START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane







KS Pieniny




  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Bardzo dobry występ Polek, szczęście było blisko!
 dodano: 22 Lutego 2018    (źródło: PZ Biathlonu)

 Emocjami z tego biegu można by rozdzielić kilka innych. Mistrzyniami olimpijskimi w sztafecie kobiet zostały Białorusinki. Polki cały czas utrzymywały się w czołówce, dwukrotnie obejmowały prowadzenie, ale zajęły ostatecznie siódme miejsce.


 To był szalony bieg. Trudne warunki powodowały, że zawodniczki często myliły się na strzelnicy, a sytuacja w czołówce zmieniała się jak w kalejdoskopie. Właśnie fatalne strzelanie spowodowało, że z walki o medale wypadły Niemki, które przed startem były uznawane za murowane faworytki do medalu. Rywalizację zakończyły jednak z dużą stratą do podium. Preuss, Herrmann i Hildebrand musiały pokonywać trzy rundy karne i nawet starania Laury Dahlmeier o odrobienie strat nie poskutkowały tylko ósmym miejscem.
 
Nasze zawodniczki były widoczne od samego początku. Monika Hojnisz dobrze zaczęła, bardzo szybko przebiła się do przodu i nawet przez dłuższą chwilę przewodziła stawce. Na strzelnicy już tak dobrze nie było – jeden dobierany pocisk w postawie leżąc, dwa w postawie stojąc – spowodowały, że na trasę ruszała jako jedenasta ze stratą czterdziestu sekund do Lisy Vittozzi. Polka pobiegła jednak bardzo dobrze uzyskując drugi czas zmiany w tej specjalności i na ostatniej rundzie biegowej wyprzedziła aż cztery rywalki. Gwizdoń na swoją zmianę ruszała jako siódma.
 
Druga z Polek natrafiła na bardzo trudne warunki na strzelnicy, w których poradziła sobie nadzwyczaj dobrze. Dobierała co prawda po razie podczas każdej z prób, ale rywalki strzelały dużo gorzej i Polka awansowała po swoim drugim strzelaniu na piąte miejsce. Do mety swojej zmiany Gwizdoń wyprzedzona przez Kuźminę i Dorin Habert dotarła jako siódma, ale strata zaledwie 25 sekund do prowadzących Finek wciąż dawała szansę na włączenie się do walki o podium.
 
Po piątym strzelaniu nastroje w polskim obozie podupadły. Krystyna Guzik spudłowała czterokrotnie, co spowodowało konieczność pokonania karnej rundy. Rywalki też jednak nie popisywały się skutecznością strzelecką i Polska wciąż traciła tylko około pół minuty do liderek. Stójka to już popis Guzik, która co prawda raz dobierała, ale w tych okolicznościach oznaczało to awans na drugie miejsce. Na trasie Polka błyskawicznie rozprawiła się z Dzinarą Alimbekawą z Białorusi i Weronika Nowakowska ruszała na trasę jako pierwsza z przewagą ośmiu sekund nad Francją!
 
Rywalizującej na ostatniej zmianie Nowakowskiej przyszło rywalizować z medalistkami tych igrzysk: Darią Domraczewą, Hanną Oeberg, Anais Bescond oraz Marte Olsbu. Polka robiła co mogła, ale rywalki okazały się silniejsze. Jeszcze po pierwszym strzelaniu Nowakowska znajdowała się na trzecim miejscu, po stójce spadła jednak na siódmą lokatę. Do podium traciła wówczas 15 sekund. Na ostatnim okrążeniu udało jej się wyprzedzić Irene Cadurisch, ale na finiszu ostatecznie uległa Szwajcarce przyprowadzając sztafetę na siódmej pozycji.
 
W czołówce jak w kalejdoskopie – prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Za sprawą Vittozzi i Wierer na prowadzeniu znajdowały się Włoszki, ale gorsza dyspozycja Gontier i Sanfilippo spowodowała, że sztafeta Italii zajęła jedynie dziewiąte miejsce. W międzyczasie na pierwszym miejscu biegła również Anastazja Kuźmina, która jednak zawaliła stójkę. Słowaczki do końca utrzymywały jednak miejsce w czołówce zajmując wysokie piąte miejsce. W dobry stylu z igrzyskami pożegnała się Kaisa Makarainen, to właśnie Finki prowadziły na półmetku. Słabsze koleżanki nie były jednak w stanie dotrzeć do mety w czołówce i biathlonistki z Finlandii finiszowały jako piętnaste.
 
Niespodziewanie wygrały Białorusinki. Spokojnie rozpoczęła Nadieżda Skardino, która dobiegła co prawda na dziesiątym miejscu, ale ze stratą umożliwiającą dalszą walkę. Drugi czas swojej zmiany uzyskała Irina Krywko, która dobiła do czołówki. Dzinara Alimbekawa się w niej utrzymała, a Daria Domraczewa postawiła kropkę nad „i”zostając tym samym najbardziej utytułowaną biathlonistką igrzysk olimpijskich. To jej czwarty złoty medal, dzięki któremu wyprzedziła Kati Wilhelm i Anastazję Kuźminę – obie mają trzy tytuły mistrzowskie.
 
W gronie kandydatek do podium wymieniane była sztafeta Szwecji. Do ostatniego strzelania niewiele jednak wskazywało, żeby zawodniczki z tego kraju były w stanie wywalczyć medal. Persson, Brorsson i Magnusson pobiegły nadzwyczaj dyskretnie. Pudłowały, ale nie biegały karnej rundy, co cały czas utrzymywało zespół przy nadziei, że jakiś cud pozwoli wysforować się na czoło. Tym cudem była Hanna Oeberg. Mistrzyni olimpijska w biegu na 15km wygrała swoją zmianę i przesunęła się z ósmego miejsca aż na drugą pozycję. Oeberg w walce o srebro wyprzedziła na ostatniej pętli Anais Bescond. Francuzki mają jednak prawo do zadowolenia – jako jedyne z faworytek stanęły na podium.
 
Warto podkreślić, że zespoły z pierwszych trzech miejsc nie biegały karnych rund. Białorusinki dobierały dziewięć, Szwedki dwanaście, a Francuzki czternaście dodatkowych pocisków. W stawce była jeszcze tylko jedna drużyna z zerem w rubryce z karnymi rundami. To Szwajcaria, która zajęła szóste miejsce.
 
Zawód oprócz Niemek sprawiły medalistki poprzednich igrzysk. O ile Norweżki, które w Soczi miały srebro tu były bliskie powtórzenia tego wyniku i finalnie zajęły czwarte miejsce, o tyle występ Ukrainek i Czeszek zakończył się blamażem. Oba te zespoły przez cały wyścig szwendały się w drugiej dziesiątce i na mecie zajęły odpowiednio jedenaste i dwunaste miejsce.
 




«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1658



 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024