START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Ski-Alpinizm
Dni Otwarte Centrum Lawinowego na Kalatówkach 03 – 05.02.
(żródło: A. Szymaszek)

 Tatrzański Park Narodowy oraz partnerzy TOPR, PZU, Pieps, Mammut, Ortovox, Freerajdy, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR zapraszają w ramach akcji „Lawinowe ABC” w dniach 03 – 05.02. na Dni Otwarte Centrum Lawinowego na Kalatówkach. W programie treningi w centrum lawinowym na Kalatówkach z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, wycieczka z wykorzystaniem strategii Avaluator, testy sprzętów, prelekcje i filmy. Wstęp wolny. 
( 13 Stycznia 2017)
Dni Lawinowo - Skiturowe w Dolinie Pięciu Stawów: piąta edycja już w kwietniu!
(żródło: M.Strojny)

 Jest nam niezwykle miło zaprosić  turystów pieszych, narciarzy skiturowych oraz freeride’owych na jubileuszową, piątą edycję Dni, które w tym roku odbędą się w weekend 1-2 kwietnia. Już tradycyjnie bazą wypadową będzie Schronisko Pięć Stawów, obok którego powstaną stacje szkoleniowe oraz Wysokogórski Tor Przeszkód. 
( 10 Stycznia 2017)
Treningowe Centrum Lawinowe na Kalatówkach otwarte
(żródło: A. Szymaszek)

 Tatrzański Park Narodowy i PZU zapraszają wszystkich chętnych do korzystania z centrum lawinowego na Kalatówkach. Centrum czynne jest codziennie. Można z niego korzystać nieodpłatnie, każdego dnia od świtu do zmierzchu. W każdą sobotę i niedzielę zimy (do końca marca) w godzinach 10–15 w centrum będzie pełnić dyżur osoba przeszkolona, która objaśni zasady działania centrum, oraz w razie potrzeby udostępni zestaw lawinowy. W najbliższy weekend przewodnik będzie także w piątek, 6 stycznia. 
( 5 Stycznia 2017)
Weź udział w konkursie i wygraj szkolenie lawinowe!
(żródło: A. Szymaszek)

 Tatrzański Park Narodowy i grupa przewodnicka Freerajdy zapraszają do udziału w konkursie „Lawinowe ABC”. Od 26 grudnia codziennie przez 7 dni w różnych godzinach na profilu facebook.com/LawinoweABC ukazywać się będzie pytanie konkursowe. Zwycięzcy wezmą udział w szkoleniu lawinowym.
( 22 Grudnia 2016)
Dla szkół bezpłatne wycieczki edukacyjne z przewodnikiem „Lawinowe ABC”
(żródło: A. Szymaszek)

 Tatrzański Park Narodowy zaprasza szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego do uczestnictwa w bezpłatnych wycieczkach edukacyjnych „Lawinowe ABC”, pod opieką przewodnika tatrzańskiego – pracownika TPN. 
( 30 Listopada 2016)
TPN: Uwaga narciarze!
(żródło: TPN)

 Wszystkie trasy i szlaki narciarskie na terenie Tatrzańskiego Parku  Narodowego nadal są ZAMKNIĘTE z powodu niewystarczającej pokrywy  śnieżnej. Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora TPN: „Turystyka narciarska może być uprawiana pod warunkiem występowania pokrywy śnieżnej, zabezpieczającej roślinność i glebę przed oddziaływaniem narciarstwa”.   Prosimy o respektowanie zasad.  
( 14 Października 2016)
Zwycięstwo na Szczycie Zwycięstwa
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 Andrzej Bargiel pobił 17-letni rekord Śnieżnej Pantery. W niedzielę 14 sierpnia o 12.35 czasu lokalnego stanął na szczycie Piku Pobiedy (7439 m n.p.m.), piątego czyli ostatniego, najtrudniejszego i najbardziej niebezpiecznego ze szczytów zaliczanych do tytułu Śnieżnej Pantery. Od ataku na Pik Lenina 16 lipca minęło zaledwie 30 dni. Należący do Rosjan Denisa Urubki i Andrieja Mołotowa rekord w czasie zdobycia wszystkich pięciu siedmiotysięczników został pobity. Andrzej dokonał tego w dodatku w czasie, który zakładał – w ciągu jednego miesiąca. 
( 15 Sierpnia 2016)
Andrzej Bargiel wyruszył na Pik Pobiedy!
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 O 6:30 lokalnego czasu Andrzej Bargiel wyruszył z bazy i rozpoczął walkę z ostatnim na swojej liście szczytem Śnieżnej Pantery – Pikiem Pobiedy. 
( 13 Sierpnia 2016)
Jędrek na Władcy Niebios
(żródło: A. Bargiel mat prasowe fot M. Kin)

 Andrzej Bargiel zdobył już 4 z 5 siedmiotysięczników Śnieżnej Pantery. Wczoraj o godz. 11.42 czasu miejscowego stanął na liczącym 7010 m n.p.m. Chan Tengri. Startował jak zwykle  w nocy. Czas wejścia od momentu wyruszenia Andrzeja z bazy wyniósł 8 godz. i 17 min.  
( 11 Sierpnia 2016)
Pik Komunizma – III szczyt Śnieżnej Pantery zdobyty!
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 Po ponad 27-godzinnej akcji górskiej Andrzej Bargiel zdobył Pik Komunizma (7495 m n.p.m), znany dzisiaj także pod oficjalną nazwą Piku Ismaila Samaniego. Zakopiańczyk wspiął się na najwyższy szczyt Tadżykistanu po czym zjechał z niego na nartach, odhaczając tym samym na swojej liście trzeci z pięciu 7-tysięczników Śnieżnej Pantery. 
( 3 Sierpnia 2016)
Andrzej Bargiel obala Komunizm
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 Na poniedziałek Andrzej Bargiel przewiduje dojście do obozu 3, gdzie spędzi noc. Wejście na szczyt Pik Komunizma nastąpi we wtorek w godzinach porannych. Ze względu na złą pogodę Zakopiańczyk już dwukrotnie musiał zmieniać plany zdobycia swojego trzeciego wierzchołka Śnieżnej Pantery. Prognozy są jednak korzystne i pokazują znaczną poprawę pogody po weekendzie. Jeżeli Andrzejowi się powiedzie, będzie pierwszą osobą w tym roku, która stanie na Piku Komunizma.
( 31 Lipca 2016)
Pik Korżeniewskiej – II etap Śnieżnej Pantery zaliczony!
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 Andrzej Bargiel zdobył kolejny szczyt Śnieżnej Pantery. Po ostatnim sukcesie na Piku Lenina, dzisiaj zakopiańczyk stanął na drugim co wysokości szczycie w tadżyckim Pamirze, mierzącym 7105 m n.p.m. Piku Korżeniewskiej. Wszystko to w rocznicę od swojego historycznego wyczynu. Dokładnie rok temu Bargiel jako pierwszy człowiek na świecie zjechał na nartach z wierzchołka Broad Peak
( 25 Lipca 2016)
Pik Korżeniewskiej - szczyt nazwany z miłości
(żródło: mat. prasowe fot M. Kin)

Po czterech dniach podróży przez Tadżykistan, w piątek wieczorem ekipa Śnieżnej Pantery dotarła do bazy Moskvina, która posłuży jako punkt startowy do następnych dwóch szczytów – Piku Korżeniewskiej oraz Piku Komunizma. Prognozy są sprzyjające, a słoneczna pogoda ma się utrzymać jeszcze przez kilka kolejnych dni. W sobotę Dariusz Załuski i Ariom Braum założyli obóz C1 na 5300 m n.p.m. Według planu Andrzej wyjdzie do jedynki dzisiaj wieczorem około godziny 18-19 lokalnego czasu, skąd po krótkiej przerwie wyruszy na szczyt.  
( 24 Lipca 2016)
Pik Lenina – I etap Śnieżnej Pantery zaliczony!
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 Andrzej Bargiel wszedł dziś na Szczyt Lenina i zjechał z niego na nartach. Tym samym pierwszy etap wyprawy po Śnieżną Panterę został zaliczony. Etap, który sam skialpinista uznaje dopiero za aklimatyzację przed kolejnymi wyzwaniami. Wejście na Pik Lenina uruchomiło też zegar, który będzie odliczał czas na zdobycie pozostałych czterech siedmiotysięczników. 
( 16 Lipca 2016)
Pik Lenina na start Śnieżnej Pantery
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 Andrzej Bargiel zaczyna w Kirgistanie wyścig o Śnieżną Panterę . Atak zaplanowany na piątek w nocy  (o północy naszego czasu) został przesunięty z powodu niesprzyjającej pogody na sobotę. Wtedy Andrzej Bragiel wystartuje na pierwszy z pięciu siedmiotysięczników zaliczanych do trofeum Śnieżnej Pantery – Szczyt Lenina. 
( 14 Lipca 2016)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023