Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski mistrzami Polski w snowboardowym PGS
(żródło: PZN)

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski   zdobyli tytuły mistrzowskie  w rozpoczętym w Suchym snowboardowym championacie Polski.  W pierwszym dniu rozegrano  slalom gigant równoległy i slalom gigant  .  Na starcie rywalizacji zaliczanej do punktacji FIS stanęło  23 snowboardzistek oraz  36 snowboardzistów z  Polski Czech Korei i Wegier.  Zaplanowany  na czwartek  slalom równoległy i slalom został  odwołany  z powodu deszczu.
( 4 Stycznia 2023)
Koleje dobre występy polskich snowboardzistów
(żródło: A.Karczewska PZN)

Aleksandra Król, Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk przeszli przez kwalifikacje zawodów Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w Cortina d’Ampezzo i rywalizowali w fazie play-off. Weronika Dawidek i Maria Chyc stanęły na podium Pucharu Europy w niemieckim Hochfuegen.
( 17 Grudnia 2022)
Aleksandra Król druga w zawodach Pucharu Świata w snowboardzie

Znakomity początek snowboardowego sezonu w Pucharze Świata w wykonaniu Aleksandry Król. Polka była druga w slalomie gigancie równoległym we włoskiej Carezzy. A w miniony weekend wraz z Oskarem Kwiatkowskim zajęła trzecie miejsce w otwierającym pucharową rywalizację slalomie równoległym drużyn mieszanych.
( 15 Grudnia 2022)
Sukcesy polskich snowboardzistów w inauguracji PŚ

O udanym rozpoczęciu pucharowej rywalizacji mogą powiedzieć nasi snowboardziści  nowotarżanka Ola Król i  zakopiańczyk Oskar Kwiatkowski, którzy w sobotnim drużynowym slalomie równoległym zajęli trzecie miejsce. Polaków wyprzedzili Szwajcarzy: Jenny Ladina i Gian Casanova, którzy pokonali Austriaków Danielę Ulbing i Andreasa Prommeggera.
( 10 Grudnia 2022)
Składy Kadr Narodowych w snowboardzie na sezon 2022/2023

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w snowboardzie na sezon 2022/2023. Powołane zostały dwie wspólne grupy szkoleniowe kobiet i mężczyzn: Kadra Narodowa A i Młodzieżowa.
( 11 Maja 2022)
Michał Nowaczyk w czołowej "10" Pucharu Świata w Berchtesgaden

Michał Nowaczyk i Aleksandra Król zameldowali się w najlepszej "16" finałowych zawodów Pucharu Świata, które w sobotę rozegrane zostały w Berchtesgaden. Najlepszy w sezonie rezultat zanotował Nowaczyk, który w slalomie równoległym wywalczył siódme miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanęli wspólnie Austriak Andreas Prommegger i Włoch Edwin Coratti. Trzecie miejsce zajął Koreańczyk Sangho Lee, który w małym finale pokonał Lukasa Mathiesa z Austrii.
( 20 Marca 2022)
Czwarte podium PŚ w karierze Oskara Kwiatkowskiego!

Polak zajął drugie miejsce w slalomie gigancie równoległym w zawodach w słoweńskiej Rogli.
( 16 Marca 2022)
Snowboardowe Mistrzostwa Polski w slalomie

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski wywalczyli po dwa mistrzowskie tytuły w snowboardowych Mistrzostwach Polski. W drugim dniu MP walczono o tytuły w slalomie i slalomie równoległym
( 9 Marca 2022)
Snowboardowe Mistrzostwa Polski w slalomie gigancie równoległym wygrywają Ola Król i Michał Nowaczyk.
(żródło: fot A. Karczewska PZN)

W pierwszym dniu snowaboardowych  Międzynarodowych Mistrzostw Polski  w Suchem rozegrano slalom gigant równoległy. Na starcie stanęło 60 zawodniczek i zawodników reprezentantów Polski, Korei Japonii, Czech i Słowacji.   Po eliminacjach wyłoniono mistrzów Polski w slalomie gigancie. a w finałowych przejazdach mistrzów slalomu giganta równoległego.
( 8 Marca 2022)
Nowe pokolenie snowboardzistów na OSCYPku
(żródło: P.Gatys fot M. Kusznerewicz i R. Wielgus)

Trzynasta edycja OSCYP Snowboard Contest zakończyła się w sobotę, a w niedzielę przyszła pora na młode pokolenie zawodników, czyli pierwszą edycję OSCYPka. Na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej powstał mały tor do slalomu i specjalnie przystosowany snowpark, na którym zapisane do konkursu dzieciaki walczyły o miejsca na podium. W sumie przyznano trzynaście nagród w pięciu różnych kategoriach.
( 31 Stycznia 2022)
Kamil Knop najlepszy podczas OSCYP XIII
(żródło: P.Gatys)

Młodzi zawodnicy zdominowali trzynastą edycję Oscyp Snowboard Contest! Wszyscy riderzy z listy startowej pokazali bardzo wysoki poziom, ale zdaniem sędziów najlepsze triki podczas sobotniej rywalizacji były wykonane przez zdobywcę trzeciego miejsca, Krzyśka Owczarka, drugiego na podium Janka Jaromina i najlepszego w stawce Kamila Knopa! Wszyscy panowie to reprezentanci nowego pokolenia polskich snowboardzistów, którzy zaczynają dominować na lokalnej scenie.
( 29 Stycznia 2022)
Ruszyła budowa przeszkód na OSCYPa

Do zawodów OSCYP Snowboard Contest pozostały niecałe dwa tygodnie. Dzisiaj rozpoczęto prace przygotowawcze do stworzenia toru przeszkód, na którym najlepsi w Polsce snowboardziści pokażą swoje triki. Pierwsi z nich potwierdzili już swój udział 29 stycznia w trzynastej edycji OSCYPa. Poznaliśmy także oficjalny plakat rywalizacji.
( 18 Stycznia 2022)
Aleksandra Król triumfuje w Pucharze Świata w Simonhoehe

Piątek 14 stycznia 2022 był bardzo udany dla Aleksandry Król - zawodniczka KSF2 Dawidek Team po raz pierwszy wygrała zawody Pucharu Świata.  Król po raz pierwszy w karierze stanęła na jego najwyższym stopniu podium, a dokonała tego w slalomie gigancie równoległym podczas zawodów w austriackim Simonhoehe.
( 14 Stycznia 2022)
PŚ w Bad Gastein: Polacy startowali w zawodach drużyn mieszanych

W austriackim Bad Gastein 12 stycznia 2022 roku odbywały się zawody Pucharu Świata. Tego dnia snowboardziści zmagali się w rywalizacji drużyn mieszanych. Na starcie zawodów stanęły dwie biało-czerwone drużyny. Złotymi medalistami Pucharu Świata został czwarty zespół Austriacki, w składzie Arvid Auner i Julia Dujmovits. Na drugim stopniu podjum stanęli zawodnicy z drugiego rosyjskiego zespołu: Dmitry Karlagachev i Natalia Soboleva. W małym finale lepsza okazała się się pierwsza drużyna z Niemiec, w której znaleźli się: Elias Huber i Ramona Theresia Hofmeister.
( 13 Stycznia 2022)
Król i Kwiatkowski w najlepszej "16" Pucharu Świata

Dwoje naszych snowboardzistów wywalczyło lokaty w najlepszej "16" Pucharu Świata w szwajcarskim Scuol. W rywalizacji mężczyzn 15. miejsce w slalomie gigancie równoległym zajął Oskar Kwiatkowski, natomiast na 16. pozycji zawody wśród kobiet ukończyła Aleksandra Król.