W listopadowe i grudniowe soboty w sali gimnastycznej Zakopiańskiego Centrum Edukacji rozegrano eliminacje i finały VII Mistrzostw Zakopanego Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej klas 6. Był to pierwszy z serii turniejów dla szkół podstawowych.
W eliminacjach mistrzostw klas 6 zagrały drużyny szkół podstawowych w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”: I SP 1, SP 2, SP 3, SP 4 II SP 5, SP 9, SP Kościelisko, SP Stasikówka
Do finału, zakwalifikowały się cztery szkoły, po dwie najlepsze z każdej grupy: z I grupy „dwójka” i „jedynka” z II „dziewiątka” i „Kościelisko”.
W turnieju finałowym trzy drużyny: SP 2, SP 9 i SP Kościelisko stoczyły wyrównane pojedynki uzyskując jednakową liczbę punktów. O podziale medali zdecydował stosunek bramek, który okazał się najkorzystniejszy dla „dziewiątki” i to ta drużyna zdobyła Mistrzostwo Zakopanego klas 6 w halówce. Wicemistrzem została reprezentacja SP 2 a trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyło Kościelisko. Warto zaznaczyć, że ta sama drużyna SP 9 zdobyła mistrzostwo również trzy lata temu będąc w klasie 3, dwa lata temu będąc w klasie 4 i rok temu w klasie 5.
Spośród grających wyłoniono również: najlepszego piłkarza Bartosz Gąsienica Laskowy /SP 9/ najlepszego bramkarza Andrzej Kozerski /SP 2/ najlepszego technika Andrzej Frączysty /SP Kościelisko/ króla strzelców Mateusz Chowaniak /SP Kościelisko/ - 6 bramek w finałach
Głównym organizatorem serii turniejów jest Janusz Wiercioch /UKS Dwójka/. W realizacji tej inicjatywy wspomagają go p. Zofia Kiełpińska szefowa Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu, UM Zakopane oraz Szkoła Podstawowa nr 2. Uczestnicy, opiekunowie i organizatorzy cieszącego się dużą popularnością turnieju serdecznie dziękują wszystkim, dzięki którym może się on odbywać od kilku lat.
W grudniu i styczniu odbędą się rozgrywki dla klas 3 szkół podstawowych.
WYNIKI SPOTKAŃ FINAŁOWYCH:
SP 1 - SP 9 0 : 3
bramki: SP 1 --- SP 9 Bartosz Gasienica Laskowy 2, Marcin Stoch 1
SP 2 - SP Kościelisko 1 : 2
bramki: SP 2 Michał Mateja 1 SP Kościelisko Mateusz Chowaniak 1, Andrzej Frączysty 1
SP 9 - SP 2 1 : 2
bramki: SP 9 Marcin Stoch 1 SP 2 Adam Grdulski 2
SP 1 - SP Kościelisko 2 : 4
bramki: SP 1 Krzysztof Manista 2 SP Kościelisko Mateusz Chowaniak 4
SP 9 - SP Kościelisko 6 : 3
bramki: SP 9 Bartosz Gąsienica Laskowy 2, Tomasz Hagowski 2, Marcin Stoch 2 SP Kościelisko Mateusz Chowaniak 1, Dariusz Długopolski 1, Andrzej Frączysty 1
SP 1 - SP 2 0 : 1
bramki: SP 1 --- SP 2 Tomasz Urbaś 1
Końcowa tabela turnieju
1. SP 9 3 6 10 5 2. SP 2 3 6 4 3 3. SP Kościelisko 3 6 9 9 4. SP 1 3 0 2 8
WYNIKI ELIMINACJI:
I grupa
SP 1 - SP 4 3 : 2
bramki: SP 1 Krzysztof Manista 3 SP 4 Karol Bachleda 2
SP 2 - SP 4 4 : 1
bramki: SP 2 Adam Grdulski 2, Tomasz Urbaś 2 SP 4 Mateusz Pawlikowski 1
SP 3 - SP 1 0 : 9
bramki: SP 3 --- SP 1 Kacper Gaura 4, Krzysztof Manista 3, Maciej Doktór 1, Dawid Krupa 1
SP 4 - SP 3 4 : 1
bramki: SP 4 Marcin Milan 2, Karol Bachleda 1, Marcin Chowaniec 1 SP 3 Szymon Krzeptowski 1
SP 2 - SP 1 2 : 1
bramki: SP 2 Adam Grdulski 2 SP 1 Albert Palka 1
SP 2 - SP 3 7 : 1
bramki: SP 2 Andrzej Kozerski 3, Tomasz Urbaś 2, Adam Grdulski 1, Daniel Kujawiak 1 SP 1 Szymon Krzeptowski 1
Tabela I grupy
1. SP 2 3 9 13 3 2. SP 1 3 6 13 4 3. SP 4 3 3 7 8 4. SP 3 3 0 2 20
II grupa
SP 5 - SP Kościelisko 2 : 7
bramki: SP 5 Maksymilian Chmielarczyk 2 SP Kościelisko Mateusz Chowaniak 3, Andrzej Frączysty 2, Dariusz Długopolski 1, samob. 1
SP 9 - SP Stasikówka 8 : 0
bramki: SP 9 Bartosz Gąsienica Laskowy 4, Michał Pańszczyk 2, Marcin Stoch 1, Grzegorz Zając 1 SP Stasikówka ---
SP 5 - SP 9 1 : 4
bramki: SP 5 Łukasz Dziatkowiec 1 SP 9 Bartosz Gąsienica Laskowy 3, Tomasz Hagowski 1
SP Kościelisko - SP Stasikówka 4 : 1
bramki: SP Kościelisko Mateusz Chowaniak 2, Andrzej Frączysty 1, Adam Mulica 1 SP Stasikówka Mateusz Łukaszczyk 1
SP 9 - SP Kościelisko 3 : 3
bramki: SP 9 Bartosz Gąsienica Laskowy 2, Marcin Stoch 1 SP Kościelisko Mateusz Chowaniak 1, Dariusz Długopolski 1, Andrzej Frączysty 1
SP 5 - SP Stasikówka 0 : 6
bramki: SP 5 --- SP Stasikówka Janusz Dorula 4, Mateusz Długopolski 1,Mateusz Łukaszczyk 1
Tabela II grupy
1. SP 9 3 7 15 4 2. SP Kościelisko 3 7 14 6 3. SP Stasikówka 3 3 7 12 4. SP 5 3 0 3 17 SKŁADY DRUŻYN
Szkoła Podstawowa nr 9 Bartosz Gąsienica Laskowy Tomasz Hagowski Michał Pańszczyk Marcin Stoch Mateusz Gut Jędrzej Przeklasa Mateusz Golda Grzegorz Zając Paweł Bachleda Baca Hubert Gąsienica Makowski
Opiekun: Hanna Kardaś
Szkoła Podstawowa nr 2
Andrzej Kozerski Adam Suski Daniel Kujawiak Michał Mateja Grzegorz Staszel Krzysztof Staszel Bartłomiej Karpiel Adam Grdulski Tomasz Urbaś Kamil Szymczak
Opiekun: Janusz Wiercioch
Szkoła Podstawowa Kościelisko
Mateusz Chowaniak Andrzej Frączysty Adam Mulica Robert Karpiel Alek Wszołek Dariusz Długopolski
Szkoła Podstawowa nr 1 Michał Stec Kamil Trybuła Dawid Krupa Albert Palka Marcin Włoch Krzysztof Manista Maciej Gąsienica Bednarz Kacper Gaura Maciej Doktór Kamil Wszołek
Szkoła Podstawowa nr 4 Jan Pęksa Karol Bachleda Marcin Chowaniec Marcin Milan Artur Gąsienica Mateusz Pawlikowski
Szkoła Podstawowa Stasikówka Damian Siuty Janusz Dorula Mateusz Łukaszczyk Mateusz Sukta Mateusz Długopolski
Opiekun: Bożena Szybkowska
Szkoła Podstawowa nr 5 Mateusz Stoch Maksymilian Chmielarczyk Mateusz Zwijacz Mateusz Zapata Daniel Szkurat Łukasz Dziatkowiec Kamil Dłużeń Adrian Rejdych
|