START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Ski-Alpinizm
LAWINOWE ABC
(żródło: A. Szymaszek)

 To już siódma edycja akcji „Lawinowe ABC”. Bezpośrednim bodźcem do jej przeprowadzenia stała się tragedia, do której doszło 19 lutego 2012 roku w Dolinie Goryczkowej - śmierć narciarki w wyniku zejścia lawiny, w dodatku w rejonie uważanym przez wielu za bezpieczny, bo przylegającym do terenów narciarskich na Kasprowym Wierchu. 
( 17 Stycznia 2018)
Dni Otwarte Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach 19 – 21.01.2018
(żródło: A. Szymaszek)

 Tatrzański Park Narodowy oraz partnerzy: TOPR, PZU, Pieps, Mammut, Ortovox, Freerajdy, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR zapraszają w ramach akcji „Lawinowe ABC” w dniach 19 – 21.01.2018 na Dni Otwarte Treningowego Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach. W programie treningi w centrum lawinowym na Kalatówkach z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim,  prelekcje i testy sprzętów. Zapraszamy! Wstęp wolny. 
( 4 Stycznia 2018)
Spotkanie z Andrzejem Gasienicą – trenerem skoków i kombinacji norweskiej w Klubie LKS „PORONIEC”
(żródło: J.Kolbrecka )

 Dziś 18 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Sierockiem odbyło się spotkanie ze słynnym sportowcem. Tym razem uczniowie spotkali się z trenerem skoków i kombinacji norweskiej Andrzejem Gąsienica - następcą zmarłego rok temu UJKA STANISŁAWA TREBUNI TUTKI. Towarzyszył mu zawodnik Wojtek Bukowski - wychowanek UJKA. 
( 19 Grudnia 2017)
Treningowe Centrum Lawinowe na Kalatówkach otwarte!
(żródło: A. Szymaszek)

 W najbliższą niedzielę rusza treningowe centrum lawinowe na Kalatówkach w ramach siódmej edycji akcji "Lawinowe ABC". Każdy może odbyć trening lawinowy z pomocą przewodnika tatrzańskiego i przetestować sprzęt lawinowy.
( 8 Grudnia 2017)
Magazyn firmy INA sport- Elan
(żródło: Artykuł sponsorowany)

 Zapraszamy na nowy Magazyn firmy INA sport, która prezentuje wszystkie informacje o modelach marki ELAN. Nowe informacje o marce ELAN oraz ich  przedstawicielkach na Polskę i dużo więcej.   Link do  Sportowego katalogu ZIMA 2017/2018 TUTAJ:
( 13 Listopada 2017)
100 SZCZYTÓW NA NARTACH W JEDEN ROK
(żródło: UM Zakopane)

 W czwartek 9 listopada o godzinie 18.00 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego odbędzie się oficjalna prezentacja projektu skiturowego Wojciecha Szatkowskiego „Narciarstwo Wolności”. Będzie to znakomita okazja do pokazania projektu związanego ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie poprowadzi autor pomysłu, Wojciech Szatkowski. Na spotkaniu zobaczymy także prace malarskie Ewy Marii Romaniak, która postanowiła towarzyszyć projektowi „Narciarstwo Wolności” poprzez pokaz swoich obrazów, których tematyka jest związana z górami. Serdecznie zapraszamy!
( 6 Listopada 2017)
Narciarze, skiturowcy, snowbordziści.
(żródło: tpn)

 Kilka dni temu w Tatrach spadło sporo śniegu, a na szlakach pojawili się pierwsi narciarze skiturowi. Aktualnie z powodu ocieplenia i opadów deszczu śniegu ubywa z każdą godziną, a warunków do jazdy na nartach już nie ma (stan na 3 listopada). Pamiętajmy, że przyroda nie zapadła jeszcze w „sen” zimowy. Stąd prośba do Was, miłośników sportów zimowych, o takie planowane wyjść, aby zminimalizować oddziaływanie na nią.   
( 3 Listopada 2017)
FOKI SKI TOUROWE ELAN
(żródło: Artykuł sponsorowany)

 MIESZANKA MOHERU Narty tourowe bez fok to... cóż, po prostu zwykłe narty. Dlatego stworzyliśmy pełną gamę fok, które pasują do wszystkich tourowych modeli z naszej kolejki. Wykonane ze specjalnej mieszanki moheru, świetnie trzymają w trakcie podchodzenie, lecz nie hamują i lekko suną po śniegu w trakcie zjazdów.    
( 9 Października 2017)
Nowe narty skiturowe Elan IBEX
(żródło: art sponsorowany)

 Nowy sezon zimowy za pasem. Firma ELAN już na rynek wypuściła nowe nart skiturowe serii IBEX Carbon, które zdobyły nagrody podczas ostatnich targów ISPO w Monachium. Szczegóły poniżej. Już teraz można zdobyć te narty w atrakcyjnych cenach.  Ca ł kowicie nowa linia IBEX zosta ł a zaprojektowana z my ś l ą o tych, kt ó rzy celowo nie korzystaj ą z wyci ą g ó w i kolejek g ó rskich, lecz uwa ż aj ą , ż e najlepszym nap ę dem jest si ł a mi ęś ni ludzkich. Od ć wicze ń do przygody. W serii IBEX in ż ynierowie Elana po łą czyli lekki rdze ń wykonany w technologii Tubelite Woodcore, kt ó ry redukuje mas ę , z now ą Bridge Technology. W rezultacie otrzymano lekkie narty stabilne podczas zjazd ó w. W g ó r ę , czy w d ół , nowa seria Adventure wyznacza standardy w rodzinie wysokiej jako ś ci nart skitourowych.
( 7 Września 2017)
#K2SKICHALLENGE – Koniec wyprawy Andrzeja Bargiela na K2!
(żródło: M.Kiełpiński mat prasowe)

 Andrzej Bargiel wycofuje się spod K2. Po kilkunastu dniach oczekiwaniu na dobrą pogodę, w niedzielę wczesnym rankiem trzyosobowa ekipa w składzie Andrzej Bargiel, Kuba Poburka oraz Janusz Gołąb wyruszyła z bazy z zamiarem dotarcia do obozu III na wysokości 6900 m n.p.m. Niestety podczas wspinaczki okazało się, że warunki śniegowe są niestabilne, a zagrożenie lawinowe wysokie. W obliczu wzrastającego ryzyka, Andrzej wraz z ekipą przerwali atak i po kilku godzinach wrócili do bazy.   
( 1 Sierpnia 2017)
K2SKICHALLENGE – Andrzej Bargiel rezygnuje z ataku
(żródło: A. Bargiel FB)

 Andrzej Bargiel zrezygnował z ataku  na K2 .  Warunki- a zwłaszcza duże zagrożenie lawinowe nie pozwoliły na wejście na szczyt
( 30 Lipca 2017)
K2SKICHALLENGE –
(żródło: A. Bargiel FB)

 Po kilku dniach słabej pogody, mgły i opadów śniegu, dzisiaj w końcu wyszło słońce. Zrobiło się małe okno pogodowe, niestety z prognoz wynika, że potrwa tylko do wieczora. To zdecydowanie za mało, żeby myśleć o ataku. Nie pozostaje nam nic innego niż cierpliwie czekać na poprawę warunków. 
( 27 Lipca 2017)
GRUPA MŁODZIEŻOWA KADRY NARODOWEJ W NARCIARSTWIE WYSOKOGÓRSKIM ZOSTAŁA OKRADZIONA WE WŁOSZECH Z ROWERÓW!
(żródło: )

 W drodze powrotnej ze zgrupowania, podczas postoju w Mediolanie, z samochodu zostały skradziono zawodnikom trzy wysokiej klasy rowery szosowe. Chłopcy są zrozpaczeni. Ta informacja może pomóc w pozyskaniu sponsorów.
( 27 Lipca 2017)
#K2SKICHALLENGE – Andrzej Bargiel rusza na szczyt K2!
(żródło: M.Kiełpiński mat prasowe)

 Wyprawa Andrzej Bargiela nabiera rozmachu. 29-letni zakopiańczyk jest gotowy aby zmierzyć się ze swoim najbardziej ambitnym i najtrudniejszym wyzwaniem, drugim co do wysokości szczytem Ziemi – K2 (8611 m n.p.m.).  
( 25 Lipca 2017)
#K2SKICHALLENGE
(żródło: Fb Andrzej Bargiel)

 Wczorajsze wyjście w góry okazało się bardzo owocne. Razem z Jurkiem Natkańskim i Darkiem Załuskim wróciliśmy na polską drogą i po 16-godzinnej akcji udało nam się zaporęczować fragment dosyć trudnej technicznie grani. Jest to o tyle istotne, że właśnie tamtędy planuję już za kilka dni zjeżdzać...   Po kilku tygodniach przygotowań tutaj w Pakistanie czuję się naprawdę mocny. W najbliższych dniach będę atakował. OGIEŃ!!! 
( 21 Lipca 2017)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023