START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Snowboard
Nowe pokolenie snowboardzistów na OSCYPku
(żródło: P.Gatys fot M. Kusznerewicz i R. Wielgus)

 Trzynasta edycja OSCYP Snowboard Contest zakończyła się w sobotę, a w niedzielę przyszła pora na młode pokolenie zawodników, czyli pierwszą edycję OSCYPka. Na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej powstał mały tor do slalomu i specjalnie przystosowany snowpark, na którym zapisane do konkursu dzieciaki walczyły o miejsca na podium. W sumie przyznano trzynaście nagród w pięciu różnych kategoriach.
( 31 Stycznia 2022)
Kamil Knop najlepszy podczas OSCYP XIII
(żródło: P.Gatys)

 Młodzi zawodnicy zdominowali trzynastą edycję Oscyp Snowboard Contest! Wszyscy riderzy z listy startowej pokazali bardzo wysoki poziom, ale zdaniem sędziów najlepsze triki podczas sobotniej rywalizacji były wykonane przez zdobywcę trzeciego miejsca, Krzyśka Owczarka, drugiego na podium Janka Jaromina i najlepszego w stawce Kamila Knopa! Wszyscy panowie to reprezentanci nowego pokolenia polskich snowboardzistów, którzy zaczynają dominować na lokalnej scenie. 
( 29 Stycznia 2022)
Ruszyła budowa przeszkód na OSCYPa
(żródło: P.Gatys)

 Do zawodów OSCYP Snowboard Contest pozostały niecałe dwa tygodnie. Dzisiaj rozpoczęto prace przygotowawcze do stworzenia toru przeszkód, na którym najlepsi w Polsce snowboardziści pokażą swoje triki. Pierwsi z nich potwierdzili już swój udział 29 stycznia w trzynastej edycji OSCYPa. Poznaliśmy także oficjalny plakat rywalizacji. 
( 18 Stycznia 2022)
Aleksandra Król triumfuje w Pucharze Świata w Simonhoehe
(żródło: )

 Piątek 14 stycznia 2022 był bardzo udany dla Aleksandry Król - zawodniczka KSF2 Dawidek Team po raz pierwszy wygrała zawody Pucharu Świata.  Król po raz pierwszy w karierze stanęła na jego najwyższym stopniu podium, a dokonała tego w slalomie gigancie równoległym podczas zawodów w austriackim Simonhoehe.
( 14 Stycznia 2022)
PŚ w Bad Gastein: Polacy startowali w zawodach drużyn mieszanych
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W austriackim Bad Gastein 12 stycznia 2022 roku odbywały się zawody Pucharu Świata. Tego dnia snowboardziści zmagali się w rywalizacji drużyn mieszanych. Na starcie zawodów stanęły dwie biało-czerwone drużyny. Złotymi medalistami Pucharu Świata został czwarty zespół Austriacki, w składzie Arvid Auner i Julia Dujmovits. Na drugim stopniu podjum stanęli zawodnicy z drugiego rosyjskiego zespołu: Dmitry Karlagachev i Natalia Soboleva. W małym finale lepsza okazała się się pierwsza drużyna z Niemiec, w której znaleźli się: Elias Huber i Ramona Theresia Hofmeister. 
( 13 Stycznia 2022)
Król i Kwiatkowski w najlepszej "16" Pucharu Świata
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Dwoje naszych snowboardzistów wywalczyło lokaty w najlepszej "16" Pucharu Świata w szwajcarskim Scuol. W rywalizacji mężczyzn 15. miejsce w slalomie gigancie równoległym zajął Oskar Kwiatkowski, natomiast na 16. pozycji zawody wśród kobiet ukończyła Aleksandra Król. 
( 9 Stycznia 2022)
Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski z mistrzowskimi tytułami w slalomie równoległym.
(żródło: )

Aleksandra Król oraz Oskar Kwiatkowski sięgnęli po tytuły mistrzów Polski w snowboardowym slalomie równoległym.  w drugim dniu mistrzostw na starcie stanęło ponad 100 zawodniczek i zawodników z Czech, Kanady, Korei, Polski Portugalii, Słowenii, Słowacji  USA oraz Ukrainy.   W galerii kilka fot  z zawodów
( 9 Marca 2021)
Ola Król i Michał Nowaczyk mistrzami Polski w snowboardowym gigancie równoległym
(żródło: )

 Ola Król i Michał Nowaczyk zdobyli tytuły Mistrzów Polski w snowboardowym slalomie gigancie równoległym  W rozpoczętych dzisiaj w Suchem międzynarodowych Mistrzostwach Polski wystartowało ponad 100 zawodniczek i zawodników z Czech, Kanady, Korei, Polski, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy i  USA.  
( 8 Marca 2021)
Kolejne podium pucharowe Oskara Kwiatkowskiego
(żródło: PZN)

 Oskar Kwiatkowski po raz trzeci w karierze stanął dzisiaj na podium Pucharu Świat w Rogli. Zajął 3 miejsce  w slalomie gigancie równoległym. Gratulacje dla Oskara i całej naszej reprezentacji 
( 6 Marca 2021)
Życiowy sukces naszych snowoardzistów
(żródło: PZN)

  W zakończonych snowboardowych Mistrzostw Świata w Rogoli największe powody   do radości mają Michał Nowaczyk i Oskar Kwiatkowski., którzy osiągnęli swoje życiowe sukcesy zajmując odpowiednio 6 i 8 miejsce oraz 7
( 4 Marca 2021)
Michalik i Król w czołowej "30" Pucharu Świata
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Dwie nasze snowboardzistki zameldowały się w czołowej "30" Pucharu Świata w Bannoye. Najlepiej z podopiecznych Oskara Boma w slalomie równoległym spisała się Aleksandra Michalik, która ukończyła zawody na 24. miejscu. Cztery lokaty za Michalik uplasowała się Aleksandra Król. W slalomie równoległym triumfowali Szwajcarka Julie Zogg oraz Rosjanin Dmitrij Łoginow.
( 7 Lutego 2021)
Oskar Kwiatkowski piąty w Pucharze Świata w Bannoye
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Po raz pierwszy tej zimy troje naszych reprezentantów zameldowało się w finałowej "16" snowboardowego Pucharu Świata. W slalomie gigancie równoległym rozgrywanym w Bannoye w czołówce zawodów znalazł się Oskar Kwiatkowski, który wywalczył piąte miejsce. Wśród kobiet triumfowała Niemka Ramona Theresia Hofmeister, a w rywalizacji mężczyzn wygrał reprezentant gospodarzy Dmitrij Łoginow.
( 7 Lutego 2021)
Kadra na Puchar Świata w Bannoye
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Bannoye będzie kolejnym przystankiem w kalendarzu snowboardowego Pucharu Świata. Najbliższe zawody najwyższej rangi rozegrane zostaną w Rosji 6 i 7 liutego 2021 rok. Na starcie zobaczymy sześcioro reprezentantów Polski: Aleksandrę Król, Weronikę Bielę-Nowaczyk, Aleksandrę Michalik, Marię Chyc, Oskara Kwiatkowskiego i Michała Nowaczyka.
( 5 Lutego 2021)
Srebrny Michał Nowaczyk
(żródło: )

 Michał Nowaczyk zajął drugie miejsce w slalomie gigancie równoległym, wyrównując najlepsze osiągnięcie polskich sportowców w tej dyscyplinie.
( 9 Stycznia 2021)
Michalik i Kwiatkowski w finałowej "16" Pucharu Świata
(żródło: A.Karczewska PZN)

 We włoskiej Cortinie d'Ampezzo najlepsi na świecie snowboardziści rozpoczęli rywalizację w Pucharze Świata. W pierwszych tej zimy zawodach triumfowali reprezentantka Czech Ester Ledecka oraz Włoch Roland Fischnaller. Z dobrej strony zaprezentowali się nasi snowboardziści, którzy wywalczyli awans do finałowej "16". Aleksandra Michalik zajęła 12. miejsce w slalomie gigancie równoległym kobiet, a w rywalizacji mężczyzn również 12. był Oskar Kwiatkowski.
( 14 Grudnia 2020)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024