiskowa impreza zimowa już w styczniu w Zakopanem.
(żródło: Jacek Będkowski SNOW PR fot własne)

Wielkimi krokami zbliża się 9. edycja najważniejszej imprezy freeskiingowej w Europie Środkowo - Wschodniej. W dniach 27 - 28 stycznia 2012 roku na stoku Harenda w Zakopanem odbędą się zawody The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat. W konkurencjach big air i rails rywalizować będzie czołówka zawodników z Polski i Europy. Najlepsi powalczą o tytuł Mistrza Polski PZN we Freeskiingu i punkty w międzynarodowym rankingu AFP World Freeski Series.
( 22 Grudnia 2011)
Mistrzowskie narty JB Grange zlicytowane za 22 000zł!
(żródło: Maja Sztenke)

W Warszawie, podczas aukcji Fundacji Ex Animo , zlicytowano narty slalomowego Mistrza Świata, Jeana-Baptiste Grange, za niebagatelną kwotę 22 000 zł! Narty z osobistym podpisem JB Grange były najwyżej wylicytowaną aukcją podczas wieczoru. Całość darowizny zostanie przekazana na rzecz walki dzieci z chorobą nowotworową.