START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
Dwa brązowe medale HANDICAPu dla Polski w Mistrzostwach Świata Sportowców z Zespołem Downa 2022 w lekkoatletyce.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Polacy świetnie rozpoczęli rywalizację w Mistrzostwach Świata SU-DS 2022 rozgrywanych  w dniach 19-25.6.2022  w Nymburk w Czechach. W VI Mistrzostwach uczestniczy 14 reprezentacji i ponad 120 zawodników zrzeszonych w SU-DS (Sport Union for Athletes with Down Syndrome) rywalizując o mistrzowskie tytuły w konkurencjach biegowych, skokach i rzutach.
( 24 Czerwca 2022)
Zapotoczna, Kaim, Wiercioch i Wolczko złotymi medalistami Mityngu Lekkoatletycznego PZLA w Warszawie.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane wywalczyli wysokie lokaty w Otwartych Mistrzostwach Bielan Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie podczas Mityngu Lekkoatletycznego PZLA rozgrywanego na warszawskim AWF. Nasi lekkoatleci startowali w trójboju lekkoatletycznym (bieg 100m + skok w dal +pchnięcie kulą) i w biegu na 400m, rywalizując ze sportowcami z warszawskich klubów. 
( 18 Czerwca 2022)
3 MISTRZÓW , 3 WICEMISTRZÓW I 3 BRĄZOWYCH MEDALISTÓW W MISTRZOSTWACH POLSKI SPRAWNI RAZEM 2022.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Bardzo dobrymi wynikami zawodników Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane zakończyły się rozgrywane 21 maja 2022 w Krakowie lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. W zawodach uczestniczyło blisko 100 sportowców z całej Polski, rywalizujących  w 3 kategoriach: do 16 lat, 17 i +, oraz ZD. 
( 24 Maja 2022)
Igrzyska Europejskie 2023: Umowa Host City podpisana
(żródło: UMWM)

 Czas na wielkie sportowe emocje w Polsce. Miasto Kraków i Województwo Małopolskie zorganizują w przyszłym roku Igrzyska Europejskie. We wtorek w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie uroczyście podpisano umowę „Host City and Region Contract” pomiędzy Europejskim Stowarzyszeniem Komitetów Olimpijskich i gospodarzami Igrzysk.
( 17 Maja 2022)
7 złotych medali i 4 srebrne dla HANDICAPu w Mistrzostwach Małopolski 2022
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W dniu 6.05.2022 r. w Krakowie odbyły się Małopolskie Mistrzostwa Małopolski SPRAWNI RAZEM 2022 w lekkoatletyce. W zawodach uczestniczyło ponad 80 sportowców z małopolskich szkół specjalnych i klubów,  w kategoriach młodzież do 16 lat, dorośli 17+ i Zespół Downa. Zawody były też kwalifikacjami do Mistrzostw Polski SPRAWNI RAZEM, planowanych na koniec maja 2022. Sportowcy z Fundacji HANDICAP Zakopane zdobyli łącznie 11 medali, rywalizując  w biegach na 100 i 400 m, w skoku w dal, pchnięciu kulą.
( 7 Maja 2022)
SPORTOWCY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ SZLIFUJĄ FORMĘ DO MISTRZOSTW KRAJOWYCH, EUROPEJSKICH I ŚWIATOWYCH W LEKKOATLETYCE W 2022 ROKU.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

  Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane, którzy z licznymi sukcesami zakończyli sezon narciarski, od razu przechodzą w tryb letni - rozpoczynają treningi do  startów w zawodach lekkoatletycznych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Już w maju 2022 odbęda się Mistrzostwa Małopolski i Polski SPRAWNI RAZEM,  w czerwcu  Mistrzostwa Świata SU-DS 2022 w Czechach a w lipcu Igrzyska Europejskie VIRTUS 2022 w Krakowie.  Przypomnieć należy, że w roku 2021 nasi sportowcy zdobyli liczne medale w Mistrzostwach Polski i 6 medali w Igrzyskach Europejskich SU-DS w lekkoatletyce.  
( 25 Kwietnia 2022)
Sportowcy Olimpiad Specjalnych Polska świętują Światowy Dzień Zespołu Downa
(żródło: mat prasowe)

 W Światowym Dniu Zespołu Downa wszyscy zawodnicy Olimpiad Specjalnych apelują do nas o akceptację i szacunek. Proszą by ich dostrzegać i doceniać – na sportowych arenach i w codziennym życiu.  Special Olympics to światowy ruch sportowy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W Polsce w treningach i zawodach każdego dnia rywalizuje ponad 17,5 tysiąca sportowców – wielu z nich to zawodnicy z zespołem Downa.  
( 21 Marca 2022)
BGK Memoriał Józefa Oppenheima w iście zimowych warunkach!
(żródło: I. Kubin SNPTT)

 Nie tylko z wyczerpującą, 1400-metrową trasą na szczyt Szymoszkowej, ale także z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi musieli się zmierzyć w sobotę 5. marca zawodnicy startujący w BGK Memoriale Józefa Oppenheima. Na starcie stanęło czterdziestu śmiałków, którzy na skitourach, na biegówkach, z kijkami nordic walking lub biegiem wyruszyli z dolnej stacji kolei krzesełkowej w stronę mety. Jak trudne to było zadanie wie tylko ten, kto zdecydował się na start! 
( 8 Marca 2022)
Narciarze Sprawni Razem walczyli o medale w Zakopanem!
(żródło: V. Dobrowolska)

 Rekordową frekwencją cieszyły się Ogólnopolskie Zawody Sprawni Razem w narciarstwie biegowym i zjazdowym rozegrane w dniach 27.02-01.03.2022r. w Zakopanem. Do startu stanęło ponad 90 zawodników - uczniów i absolwentów szkół specjalnych z dziesięciu województw: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego. Rywalizacja odbyła się w 3 kategoriach kobiet i mężczyzn: do 16 roku życia, powyżej i w grupie osób z zespołem Downa. Zawody odbyły się na trasach zjazdowych ośrodka narciarskiego Małe Ciche i biegowych w Kościelisku.
( 7 Marca 2022)
Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych nie pojedzie na Światowe Zimowe Igrzyska do Rosji
(żródło: P.Śmiałkowski Olimpiady Specjalne)

 Komitet Krajowy Olimpiad Specjalnych Polska podjął decyzję, że nasi zawodnicy nie wezmą udziału w Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które mają odbyć się w styczniu 2023 roku w Kazaniu w Rosji. Polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną i ich trenerzy nie przyjadą do państwa, które dokonało bezwzględnego ataku na niepodległą Ukrainę. 
( 3 Marca 2022)
12 MEDALI HANDICAPU W ALPEJSKICH MISTRZOSTWACH 2022
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W dniach 27.2-1.3.2022  na trasach Małe Ciche SKI odbyły się narciarskie Ogólnopolskie Mistrzostwa SPRAWNI RAZEM 2022 w slalomie i w gigancie. To jedyne ogólnopolskie zawody rangi mistrzowskiej dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas 2 dni zawodów rywalizowało 80 zawodników z 7 województw: Małopolski, Mazowsza, Wielkopolski, Łódzkiego, Lubuskiego, Śląskiego i Pomorskiego, w 3 kategoriach kobiet i mężczyzn. Trasę i wyciągi narciarskie dla niepełnosprawnych alpejczyków nieodpłatnie udostępniła stacja narciarska Małe Ciche Ski.
( 2 Marca 2022)
Pomoc dla księdza Andrzeja Ścisłowicza - proboszcza parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Zdołbunowie na Ukrainie
(żródło: P. Duraj)

 Gdy na Ukrainie toczy się wojna, w Zdołbunowie przebywa ks. Andrzej Ścisłowicz. Od 28 lat pełni tam posługę kapłańską, a od 27 lat jest proboszczem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła (obwód rówieński, diecezja łucka).
( 28 Lutego 2022)
„Sport Olimpijski” – startuje wystawa fotografii Adama Nurkiewicza w Zakopanem!
(żródło: inf prasowa)

 Już w najbliższy weekend w Zakopanem odbędzie się Puchar Świata  w Skokach Narciarskich. Na 14 stycznia (piątek) zaplanowano kwalifikacje,  w sobotę konkurs drużynowy, zaś w niedzielę, 16 stycznia – konkurs indywidualny.   W czasie tej prestiżowej imprezy Fundacja UFF wraz z artystą – fotografem Adamem Nurkiewiczem zaplanowała wyjątkowe wydarzenie – wystawę zdjęć pt. „Sport Olimpijski”. Będzie ona dostępna od 14 stycznia do 28 lutego 2022r. przy ul Krupówki 40. Wstęp wolny.    
( 13 Stycznia 2022)
Mamy wicemistrza świata!
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Witold Skupień z klubu Zoma-Team Obidowiec Obidowa zajął drugie miejsce w biegu narciarskim na dystansie 12,5 km techniką klasyczną, podczas w zorganizowanych w Lillehammer Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych.
( 13 Stycznia 2022)
Szczęśliwego Nowego Roku
(żródło: )

 Szczęśliwego Nowego Roku  i pomyślności  życzy redakcja podhale-sport.
( 30 Grudnia 2021)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024