START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
Sportowcy Olimpiad Specjalnych Polska świętują Światowy Dzień Zespołu Downa
(żródło: mat prasowe)

 W Światowym Dniu Zespołu Downa wszyscy zawodnicy Olimpiad Specjalnych apelują do nas o akceptację i szacunek. Proszą by ich dostrzegać i doceniać – na sportowych arenach i w codziennym życiu.  Special Olympics to światowy ruch sportowy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W Polsce w treningach i zawodach każdego dnia rywalizuje ponad 17,5 tysiąca sportowców – wielu z nich to zawodnicy z zespołem Downa.  
( 21 Marca 2022)
BGK Memoriał Józefa Oppenheima w iście zimowych warunkach!
(żródło: I. Kubin SNPTT)

 Nie tylko z wyczerpującą, 1400-metrową trasą na szczyt Szymoszkowej, ale także z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi musieli się zmierzyć w sobotę 5. marca zawodnicy startujący w BGK Memoriale Józefa Oppenheima. Na starcie stanęło czterdziestu śmiałków, którzy na skitourach, na biegówkach, z kijkami nordic walking lub biegiem wyruszyli z dolnej stacji kolei krzesełkowej w stronę mety. Jak trudne to było zadanie wie tylko ten, kto zdecydował się na start! 
( 8 Marca 2022)
Narciarze Sprawni Razem walczyli o medale w Zakopanem!
(żródło: V. Dobrowolska)

 Rekordową frekwencją cieszyły się Ogólnopolskie Zawody Sprawni Razem w narciarstwie biegowym i zjazdowym rozegrane w dniach 27.02-01.03.2022r. w Zakopanem. Do startu stanęło ponad 90 zawodników - uczniów i absolwentów szkół specjalnych z dziesięciu województw: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego. Rywalizacja odbyła się w 3 kategoriach kobiet i mężczyzn: do 16 roku życia, powyżej i w grupie osób z zespołem Downa. Zawody odbyły się na trasach zjazdowych ośrodka narciarskiego Małe Ciche i biegowych w Kościelisku.
( 7 Marca 2022)
Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych nie pojedzie na Światowe Zimowe Igrzyska do Rosji
(żródło: P.Śmiałkowski Olimpiady Specjalne)

 Komitet Krajowy Olimpiad Specjalnych Polska podjął decyzję, że nasi zawodnicy nie wezmą udziału w Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które mają odbyć się w styczniu 2023 roku w Kazaniu w Rosji. Polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną i ich trenerzy nie przyjadą do państwa, które dokonało bezwzględnego ataku na niepodległą Ukrainę. 
( 3 Marca 2022)
12 MEDALI HANDICAPU W ALPEJSKICH MISTRZOSTWACH 2022
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W dniach 27.2-1.3.2022  na trasach Małe Ciche SKI odbyły się narciarskie Ogólnopolskie Mistrzostwa SPRAWNI RAZEM 2022 w slalomie i w gigancie. To jedyne ogólnopolskie zawody rangi mistrzowskiej dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas 2 dni zawodów rywalizowało 80 zawodników z 7 województw: Małopolski, Mazowsza, Wielkopolski, Łódzkiego, Lubuskiego, Śląskiego i Pomorskiego, w 3 kategoriach kobiet i mężczyzn. Trasę i wyciągi narciarskie dla niepełnosprawnych alpejczyków nieodpłatnie udostępniła stacja narciarska Małe Ciche Ski.
( 2 Marca 2022)
Pomoc dla księdza Andrzeja Ścisłowicza - proboszcza parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Zdołbunowie na Ukrainie
(żródło: P. Duraj)

 Gdy na Ukrainie toczy się wojna, w Zdołbunowie przebywa ks. Andrzej Ścisłowicz. Od 28 lat pełni tam posługę kapłańską, a od 27 lat jest proboszczem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła (obwód rówieński, diecezja łucka).
( 28 Lutego 2022)
„Sport Olimpijski” – startuje wystawa fotografii Adama Nurkiewicza w Zakopanem!
(żródło: inf prasowa)

 Już w najbliższy weekend w Zakopanem odbędzie się Puchar Świata  w Skokach Narciarskich. Na 14 stycznia (piątek) zaplanowano kwalifikacje,  w sobotę konkurs drużynowy, zaś w niedzielę, 16 stycznia – konkurs indywidualny.   W czasie tej prestiżowej imprezy Fundacja UFF wraz z artystą – fotografem Adamem Nurkiewiczem zaplanowała wyjątkowe wydarzenie – wystawę zdjęć pt. „Sport Olimpijski”. Będzie ona dostępna od 14 stycznia do 28 lutego 2022r. przy ul Krupówki 40. Wstęp wolny.    
( 13 Stycznia 2022)
Mamy wicemistrza świata!
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Witold Skupień z klubu Zoma-Team Obidowiec Obidowa zajął drugie miejsce w biegu narciarskim na dystansie 12,5 km techniką klasyczną, podczas w zorganizowanych w Lillehammer Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych.
( 13 Stycznia 2022)
Szczęśliwego Nowego Roku
(żródło: )

 Szczęśliwego Nowego Roku  i pomyślności  życzy redakcja podhale-sport.
( 30 Grudnia 2021)
HANDICAP mocny w Ogólnopolskich Zawodach w Paranarciarstwie alpejskim.
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 W Jurgowie i Białce, 20 i 21 grudnia 2021 rozegrano Ogólnopolskie Zawody w Paranarciarstwie. Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych  Start i Aktywni Bez Barier, którzy zaprosili do startu zawodników Fundacji HANDICAP Zakopane. W zawodach rywalizowało ponad 50 zawodników w różnych kategoriach niepełnosprawności. 
( 27 Grudnia 2021)
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
(żródło: )

  Radosnych  spokojnych świąt Bożego Narodzenia  dużo zdrowia i pomyślności naszym czytelnikom, sportowcom , trenerom i współpracownikom życzy redakcja.
( 23 Grudnia 2021)
Miejski turniej szkół podstawowych BAW SIĘ RAZEM Z NAMI
(żródło: M.Zamoyski UM Nowy Targ)

 W hali sportowej „Gorce” odbył się miejski turniej szkół podstawowych „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI”. W turnieju wzięły udział Szkoły Podstawowe Nr 11 i Nr 5 z terenu Miasta Nowy Targ. 
( 3 Grudnia 2021)
Kurs sędziowski Podhale
(żródło: Kamil Fudro)

 Zarząd Kolegium Sędziów PPPN w Nowym Targu informuje, że  14 STYCZNIA 2022r rozpocznie się kurs sędziowski.   Zajęcia odbywać będą się na obiektach Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu przy Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego ul. Kolejowa 161.   
( 2 Grudnia 2021)
Pielgrzymka śladami św. Jakuba stała się motywem przewodnim dziewiątej już z rzędu Tatrzańskiej Świątyni Lodowej
(żródło: mat prasowe fot M. Hajkovsky)

 Na Hrebienku w Tatrach Wysokich wyrosła lodowa podobizna jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Europie. Katedra św. Jakuba w Santiago de Compostela jako cel pielgrzymek, za pośrednictwem Tatrzańskiej Świątyni Lodowej stanie się oryginalnym symbolem końca epoki naznaczonej pandemią i nowego początku, który będzie można podziwiać już od 19 listopada.
( 18 Listopada 2021)
MAŁOPOLSKI LAUR SPORTU 2021 DLA SPORTOWCÓW SPOD TATR
(żródło: M.Tlałka Długosz Handicap)

 Małopolski Laur Sportu za wyniki sportowe osiągnięte w latach 2019 i 2020 odebrali w środę, 27.10.2021 r. sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego p. Witolda Kozłowskiego podczas Małopolskiej Gali Sportu w Krakowie. I tak: Antoni Wiercioch otrzymał nagrodę za złoty medal w Halowych Mistrzostwach Świata VIRTUS 2020 w skoku w dal; Agnieszka Kociołek - za srebrny medal Narciarskich Mistrzostwach Świata INAS 2019 - slalom gigant; Patrycja Strama - za brązowy medal Narciarskich Mistrzostw Świata INAS 2019 - slalom gigant. Wyróżnienie otrzymała też trenerka Małgorzata Tlałka-Długosz.
( 28 Października 2021)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024