START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Paulina Ligocka bez medalu...
(żródło: )

Niestety bez medalu wróci nasza snowboardowa nadzieja - Paulina Ligocka. W rozgrywanym 13 lutego halfpipie nie dostała się do finału. Po rewelacyjnym 1 przejeździe, niedokońca sprawiedliwie ocenionym przez sędziów, wyraźnie straciła wiarę w siebie - i w pozostałych dwóch przejazdach nie spisała się już tak dobrze. Ostatecznie Paulina sklasyfikowana została na 17 pozycji - do finału przeszło 12 najlepszych zawodniczek. Wygrała Hannah Teter przed Gretchen Bleiler (obie USA). Na trzeciej pozycji uplasowała się Norweżka - Kjersti Buass.
( 14 Lutego 2006)
Kadra Polska - Turyn 2006
(żródło: )

Kadra Polski na igrzyska w Turynie ustalona! Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego na środowym posiedzeniu zatwierdził przedstawiony przez Ministerstwo Sportu skład reprezentacji na zimowe igrzyska Turyn 2006. W reprezentacji znalazły się 44 osoby - 14 zawodniczek i 30 zawodników . Skład może jeszcze ulec korekcie w stosunku do łyżwiarstwa szybkiego i snowboardu. O tym, kto ostatecznie wystartuje w zadecyduje MKOL po opublikowaniu list rankingowych w tych  dyscyplinach.
( 19 Stycznia 2006)
Jagna Marczułajtis chorążym Polskiej drużyny Turyn 2006
(żródło: )

Jak podaje Polski Komitet Olimpijski   chorążym Polskiej reprezentacji podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Turynie będzie  Jagna Marczułajtis .  Pochodząca z Poronina Jagna, od lat znajduje się w światowej czołówce snowboardzistek. Na igrzyskach w Salt Lake City zajęła czwarte miejsce w slalomie gigancie równoległym. W ostatnią niedzielę wygrała w szwajcarskiej miejscowości Nendaz zawody Pucharu Świata.  PKOL Polską reprezentację powiększył jeszcze o trzy osoby   Do zimowej kadry olimpijskiej  dołączyła para taneczna Aleksandra Kauc i Michał Zych oraz startująca w skeletonie Monika Wałowiec . Polski snowboardzista Michał Ligocki (CCS Cieszyn) wygrał rozgrywane w szwajcarskim Zermatt zawody Pucharu Europy w konkurencji halfpipe i dzięki temu zdobył niezbędną do otrzymania kwalifikacji olimpijskiej liczbę punktów FIS. Tym samym ekipa będzie liczyła sobie 48 zawodników .
( 25 Stycznia 2006)
A jednak 46...
(żródło: )

Reprezentacja Polski na ZIO w Turynie zmniejszyła się o jednego zawodnika. Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) uznała, że Witold Mazur nie uzyskał kwalifikacji. Miał startować w biegu na 1500 m. Ostatecznie  polska ekipa olimpijska będzie liczyć 46 sportowców (10 w biathlonie, 5 w bobslejach, 3 w saneczkarstwie, 1 w skeletonie, 4 w łyżwiarstwie figurowym, 5 w łyżwiarstwie szybkim, 1 w short tracku, 3 w narciarstwie alpejskim, 3 w biegach narciarskich, 5 w skokach i 6 w snowboardzie).
( 4 Lutego 2006)
Siedmioro Polaków już dziś w Turynie
(żródło: )

O godz. 13.09 jako pierwszych zobaczymy biathlonistów .Na dystansie 20km wystartuje Tomasz Sikora. Dwie minuty po nim na trasę wyruszy  Wiesław Ziemianin , o 13.26 - Krzysztof Pływaczyk , a o 13.31 - Grzegorz Bodziana. O godz. 15.30 na torze Oval Lingotto rozpocznie się pierwszy finał w łyżwiarstwie szybkim. Na dystansie 5000 metrów zobaczymy  Pawła Zygmunta. Wieczorem podziwiać bedzie można Dorotę Zagórską i Mariusza Siudka w programie krótkim par sportowych. O 18'00 - jeśli warunki atmosferyczne nie przeszkodzą, w Pragelato odbędą się  kwalifikacje do niedzielnego konkursu skoków narciarskich na obiekcie K-95. Na liście startowej jest czterech Polaków: Robert Mateja (nr 25), Stefan Hula (35), Kamil Stoch (38) i Adam Małysz (57).
( 11 Lutego 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (75-89)(90-104)(105-119)(120-134)(135-139)

 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020