Jurgów II Edycja Żywiec Bike-Cup downhill series za nami.
(żródło: Organizatorzy)

W bardzo trudnych warunkach w Jurgowie rozegrane zostały zawody II edycji Żywiec Bike Cup Downhill series.  Na starcie stanęło 60 biker'ów, który ostro rywalizowali na nowej trasie downihhow
( 29 Sierpnia 2009)
Supermaraton Kellys MTB Podhalański - Dogrywka.

22 sierpnia na trasach w  Gorcach rozegrano dogrywkę Supermaratonu Kelleys Podhalański MTB- wyścigu zorganizownego przez Europejskie Stowarzyszenie Cyklistów Kellys - Team W zawodach wzięło udział 44 zawodników, którzy wystartowali na trzech dystansach 25, 50 i 100 km  W galerii kilka fot z mety.!!!
( 24 Sierpnia 2009)
II Góralska pielgrzymka rowerowa Giewont- Hel
(żródło: Kazimierz Bielak -prezes oddziału ZP Spytkowice,Sekretarz Zwiazku Podhalan)

Pod hasłem "Żyjemy Boże w Twoich promieniach"odbyła sie w dniach 08.08.2009-16.08.2009 II Góralska Pielgrzymka Rowerowa Giewont -Hel.Pielgrzymka nawiązuje do pieszych pielgrzymek jakie w 2006 roku odbyli Kaszubi na Giewont oraz  w 2007 roku Górale na Hel pieszo a w ubiegłym roku na rowerach. W galerii fotoreportaż z pielgrzymki nadesłany prze K. Bielaka.!!!
( 21 Sierpnia 2009)
III Harenda Grand Prix MTB Downhill 2009

Ponad 50  kolarzy górskich z całej Polski i Słowacji wzięło udział w III Grand Prix Harenda 2009 w downhill.  Honor gospodarzy uratował Szymon Tasz zawodnik SN PTT Zakopane 1907, który zwyciężył w katergorii Masters.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 16 Sierpnia 2009)
Finały Trialowych Mistrzostw świata dzieci i młodzieży UCI Charleroi Belgia.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi trialowcy podczas tegorocznych Mistrzostw Swiata dzieci i młodzieży UCI w Charleroi w Belgi.  Na podium z brazowym medlaem staneła Stefania Staszel. Filip Mrugała w kategorii kadet zajął czwarte miejsce a do medalu zabrakło mu jednego pkt, Oskar Kaczmarczyk ostatecznie zajął 12 miejsce w katergorii beniamins.  W galerii fotoreportaż z zawodów otrzymany od P Kaczmarczyka.!!!!
( 10 Sierpnia 2009)
Półfinał Mistrzostw Świata Dzieci i Młodzieży Federacji UCI Belgia Podhalanie w finale
(żródło: P. Kaczmarczyk)

W belgijskim Charleroi trwają Mistrzostwa Świata Dzieci i Młodzieży Federacji UCI . Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Podhala. Oskar Kaczmarczyk, Filip Mrugała i Stefania Staszel  znaleźli się w gronie najlepszych zawodników i w swoich kategoriach  zakwalifikowali się do  niedzielnych finałów. W galerii fotoreportaż z sobotnich zmagań otrzymany od Przemka Kaczmarczyka.!!!!!!
( 8 Sierpnia 2009)
Królewski etap 66 Tour de Pologne zakończył się w Zakopanem. Marek Rutkiewicz najlepszym góralem

Na starcie do królewskiego etapu 66 Tour de Pologne stanęło 152 kolarzy. Do tej częsi wyścigu zęby ostrzyli sobie wszyscy- bowiem zwycięstwo  na mecie w Zakopanem będzie decydujące dla wyników całego Tour de Pologne. Jednak górski etap nie przyniósł decydujących zmian i liderem wyścigu  nadal pozostał Alessandro Ballan, który na metę pod Wielką Krokwią wjechał jako drugi. Etap wygrał Norweg  Evald Hagen Boasson, który w generalnej klasyfikacji wyścigu zajmuje trzecie miejsce.  Trzeci w Zakopanem był również Włoch Marco Marcato.   W galerii obszerny fotoreportaż z 6 etapu.!!!!!
( 7 Sierpnia 2009)
Tatry Tour 2009

Blisko 400 rowerzystów wyruszyło na trasę tegorocznego wyścigu Tatry Tour.  Zawodnicy mieli do pokonania 233 km  a wystartowali z Popradu i jadąc naookoło Tatr  zdążali do mety w Popradzie. Równocześnie rozegrany został wyścig na 100 km z Popradu na Łysą Polanę i z poworotem. W tym wyścigu wzięło udział 173 kolarzy.  Wsród mistrzów środkowej Europy  tegorocznego Tatry Tour są Polacy  Martyna Klekot i  Zbigniew Krzeszowiec.
( 6 Sierpnia 2009)
PUCHAR SZLAKU SOLNEGO – WYŚCIG O PUCHAR BURMISTRZA RABKI ZDRÓJ

2 sierpnia w Rabce Zdroju rozegrano czwartą w tym roku edycję  Pucharu Szlaku Solnego w kolarstwie górskim .  Poniżej komentarz Stanisława Kowalcze z UKS Podwilk.
( 5 Sierpnia 2009)
Czwarta edycja Pucharu Szlaku Solnego 2009

Czwartą  edycję tegorocznego Pucharu Szlaku Solnego MTB rozegrano w Rabce.  Ponad 200 kolarzy górskich wystartowało  w tym cieszącym się popularnością wyścigu kolarskim.  Bardzo dobrze zaprezentowali się po raz kolejny zawodnicy z podhalańskich klubów zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
( 3 Sierpnia 2009)
66 Tour de Pologne Premia górska 100-lecia TOPR

7 sierpnia w Zakopanem pod skocznią usytuowana będzie meta najtrudniejszego etapu tegorocznego Tour de Pologne.  Zawodnicy będa mieli do pokonania 162 km  i wystartują w Krościenku nad Dunajcem  podczas tego VI etapu na Głodówce zostanie rozegrana Górskia Premia z okazji  100 lecia TOPR. Kolarze przejadą linię premii 4 krotnie jako 65, 90, 115 i 140 km trasy
OOM MTB 2009 Siepraw - UKS Podwilk

Doskonale zaprezentowały się juniorki młodsze z klubu UKS Podwilk w OOM MTB 2009, która została rozegrana w Sieprawiu. Aby uzyskać prawo startu należało pomyślnie przebrnąć przez eliminacje gdyż tylko dwadzieścia pięć juniorek młodszych w Polsce zostało dopuszczonych do finału OOM MTB.
( 23 Lipca 2009)
Mistrzostwa Polski XC MTB 2009 - Starty zawodników UKS Podwilk
(żródło: ST. Kowalcze UKS Podwilk)

Ze zmiennym szczęściem walczyli zawodnicy UKS Podwilk w MP XC 2009, które odbyły się na bardzo pięknej i trudnej trasie w Kielcach. W sobotę w wyścigu o Puchar Prezesa PZkol w kategorii młodziczek doskonałe czwarte miejsce zajęła w swym debiucie na tak poważnych zawodach Monika Rapacz, nasza jedyna reprezentantka w tej kategorii wiekowej.
( 22 Lipca 2009)
Trzecia Eliminacja Pucharu Szlaku Solnego w Spytkowicach

Zmienna pogoda towarzyszyła zmaganiom kolarzy górskich o Puchar Wójta Gminy Spytkowice, w niedzielę piątego lipca 2009r. Zawody te były jednocześnie trzecią eliminacją Pucharu Szlaku Solnego MTB 2009, a także Mistrzostwami Polski MTB krajowego zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.  W galerii fotoreportaż przesłany przez St Kowalcze!!!!
( 11 Lipca 2009)
III edycja Pucharu Szlaku Solnego w Spytkowicach.

Ponad  300 kolarzy górskich z całej Polski stanęło na starcie III edycji Pucharu Szlaku Solnego, która w minioną niedzielę rozegrana została w Spytkowicach. Podczas wyścigu uczestnicy zmagali się z upałem, ulewą i błotem.  Poczatkowo łatwa i przyjemna  8  kilometrowa pętla po ulewie zamieniła się w wyjątkowąo trudną  i wymagającą błotnistą " ścianę płaczu" .