START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rowery
UKS Podwilk- Trzy tytuły mistrzów Małopolski w przełajach.
(żródło: Stanisław Kowalcze UKS Podwilk)

 Bardzo dobrze  sezon kolarski ropoczęli zawodnicy UKS Podwilk, którzy w marcu brali udział w Mistrzostwach Małopolski  w kolarstwie przełajowym w Kętach oraz w zawodach Grand Prix Myślenic.  W Kętach reprezentanci klubu zdobyli trzy tytuły mistrzów Małopolski , a w Myślenicach UKS  Podwilk w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce.
( 5 Kwietnia 2009)
I-sza Rowerowa Pielgrzymka „Gwiaździsta” do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej.
(żródło: K. Bielak)

I-sza   Rowerowa Pielgrzymka „Gwiaździsta” do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej W najbliższą niedzielę Ludźmierz będzie centrum do którego   ze wszystkich kierunków zdążać będą rowerzyści. Stąd powstała idea aby tę pielgrzymkę, której pomysłodawcą jest Kustosz Sanktuarium w Ludźmierzu ks. Tadeusz Juhas nazwać gwiaździstą.
( 26 Września 2008)
65 Tour de Pologne. Królewski VI etap - wygrywa Jens Voigt Polak Marek Rutkiewicz czwarty na mecie.
(żródło: )

Najtrudniejszy etap tegorocznego Tour de Pologne wygrał Niemiec Jens Voigt z CSC. Na 12 km przed metą dogonił rodaka  Tony Martina jadącego w barwach kolumbijskiej grupy THR.  Wyprzedził go  i na mecie był blisko minutę wcześniej. Trzeci na mecie zameldował się Włoch Franco Pellizotti (Liquigas). Najlepszy Polak – na tym etapie Marek Rutkiewicz był czwarty.   Fotoreportaż w galerii .!!!
( 19 Września 2008)
65 Tour de Pologne VI etap skrócony
(żródło: )

 Decyzją organizatorów przedostatni etap tegorocznego wyscigu Tour de Pologne został skrócony. Kolarze wystartują o godz 13,30 z Piwnicznej a trasa została skorygowana na  tzw pętli tatrzańskiej.
( 19 Września 2008)
Cyklotrial w Nowym Targu.
(żródło: )

 14 września na torze  AMK Gorce w Nowym  Targu rozegrane zostały zawody w cyklotrialu. Ponad 60 zawodnikó z Polski i Słowacji walczyło na 7 odcinkach ułożonych między innymi z szpul kablowych, pni drzewnych, kształtek betonowych, opon i głazów. W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 14 Września 2008)
XIII rajd rowerem wokół TATR
(żródło: fot tekst Kuba Gąsior)

W niedzielę 31 sierpnia już po raz trzynasty odbył się rajd rowerem wokół Tatr organizowany od 1995 roku przez Pana Zygmunta Ostapiuka, właściciela sklepu rowerowego " ROWEX" w Nowym Targu. W galerii kilka fot Kuby Gąsiora z rajdu.!!!
( 4 Września 2008)
II MTB Down Hill Harenda Grand Prix
(żródło: wyniki sport-timing.pl fot harendazakopane.pl)

17 sierpnia 2008 roku na terenie Ośrodka Narciarsko Rekreacyjnego Harenda Zakopane odbyła się  II MTB Downhill Harenda Grand Prix. W zawodach na wymagającej i bardzo trudnej trasie wystartowało 35 zawodników sklasyfikowanych  w sześciu kategoriach.
( 17 Sierpnia 2008)
65 Tour de Pologne w Zakopanem
(żródło: )

Tour de Pologne obchodzi w tym roku potrójny Jubileusz, 80 lat temu po raz pierwszy kolarze wyruszyli na trasę narodowego Tour de Pologne, w tym roku wyścig odbędzie się po raz 65., a piętnaście lat mija, odkąd Lang Team kieruje ściganiem się po polskich szosach. Wyścig jest największym logistycznym wydarzeniem w polskim sporcie, od czterech lat zaliczany jest do najbardziej prestiżowych imprez kolarskich na świecie - UCI Pro Tour.  Trasa tegorocznego wyścigu zapowiada się bardzo ciekawie,  między innymi jeden z etapów zakończy się pod Tatrami w Zakopanem.
( 13 Sierpnia 2008)
„24h na okrągło” – Białka Tatrzańska.
(żródło: tekst i Fot Horizon Five)

W ramach Festynu Białczańskiego odbyły się po raz pierwszy zawody „TITUS POLSKA 24h na okrągło” zorganizowane wspólnie przez Horizon Five i Kotelnicę Białczańską.Na starcie stanęło 23 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w 5 kategoriach o Puchar Prezesa Kotelnicy Białczańskiej. Organizatorzy przygotowali bardzo wymagającą trasę w postaci pętli o długości 9,5 km i 400 m przewyższeń.   W galerii fotoreportaż z zawodów( fot własne i Horizon Five)
( 11 Sierpnia 2008)
46 MWG zakończony. Marcin Sapa zwycięzcą wyścigu.
(żródło: wyniki: Marek Kosicki dyr Wyscigu, Grzegorz Rybczyk Rzecznik prasowy wyścigu.)

W sobotę (9 sierpnia)  rozegrane zostały III etap oraz jazda  indywidualna na czas.  Na trasie  III etapu liczącej 142 km wystartowało 52 zawodników a na metę w Gorlicach dojechało 48.  Najlepszy czas w tym dniu uzyskłą Marek Rutkowski  z Mróz Action Uniqa a popołudniową jazdę na czas , która odbyła się na 25 km trasie Bobowa Stróże Bobowa wygrał Marcin Sapa. On też w  klasyfikaci generalnej zajął pierwsze miejsce.
( 9 Sierpnia 2008)
46 MWG II etap na Podhalu
(żródło: Grzegorz Rybczyk rzecznik prasowy wyścigu. fot www.mwg.info.pl)

 Do drugiego etapu tegorocznego Małopolskiego Wyścigu Górskiego wystartowało 76 zawodników. Tylko 62 ukończyło ten bardzo trudny blisko 180 km etap, na którym zlokalizowano trzy górskie premie. W klasyfikacji górskiej po dwóch etapach prowadzi Adam Wadecki. Etap wygrał Krzysztof Jeżowski  ale na czele klasyfikacji generalnej znajduje się w dalszym ciągu Marcin Sapa, który dzisiaj był trzeci.
( 8 Sierpnia 2008)
46 Małopolski Wyścig Górski - I etap
(żródło: Grzegorz Rybczyk rzecznik prasowy wyścigu. fot www.mwg.info.pl)

 Na 149 km trasę I etapu tegorocznego Małopolskiego Wyścigu Górskiego w żółtej koszulce lidera wystartował zwycięzca kryterium o Złoty Pierścień Krakowa Wojciech Pawlak. Trudną trasę wiodącą z Gdowa do Kalwarii Zebrzydowskiej wygrał Marcin Sapa startujący w barwach DHL Author. On też znajduje się na czele klasyfikacji generalnej wyścigu oraz klasyfikacji górskiej mając 5 pkt.
( 7 Sierpnia 2008)
46 Małopolski Wyścig Górski rozpoczęty.
(żródło: Rzecznik prasowy wyścigu Grzegorz Rybczyk)

 46 Małopolski Wyścig Górski rozpoczął się dwoma kryteriami. Pierwsze przeprowadzone zostało w Tarnowie, drugie dzisiaj w Krakowie. Kolarze  już po raz 25 walczyli o  Złoty Pierścień Krakowa . Warto wspomnieć że w historii wyścigu  trofeum to zdobyli między innymi Stanisław Szozda (1972) Tadeusz Mytnik (1973), Ryszard Szurkowski (1975 i  1978)   7 sierpnia  uczestnicy  pojadą z Gdowa przez Łapanów, Muchówkę, Limanową, Kasinę Wlk, Wiśniową, Dobczyce, Myślenice  do Świątnik  i Skawiny, a meta pierwszego etapu usytuowana jest w Kalwarii Zebrzydowskiej. 
( 6 Sierpnia 2008)
Tatry Tour 2008
(żródło: )

Ponad  pięciuset rowerzystów wystratowało w tegorocznym wyścigu Tatry Tour . Zawody rowerowe organizowane po raz piaty odbyły się na dwóch trasach 212 km oraz 88km.  Trasa wyścigu w tym roku rozpoczynała się i kończyłą w Popradzie.  Odcinek 41 km poprowadzony był na terenie Polski z z Suchej Hory do Łysej Polany. Łączna suma przewyższeń wynosiła 2600 m.
( 4 Sierpnia 2008)
Małopolski Wyścig Górski na Podhalu
(żródło: )

 Jeden z etapów 46 Małopolskiego Wyścigu Górskiego   wytyczony jest na Podhalu.8 sierpnia w drugim dniu kolarze przejadą trasą  ze Spytkowic przez Wadowice – Maków Podhalański- Czarny Dunajec- Szaflary- Raba Wyżna – Spytkowice z metą na 179 km w Jordanowie. Na trasie zlokalizowano trzy premie górskie( Zalas, Krowiarki, Bustryk)
( 1 Sierpnia 2008)
Archiwum
Pierwszy «« (270-284)(285-299)(300-314)(315-329)(330-344) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024