Polscy snowboardziści zainaugurowali sezon w Pucharze Europy
 dodano: 12 Grudnia 2023    (źródło: A.Karczewska PZN)

Polscy snwoboardziści z kadry B i kadry juniorów rozpoczęli sezon 2023/2024 od Pucharu Europy w niemieckim Goetschen. W piątkowym oraz sobotnim slalomie równoległym najlepsza z naszych okazała się Weronika Dawidek, która zajęła odpowiednio 14. i 22. miejsce. Z kolei w niedzielnych zawodach juniorów Maciej Mikołajczyk uplasował się na 6. pozycji. Natomiast już w czwartek 14 grudnia we włoskiej Carezzie wystartuje Puchar Świata.

Sezon 2023/2024 w snowboardzie alpejskim rozpoczął się od Pucharu Europy w slalomie równoległym. W niemieckim Goetschen pojawiła się spora grupa zawodników z poziomu Pucharu Świata, w tym austriacka kadra A mężczyzn. Polskę reprezentowało łącznie aż 11 snowboardzistek i snowboardzistów z kadry B i kadry juniorów.

W piątkowej rywalizacji najlepiej spisała się Weronika Dawidek, która jako jedyna przeszła kwalifikacje (TOP16) i zajęła 14. miejsce na otwarcie sezonu. Oprócz niej w "30" znalazł się jeszcze 26. Anatol Kulpiński, dla którego był to drugi najlepszy wynik w karierze. Drugiego dnia ponownie najwyżej uplasowała się Weronika Dawidek, która tym razem była 22. Punkty Pucharu Europy zdobyli jeszcze 25. Karolina Półtorak i 28. Andrzej Gąsienica-Daniel.

W niedzielę na tym samym stoku odbyły się zawody juniorów, gdzie wystartowała dziewięcioosobowa reprezentacja Polski. Bardzo dobre 6. miejsce zajął Maciej Mikołajczyk. Do 1/16 finału awansowali także Michał Wilk (15. miejsce) oraz Anatol Kulpiński (16. miejsce). Najlepsze z Polek były 17. Natalia stokłosa i 18. Olga Kaciczak.

Gratulujemy naszym snowboardzistom dobrych wyników i przypominamy, że już w czwartek 14 grudnia we włoskiej Carezzie rozpocznie się historyczny sezon dla naszego kraju. Wspaniałe wyniki naszych zawodników doprowadziły do organizacji pierwszego w Polsce Pucharu Świata.

24 i 25 lutego na Jaworzynie Krynickiej zobaczymy całą światową czołówkę. To nie tylko ogromne wydarzenie sportowe, ale także przełomowy moment dla krajowej dyscypliny. To szansa dla wszystkich miłośników sportów zimowych, aby być świadkiem historycznego kroku naprzód dla polskiego snowboardu.

My już nie możemy się doczekać i zpraszamy Was do śledzenia na bieżąco naszych mediów społecznościowych PZN Od Deski Do Deski i PolSKI Mistrz, gdzie dzielimy się najważniejszymi informacjami dotyczącymi polskich sportów zimowych.

Źródło: Biuro Prasowe PZN