17 kolejka I ligi Juniorów starszych. Szarotka lepsza od Wiatru
 dodano: 21 Maja 2006

Rozegrano mecze 17 kolejki I ligi Juniorów starszych.
Jordan Jordanów – ZOR Frydman; spotkanie nie odbyło się, gdyż po sprawdzeniu legitymacji gości, okazało się, że jedynie pięciu zawodników aktualnie uprawniono do gry, więc arbiter zdecydował się, że mecz nie dojdzie do skutku.
 Poniżej podajemy komentarze i wyniki opracowane przez Zdzisława Karasia i Tomasza Leśniaka.

Lubań Maniowy – Przełęcz Łopuszna 1-2 (1-0)
1-0 Jędrol 23, 1-1 G. Chowaniec 63, 1-2 G. Chowaniec 76.
Sędziował Jan Buczek z Nowego Targu.
Mecz bez kartek. Widzów 60.
Lubań: Duda – K. Potoczak, M. Potoczak, Wrocławiak – Bednarczyk – Stawowiak,
               Hołyst, Hryc, Jędrol – Krzysik, Lisiecki.
Przełęcz: B. Ambroż – Maciasz, Greczek (23 Pasoń),
                G. Chowaniec – Grabowski – K. Chowaniec,
                Chmielak, W. Chowaniec, Głowa – Ł. Ambroż, Szymczak.
Od pierwszych minut przewagę w polu objął Lubań, co zostało udokumentowane bramką Jędrola w 23 min po ładnej, trójkowej akcji. W tej części gry gospodarze mieli jeszcze trzy wyśmienite okazje, ale raz dobrze obronił B. Ambroż, a dwukrotnie fatalnie pudłowali zawodnicy miejscowych.
Po zmianie stron role się odwróciły i stroną dominującą była Przełęcz, która za sprawą G. Chowańca zdobyła dwa gole, dzięki czemu wywiozła z Maniów komplet punktów.
(TOM)

Wiatr Ludźmierz – Szarotka Nowy Targ 2-4 (1-2)
1-0 Lis 12, 1-1 Sulka 30, 1-2 Sulka 35, 1-3 Sulka 55, 2-3 Grzęda 77 karny, 2-4 Sulka 79. Sędziował Antoni Kostrzewa z Białki Tatrzańskiej.
Mecz bez kartek. Widzów 80.
Wiatr: Dyda – Mrożek, Granat, Handzel, Czaja – Szczęch, Grzęda,
              Siuta, Plewa – Ciągwa, Lis.

Szarotka: Rabiasz – Dziurdzik, Bulanda, Sewielski – Kasperek – M. Luberda,
                  Bobek, Sulka, Wąchała (80 Piwowarski) – Bożyk, S. Luberda.

Spotkanie na szczycie nie było wielkim widowiskiem w wykonaniu obu drużyn walczących o mistrzostwo Podhala w tej klasie rozgrywkowej. Wszystko rozpoczęło się dobrze dla Wiatru, gdyż już w 12 min po bramce Lisa objął on prowadzenie, jednak na przerwę to Szarotka schodziła z boiska jako zwycięzca, gdyż po błędach w linii pomocy i bramkarza Dydy prowadziła 2-1.
Po przerwie to gospodarze mieli więcej okazji bramkowych, jednak niezawodny tego dnia Sulka (zdobywca wszystkich bramek dla gości) wykorzystał nawet najmniejsze błędy w defensywie, jakie popełniali miejscowi, dzięki czemu przyjezdni po tej kolejce mają jeszcze bardzo duże szanse na wygranie ligi.
(TOM)
LKS Szaflary – Sokolica Krościenko 2-2 (0-1)
0-1 Zachwieja 18 karny, 0-2 Czubiak 62, 1-2 Kasperek 64, 2-2 P. Walkosz 75.
Sędziował Jan Chlipała z Ochotnicy Górnej. Żółte kartki Kasperek, Gawron – Murzyn. Widzów 50.
Szaflary: Gawron – Strama, Kasperek, Szeliga – Szulc – Kalata
                 (46 Kurańda, 80 Jarząbek), Furczoń, Szado,
                  M. Walkosz – P. Walkosz, Zagórski.
Sokolica: Kacwin – Nowaczyk, Zachwieja (46 Bobak), Błażusiak – Dyda
                   (72 Surowiak) – Sydoriak, Jawor, Tylecki, Murzyn – Czubiak, Stochmal.
W 18 min w niegroźnej sytuacji, po długim podaniu na 30 metr, jeden z zawodników Sokolicy przyjął piłkę, wbiegł z nią w szesnastkę Szaflar, gdzie został sfaulowany przez Kasperka, a podyktowaną przez arbitra jedenastkę na bramkę zamienił Zachwieja.
Po zmianie stron gospodarze dyktowali warunki gry, jednak w 62 min po błędzie ich defensywy na 2-0 podwyższył Czubiak. Miejscowi do ostatnich minut dążyli do wyrównania, co w konsekwencji przyniosło im jeden punkt po bramkach Kasperka w okienko i P. Walkosza głową z 6 metrów po dośrodkowaniu Szady.
(TOM)

Orawa Jabłonka – Jutrzenka Zakopane 5-4 (4-2)
1-0 Ł. Kubacka 4, 2-0 D. Kucek 13, 3-0 Florek 19, 4-0 Florek 27, 4-1 Elmann 36, 4-2 Zięder 38, 5-2 D. Kucek 48, 5-3 Piekarczyk 57, 5-4 Piekarczyk 79.
Sędziował Kazimierz Antolak z Nowego Targu.
Żółta kartka Broniszewski. Widzów 50.
Orawa: Nowak – Florek, Spytkowski (33 Broniszewski), M. Kubacka – Miesiarczyk – Jabłoński,
                Ł. Kubacka (60 Widlarz), Matonóg, K. Kucek – D. Kucek, Obyrtacz.
Jutrzenka: Lipiński (15 Bryniarski) – Piekarczyk, Zając, Król
                    (30 Salwierak) – Gościej – Elmann, Lasak, Zembol,
                    Kopiński – Gut, Korn (31 Zięder).
Pierwsza pół godziny zdecydowanie należało do Orawy, która po dwóch bramkach Florka oraz Ł. Kubacki i D. Kucka prowadziła już 4-0. Im bliżej było przerwy, tym coraz lepsza w polu była Jutrzenka, która w tym okresie gry zdobyła dwa gole.
Decydująca o losach spotkania okazała się bramka na 5-2 dla gospodarzy autorstwa D. Kucka, jednak później stroną przeważającą byli goście, którym po prostu zabrakło czasu, by doprowadzić do remisu, choć ten był naprawdę bardzo blisko.
(TOM)

ZKP Zakopane – Biali Biały Dunajec 6-2 (4-2)
1-0 Wróbel 3, 2-0 Kłosowski 18, 3-0 Kłosowski 39, 4-0 Wróbel 64, 5-0 Miętus 67, 6-0 Babiarz 71, 6-1 J. Bafia 75, 6-2 K. Bafia 88.
Sędziował Marek Ciężobka z Nowego Targu. Mecz bez kartek. Widzów 50.

ZKP
: Wacek – Zych (57 Paszuda), Piguła (39 Urbaś), Kluś
         (65 Krzeptowski) - Łukasik - Murzyn, Bzdyk, Babeł,
          Wróbel (65 Zubek) - Babiarz (65 Oleksy), Kłosowski (57 Miętus).
Biali: T. Pępkowski – Majerczyk, J. Pępkowski, Lichaj - Rzepka
           (85 M. Bafia) - P. Bafia (65 Cachro), Karpiel (46 Moczarny),
           K. Bafia (75 Wąsik), Sądelski (75 Wysocki) - Marduła, J. Bafia.
W 2 minucie Biali nie wykorzystali błędu bramkarza ZKP i zostali za to skarceni pierwszą kontrą gospodarzy, którą sfinalizował Wróbel. Kolejne dwie bramki zdobył Kłosowski, gdy uprzedził bramkarza i głową skierował piłkę do siatki a następnie płaskim strzałem z pola karnego pokonał Tomasza Pępkowskiego. Wcześniej Kłosowski grając 20 minut w juniorach młodszych dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Po przerwie nadal przeważali gospodarze, ale w 62 minucie dwóch juniorów Białych znalazło się przed bramkarzem ZKP. Ani Marduła ani Paweł Bafia nie potrafili skierować piłki do bramki. To się natychmiast zemściło, bo najpierw Miętus dokładnie obsłużył Wróbla, a ten pokonał bramkarza Białych. Z kolei Wróbel podał do Miętusa i ten też pokonał bramkarza gości. Kolejną, już szóstą, bramkę dla ZKP zdobył Babiarz i wydawało się, że może dojść do pogromu. Obrońcy ZKP jednak poczynali sobie nonszalancko i goście w końcówce spotkania zdobyli dwie bramki.