Country Cross w Lipnicy Wielkiej 24 września.

24 września w Lipnicy Wielkiej na Orawie rozegrane zostały zawody w Cross country. Organizatorem  wyścigów był Tatrzański Klub Motorowy .   Wspaniała pogoda oraz zaangażowanie miejscowej ludności( rodzinie Węgrzynów, Magierów i rodzin  z domostw położonych w bezpośrednim sąsiedztwie trasy wyścigu ) sprawiły  że impreza była udana..   Na starcie stanęło 87 zawodników w  klasach  65, 80, 125 ccm, Open, Pro i Weteran .  Poniżej przedstawiamy wyniki  otrzymane od organizatora.
( 26 Września 2006)
Cross Country Lipnica Wielka 24 września

Wszystkich sympatyków sportu motorowego a szczególnie tych, którzy mają zamiar wystartować zapraszamy   na rajd motocyklowy Cross country ,  który odbędzie się w niedzielę 24.09.2006 w Lipnicy Wielkiej. Ufamy iż ta impreza podobnie jak poprzedno organizowana przez TKM Zakopane odniesie sukces i przybliży tę dyscyplinę sportu szerszej publiczności.
( 20 Września 2006)
Otwarte Zawody motocrossowe o Puchar Tatr 10 września.

10 września na Równi Szaflarskiej odbyły się otwarte zawody motocrossowe o Puchar Tatr. Organizatorem zawodów był  reaktywowany niedawno Tatrzański Klub Motorowy z Zakopanego . Były to pierwsze zawody organizowane przez TKM - jako zarejestrowanego członka PZM. Wyścigi były obserwowane przez przedstawiciela Głównej Komisji Sportów Motorowych PZM-ot Andrzeja Olszewskiego. Dodatkową atrakcją był wystawiony jako eksponat motocykl Junak, na którym startował niegdyś Andrzej Gąsienica Roj w czasie ostatnich zawodów organizowanych przed laty przez TKM.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!!
( 11 Września 2006)
Jeszcze raz Rajd Tatrzański

Rajd Tatrzański 2006  Powróćmy jeszcze raz do  OIMP w Trialu. Jak już wcześniej mówiliśmy  Faworytami XI iXII rundy byli nowotarżanie  Tadeusz Błażusiak i Przemysław Kaczmarczyk. Tadeusz Błażusiak  w sobotę i niedzielę zajął 1 miejsce a Przemysław Kaczmarczyk zajął odpowiednio 5 i 4 miejsce pomimo grożnej kontuzji.   W generalnej klasyfikacji Mistrezm Polski w 2006 roku został Tadeusz Błażusiak a Przemysław Kaczmarczyk wywalczył tytuł v-ce mistrzowski .  W klasyfikacji generalnej Pucharu MACEC Przemyław Kaczmarczyk w Grupie "A"   zajął pierwsze miejsce indywidualnie a z Szymonem Pyzowskim również drużynowo uzyskali najweięcej punktów.   W galerii przedstawiamy fotoreportaż z zawodów - Zdjęcia wykonał Łukasz Laskowski z agencji fotograficznej 3art : www.3art.dl.pl "
( 22 Sierpnia 2006)
63 Rajd tatrzański- XI i XII Runda OIMP 19 sierpnia Nowy Targ.

W rejonie Długiej Polany w Nowym Targu  rozgrywany jest 63 Rajd Tatrzański im Kazimierza Jurgowskiego, który równocześnie jest XI i XII Rundą Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Trialu. Zawody zaliczane są również  jako VII i VIII Runda Pucharu Polski PZM oraz Pucharu MACEC  w tej dyscyplinie.  W zawodach organizowanych przez AMK Gorce w Nowym Targu bierze udział 68 zawodników , którzy na  15 km trasie( 3x 5 km) muszą pokonać łącznie 36 OJO( 3x12).   Każdorazowo dla odcinka OJO limit czasu wynosi 90 sek.
( 20 Sierpnia 2006)
Przygotowania do Rajdu Tatrzańskiego

Trwają wielkie przygotowania do ostatniej rundy Mistrzostw Polski ,która odbędzie się w 19/20.08.2006 w Nowym Targu w okolicy wyciągu narciarskiego Długa Polana, gdzie oczywiście wszystkich serdecznie zapraszamy .Tymczasem zawodnicy  ostro trenują a organizatorzy szykują trasę
( 14 Sierpnia 2006)
IX i X OIMP w Trialu Bardejow 29-30 lipca - Kaczmarczyk Liderem

29 i 30 lipca w Słowackim Bardejovie zostały rozegrane IX i X eliminacje Otwartych  Indywidualnych Mistrzostw Polski .  Nowotarżanin Przemysław Kaczmarczyk w sobotnim wyścigu został sklasyfikowany na drugiej pozycji a  w niedzielnym  bezapelacyjnie zwyciężył.   W galerii przedstawiamy zdjęcia otrzymane od P. Kaczmarczyka!!!
( 31 Lipca 2006)
Międzynarodowe MIstrzostwa Słowacji w Country Crossie

29 i 30 lipca w Słowackim Žaškovie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji w Country Crossie,   O udanych startach mogą powiedzieć zawodnicy Tatrzańskiego Klubu Motorowego w Zakopanem Niesklasyfikowany w pierwszym dniu Maciej Chyc Magdzin w klasie 250 ccm w niedzielnym wyścigu zajął 12 miejsce na 30 startujących . Zmierzył się z całą słowacką czołówką crossowców.
ME I MŚ w trialu w relacji P. Kaczmarczyka

W Mistrzostwach Świata i Europy w trialu w Myślenicach brali udział również nowotarżanie.  Wrazeniami z zawodów podzielił się z naszym Portalem Przemysław Kaczmarczyk.  Poniżej przedstawiamy jego wypowiedź. W galerii z kolei przedstawiamy fotoreportaż przekazany nam przez Przemysława Kaczmarczyka oraz Łukasza Laskowskiego.!!!!
( 14 Lipca 2006)
Mistrzostwa Świata w rajdach motocyklowych trial w Myślenicach

Myślenice gościły bardzo prestiżową imprezę motocyklową jaką były jedne z edycji Mistrzostw Europy i Świata w trialu. Ostatnie z zawody tej rangi rozegrane zostały w Myślenicach 16 lat temu w 1990 roku . Rajdy trial należą do najstarszych dyscyplin sportów motorowych, która od lat sześćdziesiątych stała się specyficzną dyscypliną charakteryzującą się własnym stylem jazdy, regulaminem i specjalną konstrukcją używanych w niej motocykli.  W galerii fotoreportaż Jarosława Matyjasika!!!!
( 13 Lipca 2006)
Mistrzostwa Europy w Trialu. Nowotarskie akcenty w Myślenicach.

Mistrzostwa Europy i świata  w rajdach trial w Myślenicach przyciągnęły rzesze kibiców i zawodników z Nowego Targu. Popularność tej dyscypliny ciągle rośnie a atmosferę podgrzewają doskonałe występy Tadeusza Błażusiaka . W trakcie rozegranych mistrzostw Europy pojawili się także zawodnicy z Nowego Targu, którzy wystąpili poza konkurencją w klasie otwartej. Na motocyklach Sherco wystartowali Jakub Krauzowicz i Przemysław Kaczmarczyk.  Fotoreportaż Jarosława Matyjasika przedstawioamy w galerii!!!!
VII i VIII runda OIMP w Szklarskiej Porębie Nowotarżanie górą,

W Szklarskiej Porębie w miniony weekend (10 i 11 czerwiec) odbyły się VII i VIII rundy Otwartych Indywidualnych Mistyrzostw Polski . Tradycyjnie czołowe miejsca wywalczyli nowotarżanie.  W pierwszym dniu Tadeusz Błażusiak (startujący w barwach AP Kraków) wywalczył 1 miejsce,. Na 2 pozycji uplasował się Przemysław Kaczmarczyk, 3 miejsce zdobył Jakub Krauzowicz a 4 Jacek Handzel, wszyscy AMK Nowy Targ. W niedzielnym wyścigu triumfował ponownie Tadeusz Błażusiak a Przemysław Kaczmarczyk zajął 3 miejsce, czwarty był Jakub Krauzowicz, a szósty Jacek Handzel.  Fot z zawodów z archiwum Przemysłąwa Kaczmarczyka przedstawiamy w galerii!!!
( 14 Czerwca 2006)
Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Polski w Trialu na półmetku

10 i 11 czerwca w Szklarskiej Porębie odbędą się kolejne zawody w Trialu.  Przeprowadzone będą VII i VIII runda Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Przypomnijmy,  że na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej tej widowiskowej dyscypliny znajduje sie nowotarżanin Przemysław Kaczmarczyk.
( 8 Czerwca 2006)
Puchar Tatr 2006 w motocrossie 21 maja Nowy Targ

Tor na granicy Nowego Targu i Szaflar był po raz kolejny areną zawodów motocyklowych. Tym razem rywalizowali motocrossowcy w ramach Pucharu Tatr 2006. Sporty motorowe od dawna cieszą się na Podhalu wielką popularnością i tym razem kibice oraz uczestnicy nie zawiedli. Na zawodach wszystkim towarzyszyła wspaniała panorama rozciągająca się na pasmo Tatr i Gorców. Rywalizacja toczyła się w kilku kategoriach: 80 cm, 125 cm, powyżej 125 cm oraz zawodnicy licencjonowani. Wystartowali motocykliści z Polski oraz ze Słowacji, przybyli też zawodnicy licencjonowani. Furorę zrobił Patryk Gudbaj Galica . Ten 14 latek startujący na motocyklu o pojemności 125 cm zajął 2 miejsce zostawiając za sobą wielu doświadczonych motocyklistów.
( 22 Maja 2006)
Trial w Krakowie Kaczmarczyk Liderem Klasyfikacji Generalnej

13 i 14 maja  w kamieniołomach w Bodzowie  odbyły się kolejne zawody w Trialu.  Były to V i VI runda Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz III i IV runda Pucharu Polski .  Zawody były kolejnym sukcesem nowotarskich zawodników.