START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Ski-Alpinizm
Zwycięstwo na Szczycie Zwycięstwa
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 Andrzej Bargiel pobił 17-letni rekord Śnieżnej Pantery. W niedzielę 14 sierpnia o 12.35 czasu lokalnego stanął na szczycie Piku Pobiedy (7439 m n.p.m.), piątego czyli ostatniego, najtrudniejszego i najbardziej niebezpiecznego ze szczytów zaliczanych do tytułu Śnieżnej Pantery. Od ataku na Pik Lenina 16 lipca minęło zaledwie 30 dni. Należący do Rosjan Denisa Urubki i Andrieja Mołotowa rekord w czasie zdobycia wszystkich pięciu siedmiotysięczników został pobity. Andrzej dokonał tego w dodatku w czasie, który zakładał – w ciągu jednego miesiąca. 
( 15 Sierpnia 2016)
Andrzej Bargiel wyruszył na Pik Pobiedy!
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 O 6:30 lokalnego czasu Andrzej Bargiel wyruszył z bazy i rozpoczął walkę z ostatnim na swojej liście szczytem Śnieżnej Pantery – Pikiem Pobiedy. 
( 13 Sierpnia 2016)
Jędrek na Władcy Niebios
(żródło: A. Bargiel mat prasowe fot M. Kin)

 Andrzej Bargiel zdobył już 4 z 5 siedmiotysięczników Śnieżnej Pantery. Wczoraj o godz. 11.42 czasu miejscowego stanął na liczącym 7010 m n.p.m. Chan Tengri. Startował jak zwykle  w nocy. Czas wejścia od momentu wyruszenia Andrzeja z bazy wyniósł 8 godz. i 17 min.  
( 11 Sierpnia 2016)
Pik Komunizma – III szczyt Śnieżnej Pantery zdobyty!
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 Po ponad 27-godzinnej akcji górskiej Andrzej Bargiel zdobył Pik Komunizma (7495 m n.p.m), znany dzisiaj także pod oficjalną nazwą Piku Ismaila Samaniego. Zakopiańczyk wspiął się na najwyższy szczyt Tadżykistanu po czym zjechał z niego na nartach, odhaczając tym samym na swojej liście trzeci z pięciu 7-tysięczników Śnieżnej Pantery. 
( 3 Sierpnia 2016)
Andrzej Bargiel obala Komunizm
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 Na poniedziałek Andrzej Bargiel przewiduje dojście do obozu 3, gdzie spędzi noc. Wejście na szczyt Pik Komunizma nastąpi we wtorek w godzinach porannych. Ze względu na złą pogodę Zakopiańczyk już dwukrotnie musiał zmieniać plany zdobycia swojego trzeciego wierzchołka Śnieżnej Pantery. Prognozy są jednak korzystne i pokazują znaczną poprawę pogody po weekendzie. Jeżeli Andrzejowi się powiedzie, będzie pierwszą osobą w tym roku, która stanie na Piku Komunizma.
( 31 Lipca 2016)
Pik Korżeniewskiej – II etap Śnieżnej Pantery zaliczony!
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 Andrzej Bargiel zdobył kolejny szczyt Śnieżnej Pantery. Po ostatnim sukcesie na Piku Lenina, dzisiaj zakopiańczyk stanął na drugim co wysokości szczycie w tadżyckim Pamirze, mierzącym 7105 m n.p.m. Piku Korżeniewskiej. Wszystko to w rocznicę od swojego historycznego wyczynu. Dokładnie rok temu Bargiel jako pierwszy człowiek na świecie zjechał na nartach z wierzchołka Broad Peak
( 25 Lipca 2016)
Pik Korżeniewskiej - szczyt nazwany z miłości
(żródło: mat. prasowe fot M. Kin)

Po czterech dniach podróży przez Tadżykistan, w piątek wieczorem ekipa Śnieżnej Pantery dotarła do bazy Moskvina, która posłuży jako punkt startowy do następnych dwóch szczytów – Piku Korżeniewskiej oraz Piku Komunizma. Prognozy są sprzyjające, a słoneczna pogoda ma się utrzymać jeszcze przez kilka kolejnych dni. W sobotę Dariusz Załuski i Ariom Braum założyli obóz C1 na 5300 m n.p.m. Według planu Andrzej wyjdzie do jedynki dzisiaj wieczorem około godziny 18-19 lokalnego czasu, skąd po krótkiej przerwie wyruszy na szczyt.  
( 24 Lipca 2016)
Pik Lenina – I etap Śnieżnej Pantery zaliczony!
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 Andrzej Bargiel wszedł dziś na Szczyt Lenina i zjechał z niego na nartach. Tym samym pierwszy etap wyprawy po Śnieżną Panterę został zaliczony. Etap, który sam skialpinista uznaje dopiero za aklimatyzację przed kolejnymi wyzwaniami. Wejście na Pik Lenina uruchomiło też zegar, który będzie odliczał czas na zdobycie pozostałych czterech siedmiotysięczników. 
( 16 Lipca 2016)
Pik Lenina na start Śnieżnej Pantery
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 Andrzej Bargiel zaczyna w Kirgistanie wyścig o Śnieżną Panterę . Atak zaplanowany na piątek w nocy  (o północy naszego czasu) został przesunięty z powodu niesprzyjającej pogody na sobotę. Wtedy Andrzej Bragiel wystartuje na pierwszy z pięciu siedmiotysięczników zaliczanych do trofeum Śnieżnej Pantery – Szczyt Lenina. 
( 14 Lipca 2016)
Na tropie Śnieżnej Pantery
(żródło: mat prasowe fot M. Kin)

 Andrzej Bargiel wyruszył na swoją kolejną wyprawę. Tym razem jej celem nie będzie ośmiotysięcznik. Mimo to zadanie, które postawił przed sobą nasz najlepszy narciarz ekstremalny, jest jeszcze ambitniejsze od poprzednich. „To na pewno najtrudniejsze z moich dotychczasowych wyzwań” – potwierdza zakopiańczyk.
( 8 Lipca 2016)
Memoriał Piotra Malinowskiego - pięć przełęczy w dwie godziny
(żródło: Monika Strojny TKN Tatra Team)

Już po raz XIX zawodnicy z Polski, Słowacji, Czech oraz Hiszpanii stanęli na starcie Memoriału Piotra Malinowskiego, tradycyjnie ostatnich zawodów w sezonie skialpinistycznym i finału Pucharu Polski PZA. Ku zaskoczeniu większości uczestników, trasę udało się poprowadzić przez wszystkie planowane przełęcze, a zjazdy (tam, gdzie śnieg był) odbywały się w świetnych warunkach.  
( 26 Kwietnia 2016)
Zamknięcie szlaków dla turystyki skiturowej
(żródło: )

 Ze względu na niewystarczającą grubość pokrywy śnieżnej, wybudzanie się świstaków i inne przesłanki przyrodnicze wszystkie szlaki po polskiej stronie Tatr od poniedziałku 25 kwietnia będą zamknięte dla turystyki skiturowej.
( 21 Kwietnia 2016)
Niezwykła wyprawa - Niewidomy Jurek Płonka rusza na Dufourspitze na skitourach
(żródło: J. Kowalczyk Dynafit)

Już w ten piątek (15 kwietnia 2016) na najwyższy szczyt Szwajcarii, Dufourspitze (4634 m n.p.m.), rusza wyprawa w ramach projektu Euro Summit Adventure, z niewidomym Jurkiem Płonką na czele .
( 14 Kwietnia 2016)
Krokusy i prawdziwa zima na Memoriale Józefa Oppenheima
(żródło: M.Strojny TKN Tatra Team)

W sobotę 2 kwietnia Dolina Chochołowska gościła zawodników XV Memoriału Józefa Oppenheima. Impreza miała w tym roku rangę Mistrzostw Polski i była czwartą edycją tegorocznego Pucharu Polski PZA w narciarstwie wysokogórskim.  
( 5 Kwietnia 2016)
XV memoriał im Józefa Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim.
(żródło: fot M. Wasylkowski)

 Ponad 80 kobiet i mężczyzn z Polski i Słowacji rywalizowało  w 15 Memoriale im J. Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim, który został rozegrany w rejonie doliny Chochołowskiej. Zawody równocześnie byli Mistrzostwami Polski w skialpinizmie.  
( 2 Kwietnia 2016)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022