Kadra Polski na igrzyska w Turynie ustalona!
Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego na środowym posiedzeniu zatwierdził przedstawiony przez Ministerstwo Sportu skład reprezentacji na zimowe igrzyska Turyn 2006.
W reprezentacji znalazły się 44 osoby - 14 zawodniczek i 30 zawodników.
Skład może jeszcze ulec korekcie w stosunku do łyżwiarstwa szybkiego i snowboardu. O tym, kto ostatecznie wystartuje w zadecyduje MKOL po opublikowaniu list rankingowych w tych dyscyplinach.
Skład reprezentacji Polski na zimowe igrzyska olimpijskie w Turynie: Biathlon:
zawodnicy - Magdalena Grzywa (AZS AWF Katowice), Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice), Magdalena Nykiel (MKS Karkonosze Jelenia Góra), Katarzyna Ponikwia (BKS Wojsko Polskie Kościelisko), Krzysztof Pływaczyk (AZS AE Wrocław), Grzegorz Bodziana (AZS AWF Katowice), Michał Piecha (AZS AWF Katowice), Tomasz Sikora (Dynamit Chorzów), Wiesław Ziemianin (BKS Wojsko Polskie Kościelisko);
trenerzy - Nadia Biełowa (kobiety), Roman Bondaruk (mężczyźni)
Łyżwiarstwo figurowe:
zawodnicy - Dorota Zagórska (Unia Dwory Oświęcim), Mariusz Siudek (Unia Dwory);
trener - Richard Gauthier
Łyżwiarstwo szybkie:
zawodnicy - Katarzyna Wójcicka (AZS Zakopane), Paweł Zygmunt (Erbet Krynica), Witold Mazur (Zryw Sanok), Konrad Niedźwiedzki (AZS Zakopane), Maciej Ustynowicz (Marymont Warszawa), Artur Waś (Marymont Warszawa);
trenerzy - Ewa Białkowska (biegi średnie i długie), Krzyszotof Niedźwiedzki (biegi średnie i długie), Paweł Abratkiewicz (sprint)
Short track:
zawodnik - Dariusz Kulesza (Juvenia Białystok SMS);
trener - Tadeusz Matuszek
Narciarstwo klasyczne Skoki:
zawodnicy - Adam Małysz (Wisła Ustronianka), Robert Mateja (Wisła Zakopane), Kamil Stoch (Poroniec Poronin), Rafał Śliż (Wisła Ustronianka), Stefan Hula (Sokół Szczyrk), Marcin Bachleda (AZS AWF Katowice);
trenerzy - Heinz Kuttin, Łukasz Kruczek
Biegi:
zawodnicy - Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice), Janusz Krężelok (AZS AWF Katowice), Maciej Kreczmer (AZS AWF Katowice);
trenerzy - Aleksander Wierietielny, Jakovas Gimbickis
Narciarstwo alpejskie :
zawodnicy - Katarzyna Karasińska (NKS Aeskulap Jelenia Góra), Dagmara Krzyżyńska (AZS Zakopane), Michał Kałwa (AZS AWF Katowice);
trenerzy - Roland Bair (kobiety), Robert Zubek (mężczyźni)
Bobsleje :
zawodnicy - Dawid Kupczyk, Michał Zblewski, Mariusz Latkowski, Ireneusz Żurawicz, Marcin Płacheta (wszyscy KS Śnieżka Karpacz);
trenerzy - Andrzej Żyła, Andrzej Kupczyk
Saneczkarstwo :
zawodnicy - Ewelina Staszulonek (MKS Karkonosze Jelenia Góra), Marcin Piekarski (Nowiny Wielkie), Krzysztof Lipiński (Nowiny Wielkie);
trenerzy - Marek Skowroński, Rafał Wołk
Snowboard:
zawodnicy - Jagna Marczułajtis (AZS AWF Kraków-Zakopane), Blanka Isielonis (AZS AWF Katowice), Paulina Ligocka (CCS Cieszyn), Mateusz Ligocki (AZS AWF Kraków), Rafał Skarbek-Malczewski (AZS AWF Kraków-Zakopane);
trenerzy - Piotr Paluch (konkurencje alpejskie), Władysław Ligocki (half-pipe), Marcin Sitarz (snowcross).