31 Marca Snowboardowy Puchar Europy Sukces Karoliny Sztokfisz.

W rozegranym w Syrbskim Plesie  31 marca Pucharze Eurowy Seniorów w snowboardowym slalomie równoległym bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka AZS SMS - Zakopane Karolina Sztokfisz . Wygrała pierwszy przejazd kwalifikacyjny na swoim torze, a po dwóch przejazdach plasowała się na drugiej pozycji ( o 0.05 s wyprzedzałą ją zawodniczka z Austri Marzia Di Bella) Ostatecznie wywalczyła brązowy medal.
( 1 Kwietnia 2007)
Mistrzostwa Polski w snowboardzie.

13-14.03 (wczoraj i dzisiaj) w Nowym Targu odbyły się: (Międzynarodowe) Mistrzostwa Polski Seniorów w slalomie gigancie równoległym (Międzynarodowe) Mistrzostwa Polski Seniorów w slalomie równoległym Mistrzostwa Polski Juniorów w slalomie gigancie równoległym Mistrzostwa Polski Juniorów w slalomie równoległym Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w slalomie równoległym
( 15 Marca 2007)
Mistrzostwa Polski Seniorów w Snowboardcrossie - dominacja zawodników AZS!10.03.2007, Korbielów.-

Zawodnicy AZS Zakopane zdominowali Mistrzostwa Polski Seniorów FIS w Snowboardcrossie (SBX) rozegrane na Pilsku w Korbielowie. Wśród mężczyzn 6 naszych crossowców uplasowało się w pierwszej dziesiątce (miejsca 1, 2, 4, 6, 7, 10)! Jak na obecną wiosenną aurę, warunki śniegowe na trasie były nadspodziewanie dobre. W zawodach nie wystartował nasz najlepszy zawodnik Mateusz Ligocki (AZS Zakopane). "Matys" startuje w Pucharze Świata FIS w Stanach Zjednoczonych.
( 11 Marca 2007)
AM Tour Burton in Poland Białka Tatrzańska

3 marca w Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy rozegrane zostały kolejne zawody z cyklu Burton Amtour. Poniżej przedstawiamy wyniki
( 8 Marca 2007)
Licealiada i Gimnazjada Województwa Małopolskiego w Snowboardzie.

1 i 3 marca w Rabce Zdroju odbyła się Wojewódzka  Gimnazjada  i Licealiada w snowboardzie.  Zawody zorganizowane były przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy SZS Nowy Targ i MOS Rabka Zdrój. W zawodach wzięło udział 144  dziewcząt i chłopców z całego województwa.
( 7 Marca 2007)
Kolejny udany start zawodników AZS/SMS w eliminacjach do OOM Zwardoń, 04.02.2007.

Kolejny udany start zawodników AZS/SMS w eliminacjach do OOM Zwardoń, 04.02.2007.  Około godziny 14:30 zakończyły się drugie zawody eliminacyjne do Mistrzostw Polski Juniorów (OOM). Zawodnicy AZS/SMS Zakopane ponownie zaprezentowali się bardzo dobrze w konfrontacji ze wszystkimi najlepszymi juniorami w Polsce.
( 5 Lutego 2007)
Arosa Mistrzostwa Świata w Snowboardzie 19 miejsce Karoliny Sztokfisz.

Dzisiaj (16 I) w Szwajcarskiej Arosie rozegrane zostały kolejne konkurencje Mistrzostw Świata w Snowboardzie.  Przeprowadzono   zwody w gigancie równoległym  Wśród kobiet w kwalifikacjach wystąpiła Karolina Sztokfisz . Jadąca na czerwonej trasie zawodniczka AZS-SMS    rywalizowała z  Czeszką Zuzaną Vojtechovą . Polska snowboardzistka z czasem 40,7 0 zajęła 19 pozycję co nie pozwoliło jej  niestety wystartować w finałach.  17 stycznia Karolina wystąpi w slalomie równoległym na czerwonej trasie w parze z  jadącą na niebieskiej reprezentantką Rosji Aleną Kuleshovą.
( 16 Stycznia 2007)
MŚ w snowboardzie Arosa .Udany występ Polaków w SBX.

Od soboty w szwajcarskiej Arosie trwają  snowboardowe mistrzostwa świata.   W  sobotnich   eliminacjach  SBX (snowboardcrossu) startowało dwóch Polaków (obaj AZS-AWF Kraków-Zakopane): Mateusz Ligocki oraz Rafał Skarbek-Malczewski . Poniżej zamieszczamy relację "na gorąco" trenera Kadry SBX, Marcina Sitarza:
( 14 Stycznia 2007)
Eliminacje do OOM w Snowboardzie!!

13 Stycznia w Białce Kaniówce  przeprowadzono pierwsze zawody eliminacyjne do Ogólnopolskiej Olompiady Młodzieży w snowboardzie. Świetnie spisali się zawodnicy AZS/SMS Zakopane podczas zakończonych przed kilkoma godzinami ogólnopolskich zawodów juniorów i juniorów młodszych w slalomie gigancie.W rywalizacji juniorów (roczniki 1987-1991) wspaniale zaprezentował się młodziutki Tomasz Król (AZS/SMS) , który wygrał ze wszystkimi juniorami w Polsce!
( 13 Stycznia 2007)
29-30 XII Snowboardcross Iran

Teheran, 29-30.12.2006. Zawody snowboardcross odbyły się na szczycie pasma Tochal (prawie 4000 m n.p.m.) wznoszacego sie nad stolicą Iranu. Pierwszego dnia zawodów bezkonkurencyjny okazał się Michał Goły (AZS-AWF Katowice), wyprzedzając najlepszego aktualnie reprezentanta Francji, czołowego zawodnika Pucharu Świata Pierre'a Vaultier i Mateusza Ligockiego (AZS-AWF Kraków-Zakopane). Na czwartym miejscu uplasował się Tony Ramoin . Jakub Ossowski (AZS-SMS) 7 po eliminacjach, nie awansował do półfinału i został sklasyfikowany na 11 miejscu, Jan Poniński na miejscu 13, a Tomasz Król (AZS-SMS) na 15.
( 4 Stycznia 2007)
Bad Gastein Sukces Karoliny Sztokfisz.

Karolina Sztokfisz podczas wczorajszych zawodów Pucharu Świata w Bad Gastein zajęła 16 miejsce w slalomie równoległym seniorów. Jest to jej najlepszy rezultat  w zawodach  Pucharu Świata . W dniu dzisiejszym pierwszy przejazd  byłby lepszy niż wczorajszy, ale Karolina niestety nie ukończyła go i ostatecznie skalsyfikowaną ją na 32 miejscu. W Bad Gastein z Karoliną Sztokfisz Polskę reprezentuje Przemysław Buczyński -zawodnik  AZS AWF Zakopane Kraków . Podczas zawodów Pucharu Świata zajął analogicznie 42 i 44 miejsce.  Nasi zawodnicy przebywają w  Austrii pod opieką trenera Michał Sitarza Seniora. Jutro (22)w Bad Gastein kolejny dzień w trakcie którego rozgrywany będzie  slalom równoległy tym razem w ramach Pucharu Europy .  info i fot Michał Sitarz www.azs-sms.com
( 21 Grudnia 2006)
Treningi Snowboardzistów.

Trwają przygotowania do nowego sezonu zimowego snowboardzistów. Śnieg jest tylko na lodowcu zawodnicy zakopiańskiego AZS, Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz reprezentancji snowbordcrossowej kadry  przebywali już trzykrotnie na obozach  w rejonie lodowca  Hintertux. O cyklu przygotowań mówi trener Michał Sitarz.
( 24 Października 2006)
Nendaz - rewelacyjny start Marczułajtis

Jagna Marczułajtis (AZS AWF Kraków Zakopane) wygrała w szwajcarskim Nendaz zawody w slalomie równoległym zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W finale zjechała doskonale pokonując Szwajcarkę Danielę Meuli, aktualną liderkę PŚ. Polka przegrała z rywalką pierwszy przejazd o 0,08 s, jednak drugi zwyciężyła różnicą 0,16 s. Marczułajtis po zawodach w Nendaz zajmuje  6. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Pozostałe nasze reprezentantki - Blanka Isielonis (AZS Katowice) w Szwajcarii zajęła  24 miejsce, a Karolina Sztokfisz (AZS AWF Kraków Zakopane) po problemach na trasie nie zakończyła przejazdu .