ZIO w Pekinie: Austriacy drużynowymi mistrzami, Polacy na szóstym miejscu
(żródło: skijumping.pl)

Reprezentacja Austrii drużynowym mistrzem olimpijskim w Pekinie! Podopieczni Andreasa Widhoelzla triumfowali w zawodach na skoczni w Zhangjiakou (HS140). Srebrne medale zdobyli Słoweńcy, a brązowe - Niemcy. Polacy zajęli szóstą lokatę.
( 14 Lutego 2022)
ZIO Pekin 2022: 14. miejsce żeńskiej sztafety
(żródło: A.Karczewska PZN)

Nasze biegaczki w składzie: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta i Karolina Kukuczka zajęły 14. miejsce w sztafecie 4 x 5 km rozgrywanej podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Mistrzyniami olimpijskimi zostały Rosjanki. Tytuł wicemistrzowski zdobyły Niemki, a brązowy medal wywalczyły Szwedki.
( 12 Lutego 2022)
ZIO w Pekinie. Piąte miejsce Michalskiego na 500 m.
(żródło: PZLS)

Sobota obrodziła w olimpijskie emocje związane z rywalizacją łyżwiarzy szybkich. Fenomenalnie spisał się Piotr Michalski, który zajął piąte miejsce na 500 metrów. Kobieca drużyna zakwalifikowała się zaś do finału D.
ZIO w Pekinie: Lindvik ze złotem, Stoch tuż za podium

Marius Lindvik mistrzem olimpijskim na dużej skoczni w Pekinie! Reprezentant Norwegii triumfował w sobotniej rywalizacji na obiekcie w Zhangjiakou (HS140) po skokach na odległość 140,5 m oraz 140 m. Srebro zdobył Ryoyu Kobayashi, a brąz Karl Geiger. Czwarte miejsce zajął Kamil Stoch. Polacy w komplecie awansowali do finału.
ZIO Pekin 2022: Maryna Gąsienica-Daniel 26. w supergigancie

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 26. miejsce w supergigancie podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Mistrzynią olimpijską w tej konkurencji została Szwajcarka Lara Gut-Behrami. Srebrny medal wywalczyła Austriaczka Mirjam Puchner. Brązowy krążek zdobyła kolejna reprezentantka Szwajcarii - Michelle Gisin.
( 11 Lutego 2022)
ZIO w Pekinie: Lindvik wygrywa kwalifikacje, Stoch ósmy

Marius Lindvik został zwycięzcą kwalifikacji do konkursu indywidualnego na dużej skoczni w Zhangjiakou (HS140) na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022. Reprezentant Norwegii triumfował po skoku na 135 metr. Ósme miejsce zajął Kamil Stoch (128 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
Magdalena Czyszczoń 12 na 5000 m w Pekinie

W czwartkowe popołudnie Magdalena Czyszczoń wystartowała w olimpijskiej rywalizacji na 5000 metrów. Z czasem 7:21.490 zajęła 12. miejsce.
( 10 Lutego 2022)
ZIO Pekin 2022: Izabela Marcisz w "30" biegu na 10 km klasykiem

Izabela Marcisz po raz drugi zameldowała się w najlepszej "30" Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i wywalczyła 29. miejsce w biegu na dystansie 10 km techniką klasyczną. Mistrzynią olimpijską została Norweżka Therese Johaug, a obok niej na podium stanęły reprezentantki Finlandii. Srebro na tym dystansie zdobyła Kerttu Niskanen, która do Johaug straciła zaledwie 0,4 sekundy. Brązowy medal wywalczyła Krista Parmakoski.
Życiowy wyniki Macieja Staręgi w igrzyskach olimpijskich

Maciej Staręga osiągnął najlepszy w karierze rezultat w historii swoich startów w igrzyskach i po raz pierwszy awansował do olimpijskiego ćwierćfinału w sprinicie. W XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie mistrzem olimpijskim w sprincie techniką dowolną został Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Srebrnym medal wywalczył Włoch Federico Pellegrino, a brąz zdobył Rosjanin Aleksander Terentiew.
( 8 Lutego 2022)
Życiowe wyniki snowboardzistów w igrzyskach olimpijskich
(żródło: PZN)

Za nami udany start naszych snowboardzistów w XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Wszyscy podopieczni Oskara Boma zanotowali najlepsze w karierze rezultaty w olimpijskich startach, a troje naszych reprezentantów zameldowało się w najlepszej "10" igrzysk. Złote medale w slalomie gigancie równoległym wywalczyli: Czeszka Ester Ledecka oraz Austriak Benjamin Karl.
Podsumowanie trzeciego dnia ZIO w Pekinie.

Poniedziałkowe starty Polaków w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich przyniosły ósme miejsce Maryny Gąsienicy Daniel w slalomie gigancie oraz szóste miejsce mieszanej drużyny w skokach narciarskich.
( 7 Lutego 2022)
ZIO w Pekinie: Słowenia wygrywa mikst, Rosja i Kanada z medalami, Polska szósta

Reprezentacja Słowenii wygrała premierowy konkurs drużyn mieszanych na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie na skoczni w Zhangjiakou (HS106). Srebrny medal zdobyła Rosja, a brąz - sensacyjnie - Kanada. Polska zajęła szóstą pozycję. W trakcie konkursu doszło do dyskwalifikacji zawodniczek z Austrii, Japonii, Niemiec i Norwegii.
Życiowy wynik Maryny Gąsienicy-Daniel na igrzyskach olimpijskich

Maryna Gąsienica-Daniel znakomicie zainaugurowała XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie i wywalczyła ósme miejsce w slalomie gigancie. Dla podopiecznej Marcina Orłowskiego jest to najlepszy w karierze rezultat w historii jej startów w najważniejszej imprezie sportowej czterolecia. Mistrzynią olimpijską została Szwedka Sara Hector. Tytuł wicemistrzowski zdobyła Włoszka Federica Brignone. Brązowy medal wywalczyła Szwajcarka Lara Gut-Behrami.
ZIO w Pekinie: Ryoyu Kobayashi triumfuje, Dawid Kubacki brązowym medalistą!

Ryoyu Kobayashi mistrzem olimpijskim na normalnej skoczni! Reprezentant Japonii triumfował na zimowych igrzyskach w Pekinie w rywalizacji na skoczni w Zhangjiakou (HS106). Złoty medalista oddał skoki na odległość 104,5 m oraz 99,5 m. Srebro wywalczył Austriak Manuel Fettner, zaś brązowym medalistą został Dawid Kubacki! Szósty był Kamil Stoch, a Polacy w komplecie awansowali do finału.
( 6 Lutego 2022)
ZIO w Pekinie: Lindvik wygrywa kwalifikacje, Żyła trzeci!

Marius Lindvik został zwycięzcą kwalifikacji do konkursu indywidualnego na normalnej skoczni w Zhangjiakou (HS106) na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Reprezentant Norwegii triumfował dzięki próbie na odległość 100,5 metra. Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła (102,5 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.