START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Ski-Alpinizm
Marcin Piętka wygrywa VIII Puchar KW Zakopane Budrem w narciarstwie wysokogórskim.
(żródło: )

 Marcin Piętka z KS Kandahar wygrał  sobotnie zawody w skialpinizmie - VIII Puchar KW Zakopane Budrem.  Najszybszą kobietą była Iwona Januszczyk z Alpinki Ski Trab . Wśród juniorów triumfował Franciszek Rząsa.
( 1 Kwietnia 2017)
Piękna trasa i trudne warunki - Memoriał Józefa Oppenheima
(żródło: M.Strojny TKN Tatra Team)

 W sobotę 18 marca w Dolinie Chochołowskiej rozegrano XVI Memoriał Józefa Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim. Na starcie stanęli czołowi zawodnicy nie tylko z Polski, ale także ze Słowacji i z Czech. Trasa poprowadzona została zgodnie z planem  – pierwsze podejście przez Ornak, Starorobociański Wierch i Kończysty Wierch, skąd zawodnicy zjeżdżali na polanę Chochołowską i drugie podejście znaną skiturową trasą – Grześ – Rakoń i zjazd przez Wyżnią Chochołowską do Schroniska. Dla młodszych kategorii – kadetów i juniorów, a także dla amatorów, przygotowaliśmy krótszą trasę prowadzącą tylko  tylko przez Grzesia i Rakoń ze zjazdem Wyżnią Chochołowską na   wspólną metę na Polanie Chochołowskiej.
( 21 Marca 2017)
XVI Memoriał Józefa Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim.
(żródło: fot Z. Szwajnos)

 Słowacy zdominowali XVI Memoriał Józefa Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim,.  Zawody zostały przeprowadzone 18 marca w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych . Były one równocześnie finałem Pucharu Środkowej Europy w ski alpinizmie.  
( 18 Marca 2017)
Pierra Menta 2017 6 miejsce Franciszka Rząsy w juniorach.
(żródło: fot M Rząsa)

  W tegorocznej Pierra Mencie zakopiańczyk Franciszek Rząsa startujacy z Titouanem Hulge z Francji zajęli wysokie 6 miejsce w kategorii Juniorów na 43 zespoły. W kadetach Jan Elantkowski i Kacper Sawicki zajęli 8 lokatę
( 17 Marca 2017)
29 Memoriał Jana Strzeleckiego
(żródło: )

  28 dwuosobowych zespołów wystartowało w tegorocznej 29 edycji Memoriału Jana Strzeleckiego w narciarstwie wysokogórskim zorganizowanym przez  sekcję narciarstwa wysokogórskiego KW Kraków. Rywalizacja  w tym roku odbywała się w rejonie dol Bystrej - Hali Kondratowej.  
( 12 Marca 2017)
XII Polar Sport- Memoriał Basi German
(żródło: Fb Polarsport)

 39 kobiet i 125 meżczyzn wystartowało w XII Polar Sport memoriale Basi German rozegranym na Mosornym Groniu w Zawoi  Zawodnicy mieli do pokonania 12 km trasę. a najszybsi byli Iwona Januszyk z Ośwęcimia i  Mariusz Juszczak z Jastrzębia Zdroju.    Drugie meijsca zajeli Magda Kozielska z Szaflar i Tomasz Brzeski z Zakopanego Trzecie lokaty wywalczyli Natalia Tomasiak z Krynicy i Mariusz Wargocki z Zakopanego
( 4 Marca 2017)
17 Puchar Pilska i Mistrzostwa Polski w skialpinizmie
(żródło: KS Kandahar)

  Anna Figura i Anna Tybor oraz Andrzej Bargiel i Tomasz Brzeski zdobyli  Mistrzostwo Polski  podczas  17 Pucharu Pilska , jaki został rozegrany 18 lutego w rejonie Hali Miziowej i Korbielowa.
( 22 Lutego 2017)
Wycieczki edukacyjne "Lawinowe ABC" - terminy na luty
(żródło: A. Szymaszek)

 Tatrzański Park Narodowy zaprasza szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego do uczestnictwa w bezpłatnych wycieczkach edukacyjnych „Lawinowe ABC”, pod opieką przewodnika tatrzańskiego – pracownika TPN. Ogłaszamy nowe terminy na luty.  Terminy na luty: po zakończeniu ferii zimowych do końca lutego codziennie od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu.
( 24 Stycznia 2017)
Nowy sezon, nowe przygody
(żródło: M.Strojny)

 Latem 2014 roku w Zakopanem powstała idea, by sport jakim jest narciarstwo wysokogórskie, uprawiać razem z dziećmi i młodzieżą. Zawiązała się Grupa Młodzieżowa PZA, w której skład weszły dzieci z całej Polski w wieku od 8 do 19 lat. Dzięki pomocy Polskiego Związku Alpinizmu oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego nad dziećmi opiekę objęli instruktorzy i ratownicy, którzy zimą 2015 roku ruszyli z młodzieżą na pierwsze wycieczki.    W galerii fotoreportaż 
( 23 Stycznia 2017)
Dni Otwarte Centrum Lawinowego na Kalatówkach 03 – 05.02.
(żródło: A. Szymaszek)

 Tatrzański Park Narodowy oraz partnerzy TOPR, PZU, Pieps, Mammut, Ortovox, Freerajdy, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR zapraszają w ramach akcji „Lawinowe ABC” w dniach 03 – 05.02. na Dni Otwarte Centrum Lawinowego na Kalatówkach. W programie treningi w centrum lawinowym na Kalatówkach z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, wycieczka z wykorzystaniem strategii Avaluator, testy sprzętów, prelekcje i filmy. Wstęp wolny. 
( 13 Stycznia 2017)
Dni Lawinowo - Skiturowe w Dolinie Pięciu Stawów: piąta edycja już w kwietniu!
(żródło: M.Strojny)

 Jest nam niezwykle miło zaprosić  turystów pieszych, narciarzy skiturowych oraz freeride’owych na jubileuszową, piątą edycję Dni, które w tym roku odbędą się w weekend 1-2 kwietnia. Już tradycyjnie bazą wypadową będzie Schronisko Pięć Stawów, obok którego powstaną stacje szkoleniowe oraz Wysokogórski Tor Przeszkód. 
( 10 Stycznia 2017)
Treningowe Centrum Lawinowe na Kalatówkach otwarte
(żródło: A. Szymaszek)

 Tatrzański Park Narodowy i PZU zapraszają wszystkich chętnych do korzystania z centrum lawinowego na Kalatówkach. Centrum czynne jest codziennie. Można z niego korzystać nieodpłatnie, każdego dnia od świtu do zmierzchu. W każdą sobotę i niedzielę zimy (do końca marca) w godzinach 10–15 w centrum będzie pełnić dyżur osoba przeszkolona, która objaśni zasady działania centrum, oraz w razie potrzeby udostępni zestaw lawinowy. W najbliższy weekend przewodnik będzie także w piątek, 6 stycznia. 
( 5 Stycznia 2017)
Weź udział w konkursie i wygraj szkolenie lawinowe!
(żródło: A. Szymaszek)

 Tatrzański Park Narodowy i grupa przewodnicka Freerajdy zapraszają do udziału w konkursie „Lawinowe ABC”. Od 26 grudnia codziennie przez 7 dni w różnych godzinach na profilu facebook.com/LawinoweABC ukazywać się będzie pytanie konkursowe. Zwycięzcy wezmą udział w szkoleniu lawinowym.
( 22 Grudnia 2016)
Dla szkół bezpłatne wycieczki edukacyjne z przewodnikiem „Lawinowe ABC”
(żródło: A. Szymaszek)

 Tatrzański Park Narodowy zaprasza szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego do uczestnictwa w bezpłatnych wycieczkach edukacyjnych „Lawinowe ABC”, pod opieką przewodnika tatrzańskiego – pracownika TPN. 
( 30 Listopada 2016)
TPN: Uwaga narciarze!
(żródło: TPN)

 Wszystkie trasy i szlaki narciarskie na terenie Tatrzańskiego Parku  Narodowego nadal są ZAMKNIĘTE z powodu niewystarczającej pokrywy  śnieżnej. Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora TPN: „Turystyka narciarska może być uprawiana pod warunkiem występowania pokrywy śnieżnej, zabezpieczającej roślinność i glebę przed oddziaływaniem narciarstwa”.   Prosimy o respektowanie zasad.  
( 14 Października 2016)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni

 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022