Wypadek Karoliny Riemen Żerebeckiej

Jak poinformował media rzecznik prasowy zakopiańskiej skicrossistki Jacek Będkowski . Karolina Riemen Żerebecka uległa wypadkowi podczas treningu przed zawodami Mistrzostw Świata w Sierra Nevada.  Zawodniczka została przewieziona śmigłowcem do szpitala w Grenadzie , gdzie przechodzi szczegółowe badania. Narciarka ma uraz głowy a szczegółowy komunikat zostanie podany po konsultacjach lekarskich.  Trzymamy kciuki i życzymy powrotu do zdrowia. Kala jesteśmy z Tobą!!!!
( 16 Marca 2017)
Aleksandra Król ósma w Mistrzostwach Świata w gigancie!
(żródło: A. Kosman PZN)

Aleksandra Król zajęła ósme miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów w slalomie gigancie równoległym w Sierra Nevadzie, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze w zawodach tej rangi! Mistrzynią świata została Austriaczka Daniela Ulbing, a mistrzem - Austriak Andreas Prommegger.
( 15 Marca 2017)
MŚ w Lahti: Polacy Mistrzami Świata!!!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Polscy skoczkowie w pięknym stylu wywalczyli tytuł drużynowych mistrzów świata podczas sobotniego konkursu Mistrzostw Świata w Lahti. Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch znokautowali rywali, pokonując o 25,7 punktu reprezentację Norwegi. Dla Norwegów po tytuł wicemistrzowski sięgnęli: Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande i Andreas Stjernen. Brązowymi medalistami w Lahti zostali Austriacy w składzie: Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Gregor Schlierenzauer oraz Stefan Kraft.
( 4 Marca 2017)
MŚ w Lahti: Sztafeta kobiet na ósmym muejscu

Polki w składzie: Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Kornelia Kubińska oraz Martyna Galewicz zajęły ósme miejsce w begu sztafetowym 4 x 5 km podczas Mistrzostw Świata w Lahti. Mistrzowski tytuł z Falun obroniły Norweżki, które zdeklasowały rywalki i po raz kolejny sięgnęły po złoto Mistrzostw Świata.
( 2 Marca 2017)
Piotr Żyła brązowym medalistą mistrzostw świata w Lahti!

Piotr Żyła odniósł dziś największy sukces w karierze, zdobywając brązowy medal mistrzostw świata seniorów w Lahti w konkursie indywidualnym na dużej skoczni. Nasz skoczek spisał się znakomicie zwłaszcza w finałowej serii, w której zaatakował z szóstego miejsca i awansował na trzeci stopień podium. Złoty medal wywalczył Stefan Kraft, a srebrny Andreas Wellinger. Wszyscy polscy skoczkowie skakali dziś bardzo dobrze - cała czwórka znalazła się w czołowej ósemce konkursu!
MŚ w Lahti: Dawid Kubacki dziewiąty w kwalifikacjach!

Bardzo dobrze w kwalifikacjach do czwartkowego konkursu na dużej skoczni podczas Mistrzostw Świata w Lahti zaprezentowali się polscy skoczkowie. Jako jedyny kwalifikować musiał się Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 119 metrów zajął dziewiąte miejsce. Zwycięstwo odniósł reprezentant gospodarzy - Antti Aalto, który uzyskał 128,5 metra. Drugi był Norweg Andreas Stjernen, który wylądował na 125 metrze. Natomiast trzecią lokatę wywalczył Japończyk Daiki Ito, który skoczył 121,5 metra.
( 1 Marca 2017)
Justyna Kowalczyk ósma w biegu na 10 km w Lahti.

Justyna Kowalczyk zajęła ósme miejsce w swojej koronnej konkurencji - biegu techniką klasyczną na dystansie 10 kilometrów podczas mistrzostw świata w Lahti. Ex aequo z Polką sklasyfikowano Norweżkę Ingvild Flugstad Oestberg (+ 1 min 34,5 sek). Drugi złoty medal na tych mistrzostwach wywalczyła Norweżka Marit Bjoergen, która o 41 sekund wyprzedziła Szwedkę Charlottę Kallę. Brąz powędrował w ręce Norweżki Astrid Uhrenholdt Jacobsen (+ 55,5 sek).
( 28 Lutego 2017)
MŚ w Lahti: Kornelia Kubińska 37. w biegu łączonym

Za naszymi zawodniczkami bieg łączony na mistrzostwach świata w Lahti, rozgrywany na dystansie 7,5 kilometra techniką klasyczną + 7,5 kilometra techniką dowolną. Kornelia Kubińska zajęła 37. miejsce (+ 4 min 26,8 sek), a Martyna Galewicz była 45. (+ 6 min 7,7 sek). Złoty medal wywalczyła Norweżka Marit Bjoergen, która tuż przed wjazdem na stadion uciekła Fince Kriście Parmakoski i finiszowała 4,8 sekundy przed reprezentantką gospodarzy.
( 25 Lutego 2017)
Polscy skoczkowie tuż za podium na mistrzostwach świata w Lahti

Austriak Stefan Kraft po raz pierwszy w swojej karierze wywalczył tytuł indywidualnego mistrza świata na normalnej skoczni w Lahti. Życiowe sukcesy odnieśli dziś także Niemcy: srebrny medalista Andreas Wellinger i brązowy Markus Eisenbichler, dla których to pierwsze medale międzynarodowego czempionatu. Polakom do miejsc na podium zabrakło naprawdę niewiele: Kamil Stoch skończył konkurs na czwartym miejscu, Maciej Kot był piąty, Dawid Kubacki zajął ósme miejsce, a Piotr Żyła był 19.
MŚ w Lahti: Kubacki i Żyła najlepsi w kwalifikacjach!

Polscy skoczkowie dali prawdziwy pokaz siły w dzisiejszych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego mistrzostw świata seniorów na normalnej skoczni w Lahti. Eliminacje wygrał Dawid Kubacki po skoku na odległość 99 metrów, a tuż za nim uplasował się Piotr Żyła, uzyskując 96 metrów.
( 24 Lutego 2017)
Mistrzostwa Świata w Lahti czas zacząć!

Po 16 latach Mistrzostwa Świata Seniorów w narciarstwie klasycznym powracają do Lahti. Już dzisiaj pierwszy dzień mistrzostw, które oficjalnie rozpocznie Ceremonia Otwarcia zaplanowana na godzinę 18:00. Przez najbliższe dni, aż do 5 marca, w Lahti rywalizować będą najlepsi skoczkowie narciarscy, biegacze oraz kombinatorzy norwescy. Nasz kraj w Lahti reprezentować będzie 16 zawodników: dwóch kombinatorów norweskich, sześciu skoczków narciarskich, czterech biegaczy oraz cztery biegaczki.
( 22 Lutego 2017)
Igrzyska Paraolimpijskie. Kryzysowo, ale z pompą.

7 września, tuż przed godziną 22. czasu brazylijskiego, na Marakanie w Rio de Janeiro rozbłysnął znicz paraolimpijski. Zapalił go niepełnosprawny pływak, sześciokrotny złoty medalista w Atenach, Clodoaldo da Silva. Wcześniej na najsłynniejszym stadionie Ameryki Łacińskiej odbyła się ceremonia otwarcia XV Igrzysk Paraolimpijskich.
( 8 Września 2016)
Kasia Solus - Miśkowicz nie wystartuje w sobotę w Rio.

NASZA (urodzona w Zakopanem Bukowianka) uległa w czwartek podczas treningu wypadkowi, którego skutkiem jest złamany obojczyk.   Pani Kasiu - szybkiego powrotu do zdrowia i trasy oraz wielu medali na największych imprezach sportowych świata!
( 19 Sierpnia 2016)
Znamy skład Polskiej reprezntacji na Igrzyska paraolimpijskie w Soczi

W Zakopanem trwają mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych. Zawody stał się okazją do spotkania, podczas którego oficjalnie ogłoszono skład reprezentacji na igrzyska paraolimpijskie, które odbywać się będą w Soczi w dniach 7-16 marca.
( 24 Lutego 2014)
ZIO Soczi Michał Jasiczek 24. w slalomie

Michał Jasiczek jako jedyny z trójki naszych reprezentantów ukończył dzisiejszy slalom i zajął 24. miejsce. W ostatniej alpejskiej konkurencji triumfował Austriak Mario Matt, srebro wywalczył Marcel Hirscher, a brązowy medal zdobył Norweg - Henrik Kristoffersen. Maciej Bydliński i Mateusza Garniewicz nie ukończyli slalomu i nie zostali sklasyfikowani.