START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Ski-Alpinizm
Alpin Sport Tour Race 9 II 2008
(żródło: )

9 lutego w rejonie Hali Gasienicowej i Kasprowego Wierchu odbyły się zawody  "Alpin Sport Tour Race. W zawodach będących równocześnie eliminacjami Pucharu  Środkowej Europy w ski-alpiniźmie wzięło udział ponad 100 zawodników z Polski Słowacji i Czech.   W galerii kilka fot z zawodów!!!!
( 10 Lutego 2008)
Puchar parków Narodowych w Narciarstwie Wysokogórskim Tatry 2008
(żródło: )

 2 lutego w rejonie Doliny Chochołowskiej odbyły się zawody  w ski alpiniźmie zaliczne do Pucharu Parków Narodowych. w Zawodach wzięło udział 36-ciu  pracowników Parków Narodowych : Tatrzańskiego, Gorczańskiego,Karkonoskiego, Pienińskiego  Gór Stołowych oraz słowackiego Tanap-u Trasa biegu została wytyczona z Polany Chochołowskiej na Grzesia następnie na Rakoń i  przez Doliny Wyżnią Chochołowską z powrotem  na Polanę Chochołowską
( 6 Lutego 2008)
Na nartach z Pico de Orizaba
(żródło: tekst fot Michał Kowalski)

Zakopiańczycy Michał Kowalski (KW Toruń) i Michał Owca są pierwszymi Polakami, którzy zjechali na nartach z Pico de Orizaba (5640 m n.p.m.), najwyższego wulkanu Ameryki Północnej.
( 9 Stycznia 2008)
Na nartach z Orizaby - Slajdy w Chochliku.
(żródło: fot i txt M. Kowalski)

15 grudnia o godz 20'00 w willi Chochlik przy ul Piaseckiego 11  w Zakopanem Michał Kowalski, Jacek Zięba i Michał Owca podzielą się swoimi wrażeniami  ze zjazdu z Gwiaździstej Góry. czyli Pico de Orizaba (5640 m. npm)    Opowieści zilustrowane będą pokazem slajdów.
( 12 Grudnia 2007)
Narciarstwo ekstremalne. „Groński” po raz trzeci
(żródło: )

Zakopiańczycy Michał Kowalski i Michał Ślusarczyk dokonali drugiego powtórzenia zjazdu Zachodem Grońskiego, uznawanego za jeden z najtrudniejszych zjazdów narciarskich w Tatrach . Zachód Grońskiego wyprowadza z Kotła pod Rysami na Małą Wołową Szczerbinę w grani Wołowego Grzbietu.
( 21 Maja 2007)
X Memoriał Piotra Malinowskiego w Ski- Alpinizmie
(żródło: )

   21 kwietnia w rejonie Hali Gąsienicowej rozegrany został jubileuszowy X Memoriał Piotra Malinowskiego. Zawody   były włączone w Puchar Tatr Wysokich , a przeprowadzono również  klasyfikację  Międzynarodowych Mistrzostw Polski  Ratowników Górskich. W galerii fotoreportaż z zawodów !!!! W kolejnej galerii kilka zdjęć z Karbu nadesłanych przez St. Michałczaka!!!!  W tej galerii fot z Małego Koziego Wierchu nadesłane przez Justynę Żyszkowską !!!!  fot z Małego Koziego  Michał Kowalski, fot  z Koziej Przełeczy Maciej Ziarko! Fot z startu i mety Piotr Sadowski w galerii tutaj !!!
( 21 Kwietnia 2007)
Puchar Parków Narodowych 2007 w narciarstwie wysokogórskim
(żródło: )

14 kwietnia w rejonie Kasprowego Wierchu i Hali Gąsienicowej odbyły się zawody w narciarstwie wysokogórskim  zaliczane do pucharu Parków Narodowych. W zmaganiach wzięło udział 60  pracowników  Polskich Parków Narodowych oraz słowackiego TANAP-u  a także sympatycy.  Poniżej podajemy wyniki:  
( 18 Kwietnia 2007)
X Memoriał im. Piotra Malinowskiego w Ski-Alpinizmie
(żródło: )

Już po raz X w rejonie Hali Gąsienicowej odbędą się zawodny w ski-alpiniźmie memoriał Piotra Malinowskiego . Był on jednym z najaktywniejszych uczestników zawodów w ski-alpinizmie, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Wykonał wiele interesujących zjazdów wysokogórskich, min. z Mylnej Przełęczy przez Komin Drewnowskiego do Czarnego Stawu.
( 17 Kwietnia 2007)
VIII Puchar SNPTT Im J. Oppenheima
(żródło: )

Przy wspaniałej słonecznej pogodzie w malowniczym otoczeniu Doliny Chochołowskiej rozegrany został VIII Puchar SNPTT im J. Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim. Pomimo iż były one zarazem finałem Pucharu Polski w tej dyscyplinie na starcie stanęło niespełna 50 pan i panów w kategoriach wiekowych: Senior, Nestor, Junior, Kadet, Młodzik oraz Amator Open. Powodem tak małej frekwencji były równocześnie rozgrywane w tym samym dniu zawody Parków Narodowych oraz Puchar Wysokich Tatr na Słowacji. W zawodach wzięli udział narciarze od lat startujący w tej sympatycznej imprezie. Warto podkreślić iż tegoroczne zawody były włączone w obchody 100 lecia klubu SNPTT 1907, najstarszego narciarskiego klubu w Polsce. W galerii fotoreportaż z zawodów. ( dołączone są jeszcze zdjęcia M. Bielawskiego )
( 14 Kwietnia 2007)
XIX Memoriał Jana Strzeleckiego w Tatrach Wysokich
(żródło: )

31 marca udało się przeprowadzić, przeniesiony z 3 marca br z powodu braku odpowiedniej pogody, 19 już edycję Memoriału Jana Strzeleckiego w Narciarstwie Wysokogórskim. Pogoda tym razem była wspaniała i na starcie stawiła się rekordowa liczba 29 dwu-osobowych zespołów. W roku obecnym zawodnicy wychodzili wcześnie rano ze schroniska w Roztoce, by po przedostaniu się, częściowo po odśnieżonym asfalcie szosy, do Morskiego Oka, wystartować stamtąd „zbiorowo” do podbiegu na czas, który kończył się na przełęczy Szpiglasowej (2114 m npm).   Pełne wyniki zawodów do pobrania tutaj w formacie doc
( 3 Kwietnia 2007)
Puchar Prezesa AKPT w narciarstwie wysokogórskim
(żródło: )

  Tegoroczne tradycyjne zawody o"Puchar Prezesa AKPT" w  narciarstwie wysokogórskim odbędą się w 31 marca 2007.   Trasa  będzie wytyczona w zależności od warunków śniegowych w rejonie Równi Waksmundzkiej i Polany Rusinowej . Bazą zawodów będzie schronisko w Roztoce. Organizatorem jest Akademickie Koło Przewodników Tatrzańskich.
( 26 Marca 2007)
IX Memoriał im. P. Malinowskiego
(żródło: )

22 kwietnia na starcie iX Memoriału im Piotra Malinowskiego  staneło 24 zaqodników w kategorii rekreacyjnej oraz 41 w kategorii sportowej.   Trasa rekreacyjna  wiodła z Hali Gąsienicowej na Przełęcz Liliowe, Beskid, Suchą Przełęcz do Dol Goryczkowej ( rejon Buli) a  następniez powrotem  na Kasprowy Wierch . Stąd zawodnikom pozostał już ostatni zjazd do mety na Hali Gąsienicowej . Długość trasy  wyniosła ok 8 500 m suma podejść  i zjazdów wynosiła 945 m,
( 23 Kwietnia 2006)
IX memoriał im Piotra Malinowskiego w ski alpiniżmie
(żródło: )

IX Memoriał im. Piotra Malinowskiego odbędzie się 22 kwietnia.w rejonie Hali Gąsienicowej i Kasprowego Wierchu W sobotę start w kategorii sportowej  o godzinie 10.oo , 15 min później na trase wyruszą ski-alpiniści kategorii rekreacyjnej. Zawody rozegrane zostaną w następujących kategoriach wiekowych: -młodzież do 18 roku życia -seniorzy od 19  do 40 lat. -weterani od 41 roku życia.
( 19 Kwietnia 2006)
Zawody AKPT o Puchar Prezesa.
(żródło: )

Tradycyjne zawody narciarskie o Puchar Prezesa AKPT odbędą się na Hali Gąsienicowej w sobotę , 1 kwietnia 2006 roku. Bazą zawodów będzie schronisko Murowaniec , gdzie mamy zarezerwowane noclegi od piątku 31 marca i gdzie wieczorem 1 kwietnia odbędzie się uroczyste zakończenie zawodów.
( 24 Marca 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (195-209)(210-224)(225-239)(240-254)(255-268)

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023