22 kolejka Podhalańskiej I ligi Juniorów Młodszych
 dodano: 18 Czerwca 2006

Kto w końcu mistrzem?
Piłkarskie derby zakopanego w rywalizacji drużyn juniorskich zgromadziły na stadionie przy ul. Orkana jak zwykle dużo widzów zważywszy, że było to spotkanie drużyn młodzieżowych.
Tak jak na jesień wygrał zespół ZKP. Całe spotkanie to nie było piękne widowisko piłkarskie, raczej typowy mecz walki, jak to bywa w derbach. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo szczególnie w pierwszej połowie.

Mieli je Babiarz, który z wolnego ostemplował słupek a ze strony jutrzenki Zembol, jednak jego uderzenie z główki na róg sparował Kożuch. W drugiej odsłonie spotkania pierwsi przed szansą na objecie prowadzenia stanęli juniorzy ZKP. Kłosowski zamiast główkować postanowił strzelać z nogi i jego strzał został zablokowany. W rewanżu Kopiński przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem ZKP. W 63 minucie w zamieszaniu podbramkowym Dudziak wepchnął do bramki swoim niedawnym kolegom z drużyny. Wyrównał Zembol dalekim strzałem z wolnego. Jakub Kożuch źle obliczył wyjście do piłki minął się z futbolówka a ta wpada do siatki. W 75 minucie wolnego egzekwował Kłosowski, trafił w mur odbita piłkę w kierunku bramki posłał Babiarz. Futbolówka odbiła się od słupka następnie od pleców bramkarza Jutrzenki i wpadła do siatki. Ta bramka dała zwycięstwo ZKP.
Jutrzenka Zakopane – ZKP Zakopane 1-2 (0-0)
0-1 Dudziak 63, 1-1 Zembol 65, 1-2 Babiarz 75.
Sędziował Jan Buczek z Nowego Targu.
Żółte kartki Zembol, Król, Piekarczyk, Kotelnicki. Widzów 300.
Jutrzenka: Harbut (80 Bryniarski) – Kotelnicki, Zając, Król – Gościej - Kopiński,
                    Lasak, Piekarczyk, Gut - Zembol, Zięder (55 Korn).
(ZK)
Wiatr Ludźmierz – Orawa Jabłonka 3-0 (1-0)
1-0 Mikoś 42, 2-0 Ciągwa 47, 3-0 Gacek 72.
Sędziował Stanisław Tworek z Tylmanowej.
Mecz bez kartek. Widzów 20.
Wiatr: Dyda (56 D. Maciaś) – Stanek, Mrożek (46 Luberda), Granat – Lis
            (70 Gacek) – Siuta (81 Strama), Ciągwa, Czaja, Koczur
           (56 Sąder) – Mikoś (74 M. Maciaś), Plewa.
Orawa: M. Nowak – Widlarz, Kulawiak, Miesiarczyk (85 Paniak) – M. Kubacka – Karlak,
              Broniszewski, T. Nowak, Kucek – Lizak (60 Ł. Kubacka), Matonóg.
Od początku do końca spotkania mecz toczył się pod dyktando Wiatru, co zresztą widać po ostatecznym rezultacie. Orawa zagroziła bramce Dydy tylko dwa razy w pierwszej połowie i na tym skończyły się ofensywne poczynania gości. Najładniejsza bramka w tym pojedynku padła w 42 min, kiedy Plewa przeprowadził samotny rajd lewą stroną boiska i celnie dośrodkował do nadbiegającego Mikosia, który w pełnym biegu przyłożył tylko głowę i z 6 metrów pokonał M. Nowaka.
(TOM)
Biali Biały Dunajec – Lubań Maniowy 0-2 (0-0)
0-1 Stawowiak 57, 0-2 Hołyst 82.
Sędziował Kazimierz Antolak z Nowego Targu.
Mecz bez kartek. Widzów 200.
Biali: Sądelski – Pępkowski, Karpiel, Wąsik – Dziedzic – Bobak
         (30 Rzepka), M. Bafia, Moczarny, K. Bafia – Antolak, Marduła.
Lubań: Klamerus – S. Wrocławiak, R. Wrocławiak, Bednarczyk – Potoczak – Hryc,
             Jędrol, Lisiecki, Hołyst – Stawowiak.
Grający przez całe spotkanie w dziesiątkę Lubań wywiózł po wyrównanym meczu komplet punktów z Białego Dunajca. Miejscowi Biali mieli kilka okazji przez całe 90 minut, ale Marduła, Moczarny i Rzepka nie potrafili skierować piłki do siatki Klamerusa. Pierwsza bramka dla gości padła po szkolnym błędzie defensywy gospodarzy, a pod koniec rezultat ustalił Hołyst.
(TOM)
ZOR Frydman – Przełęcz Łopuszna 0-8 (0-4)
0-1 W. Chowaniec 19, 0-2 W. Chowaniec 35, 0-3 S. Chmielak 36, 0-4 Szymczak 37, 0-5 Szymczak 50, 0-6 Ł. Ambroż 59, 0-7 W. Chowaniec 65, 0-8 Szymczak 73.
Sędziował Jan Chlipała z Ochotnicy Dolnej.
Mecz bez kartek. Widzów 30.
ZOR: Śpiewak – Myśliwiec (46 Błachut), J. Kutarnia, Brynczka – T. Pisarczyk
         (46 K. Kutarnia) – S. Pisarczyk, Ferko (46 Lejawa), Kiełtyka, Z. Chmielak – Tynus,
         Zygmunt.
Przełęcz: B. Ambroż – Głowa, K. Chowaniec, Maciasz – Szymczak – W. Chowaniec,
                 S. Chmielak, Pasoń, Ł. Ambroż – Greczek, Hołyst
                (do 30 min, od 51 min Chmielarczyk).
Przez całe spotkanie ogromną przewagę w polu posiadała Przełęcz, a ZOR sprawiał wrażenie pogodzonego ze spadkiem do niższej klasy i oddał punkty bez żadnej walki. W szeregach gości szczególnie wyróżnili się W. Chowaniec i Szymczak, którzy popisali się hat-trickami. Najładniejsza bramka meczu padła w 35 min, kiedy W. Chowaniec popisał się technicznym strzałem z 30 m, po którym piłka wylądowała w długim rogu.
(TOM)
Szarotka Nowy Targ – Sokolica Krościenko 9-0 (2-0)
1-0 M. Luberda 3, 2-0 Piwowarski 35, 3-0 Dziurdzik 49, 4-0 Łukasik 55, 5-0 M. Luberda 76, 6-0 Wąchała 77, 7-0 Wąchała 79, 8-0 Dziurdzik 83, 9-0 M. Luberda 85.
Sędziował Piotr Zachwieja ze Szczawnicy.
Mecz bez kartek. Widzów 50.
Szarotka: Rabiasz – Dziurdzik, Bulanda, Sewielski – Kasperek – M. Luberda,
                   Bobek (46 Sulka), Piwowarski, Wąchała – S. Luberda, Łukasik.
Sokolica: M. Kacwin – Hryc, Jerzyński, Ćwiertniewicz – S. Kacwin – Morawczyński,
                  Chryc, Sydoriak (do 29 min), Jawor (do 10 min) – Błażusiak.
Sokolica rozpoczęła to spotkanie w dziesiątkę, po 10 minutach boisko musiał opuścić Jawor, a po 29 minutach Sydoriak. Skutki są widoczne po ostatecznym rezultacie. Najładniejsza bramka meczu padła w 85 min, kiedy po dośrodkowaniu Dziurdzika, M. Luberda strzelił głową, piłka odbiła się od bliższego słupka i wpadła w długi róg bramki.
(TOM)
Spotkanie Jordan Jordanów – LKS Szaflary nie odbyło się, gdyż goście nie stawili się na mecz.