Podhalańska I liga Juniorów i Juniorów Młodszych rozpoczęta- Orawa Pierwszym Liderem
 dodano: 20 Sierpnia 2006

Rozpoczęły się rozgrywki Jesiennej  Rundy Podhalańskiej I ligi Juniorów i Juniorów Młodszych
 W wyniku rozegranych spotkań drużyny  Juniorów Młodszych i Juniorów Orawy Jabłonka  zostały lideremi tabeli.
 Ponizej przedstawimy wyniki i tabele opracowane przez Tomasza Leśniaka.

Podhalańska I liga juniorów młodszych
Orawa pierwszym liderem

Biali Biały Dunajec – Lubań Maniowy 0-1 (0-1)
0-1 Gorlicki 4.
Sędziował Jan Buczek z Nowego Targu. Mecz bez kartek. Widzów 40.
Biali: Bużek – Biel, Smajdor, Bafia – Cachro (41 Danko) – P. Łukaszczyk
          (41 A. Łukaszczyk), Karpiel, D. Łukaszczyk, Pluta – Chowaniec (76 Dżoku),
           Skupień.
Lubań: Bryniarski – A. Bańka, Kobla, Gorlicki – Ślęzak – Rychtarczyk, Jarząbek,
             Klimczak (56 P. Bańka), Zatłokiewicz – Nosal, Ostachowski.

Wiatr Ludźmierz – Szarotka Nowy Targ 3-1 (2-1)
1-0 Gacek 10, 2-0 Gacek 31, 2-1 Adrian Sulka 35, 3-1 Walkosz 53.
Sędziowała Barbara Wojdyła z Rokicin Podhalańskich. Mecz bez kartek. Widzów 30.
Wiatr: Maciaś – Czaja, Szostak, Targosz – Gacek – Babiarz, Stopiak,
            Walkosz, Sopiarz – Borkowski.
Szarotka: Gołębiowski (7 Adam Sulka) – Jasiura (70 Leśniowski), A. Siaśkiewicz,
                 Tomalak – Bierówka – Wacław (26 Kolasa), Dudek (70 Rabiasz), Adrian Sulka
                  (51 B. Siaśkiewicz), Czubernat (51 Nowak) – Dziuba, Wątorek (60 Kołaciak).

Orkan Raba Wyżna – Przełęcz Łopuszna 1-2 (1-1)
0-1 Galarowicz 10, 1-1 Januszek 20, 1-2 Bienias 65.
Sędziował Wojciech Ciężobka z Nowego Targu.
Żółta kartka Możdżeń. Widzów 30.
Orkan: J. Szklarz – Możdżeń, Bogdał, S. Radoła – Siwek (55 P. Radoła) – Szlachtowski,
              Antolak, Januszek, Koszarek – Dudor, K. Szklarz.
Przełęcz: Jakub Maciasz – A. Chmielak, Gil (59 Kasprzak), Furca (79 Jarosław Maciasz)
                  – Klamerus – Buła (49 Bienias), Galarowicz (67 Kolasa), Hornik,
                  D. Chmielak – M. Chmielak (71 Ciężobka), Ligas.

Jarmuta Szczawnica – ZKP Zakopane 1-1 (0-0)
1-0 Pałka 42, 1-1 Kłosowski 70.
Sędziował Kazimierz Antolak z Nowego Targu,
Żółte kartki Gubała 2. Czerwona kartka Gubała 72 za drugą żółtą. Widzów 50.
Jarmuta: J. Wiercioch – Symela, Hurkała, Adamczyk (41 Latawiec) – D. Wiercioch
                 – Piszczek, Guszkiewicz, Pałka, Zachwieja – Szczepaniak, W. Wiercioch.
ZKP: Wacek – Kubisiak, Sawina (55 Piguła), Deskiewicz – Lampa (65 Dudziak)
          – Gubała, Oraczko (65 Kłosowski), Podosek, Tylek – Galica, Milan.

Orawa Jabłonka – LKS Szaflary 4-0 (2-0)
1-0 M. Chowaniec 24, 2-0 Jazowski 28, 3-0 Bryniarski 70, 4-0 Brząkała 75.
Sędziował Bogusław Górnik z Bukowiny Tatrzańskiej.
Mecz bez kartek. Widzów 20.
Orawa: Paniak – Cieluch (65 Marmula), Stańdo, Stokłosa – Bryniarski – Jazowski,
               Lizak, Matonóg, Brząkała – M. Chowaniec (65 A. Chowaniec), Lach.
Szaflary: J. Kamiński – Szczerba, Stanek (65 Makuch), Marek – M. Kamiński – Strama,
                  Pawlikowski (65 Gil), Rabiasz, Janik – Gałdyn (65 K. Kamiński), Święs (41 Budzyk).

Jutrzenka Zakopane – Sokolica Krościenko; przełożony na 30 sierpnia.

Podhalańska I liga juniorów starszych
Biali Biały Dunajec – Lubań Maniowy 1-3 (0-1)
0-1 Sral 19, 1-1 Orawiec 61, 1-2 Sikora 77, 1-3 Żyła 88.
Sędziował Krzysztof Sekułowicz z Rabki. Mecz bez kartek. Widzów 70.
Biali: Sądelski – Pępkowski, Bafia, Lichaj – Cachro – Karpiel, Moczarny,
           Wysocki, Rzepka – Marduła, Orawiec.
Lubań: Bryniarski – Żyła, R. Bartkowiak, Sral – S. Bartkowiak – Klamerus,
            Hołyst, Jaworski, Kobylarczyk – Potoczak, Sikora.
W 19 min, po celnym dośrodkowaniu i błędzie defensywy Białych, Sral znalazł się oko w oko z Sądelskim, by zakończyć całą akcję celnym strzałem. Na wyrównanie przyszło czekać gospodarzom aż do 61 min, kiedy to idealnym podaniem z lewej strony popisał się Pępkowski, a Orawiec trafił do siatki uderzając z półwoleja. Kilka minut później w słupek trafił jeszcze Marduła, a w 77 min było już 1-2 dla Lubania, po indywidualnej akcji Sikory i celnym zakończeniu akcji w krótki róg. Wynik ustalił na 2 min przed końcem Żyła, który najlepiej znalazł się w szesnastce miejscowych po rzucie rożnym.
(TOM)

Wiatr Ludźmierz – Szarotka Nowy Targ 2-5 (1-2)
0-1 Gołuchowski 19, 1-1 Borkowski 20, 1-2 Staszel 22, 1-3 S. Luberda 53, 1-4 Wąchała 65, 1-5 Łukasik 80, 2-5 Borkowski 87.
Sędziował Paweł Folwarski z Rokicin Podhalańskich.
Żółte kartki P. Luberda, Maciaś – Wójciak. Widzów 60.
Wiatr: Dyda – Strama, Czaja (46 Kubowicz), P. Luberda – Koczur – Marusarz,
            Borkowski, Ulman, Bryniarski (46 Sąder) – Gacek, Maciaś.
Szarotka: Rabiasz – Gołuchowski, Tętnowski (62 Węgrzyn),
                  Twardosz – Wójciak (85 Szal) – Mrugała (80 Sulka),
                S. Czubernat (80 Jedrol), S. Luberda, Wąchała (75 A. Czubernat)
                – Łukasik, Staszel.
Wiatr zapłacił w tym spotkaniu frycowe, gdyż w tym sezonie w składzie juniorów starszych występuje 90 procent aktualnych juniorów młodszych. Od pierwszych minut mecz był wyrównany, choć z czasem lekką przewagę osiągnęła Szarotka, dokumentując ją zdobyciem dwóch bramek w wykonaniu Gołuchowskiego i Staszela. Od 53 min, kiedy goście zdobyli trzeciego gola, właśnie oni zaczęli przeważać i strzelili kolejne trzy bramki po katastrofalnych błędach defensywy gospodarzy. Ostatnie 5 min tego pojedynku należało jednak do miejscowych, a na 3 min przed końcowym gwizdkiem arbitra Borkowski po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców, kiedy popisał się wspaniałym strzałem z 16 metrów w długi róg, po którym piłka wylądowała w samym okienku bramki bezradnego Rabiasza.
(TOM)

Orkan Raba Wyżna – Przełęcz Łopuszna 3-0 (1-0)
1-0 Teper 44, 2-0 Michał Czyszczoń 75, 3-0 Komperda 82.
Sędziował Jerzy Drabik z Zakopanego. Mecz bez kartek. Widzów 50.
Orkan: Filipek – Litwin (60 Lenart), Bogdał (75 P. Radoła), Cieślak – Bochnak
              – Lewandowski, Michał Czyszczoń, Teper (73 Czubernat), Komperda
               – Siwek (24 D. Radoła, 46 Mateusz Czyszczoń).
Przełęcz: Maciasz – K. Chowaniec, Werewka, Galarowicz – J. Chowaniec (60 Buła)
                   – Głowa, Chmielak, Pietrzak, Pasoń – Hołyst, Zajączkowski.
W pierwszej połowie zdecydowana przewaga gospodarzy i kilka niewykorzystanych przez nich sytuacji bramkowych (trzy sam na sam z bramkarzem). Już w 9 min piłka po strzale Tepera uderzyła w słupek bramki Przełęczy, a w 30 min po jego lobie nad Maciaszem obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Dopiero w 44 min ten sam zawodnik wykończył celnym uderzeniem dokładne podanie z głębi pola Bochnaka i Orkan objął prowadzenie. Druga połowa to również przewaga miejscowych udokumentowana dwoma celnymi trafieniami. W 75 min sprytne podanie z wolnego od Bochnaka na bramkę zamienił Michał Czyszczoń, a w 82 min na 3-0 podwyższył Komperda po długim podaniu z głębi pola od P. Radoły. Mecz z wyraźną przewagą juniorów Orkana mógł zakończyć się dużo wyższym ich zwycięstwem ale marnowali oni seryjnie sytuacje bramkowe, a w 65 min nie wykorzystali nawet karnego.
(TOM)

Jarmuta Szczawnica – ZKP Zakopane 2-2 (1-1)
1-0 Szczepaniak 23, 1-1 Miętus 40, 2-1 Niezgoda 46, 2-2 Miętus 65.
Sędziował Tomasz Jabłoński z Kluszkowiec. Mecz bez kartek. Widzów 100.
Jarmuta: Wójcikiewicz – Ł. Wiercioch, Dubiel, D. Wiercioch – Klos – Szczepaniak,
                 Pietrzak, Ślimak, Węglarz – Niezgoda, R. Wiercioch.
ZKP: Kożuch – Zych, Piguła, Saguła – Łukasik – Babeł (82 Oleksy),
         Dudziak, Murzyn, Kluś – Miętus (80 Paszuda), Spyrła (26 Kłosowski).
Od pierwszych minut było to wyrównane spotkanie. Rezultat do przerwy był sprawiedliwy, gdyż obie drużyny za sprawą Szczepaniaka oraz Miętusa zdobyły po jednej bramce. Tuż po zmianie stron Niezgoda, stojąc tyłem do bramki przeciwnika, przelobował zdezorientowanego Kożucha z 16 metrów i Jarmuta była blisko odniesienia historycznego zwycięstwa w podhalańskiej I lidze juniorów (jest to tegoroczny beniaminek). Do ostatnich minut meczu gospodarze wciąż przeważali, ale ZKP bardzo groźnie kontratakowało i po kilku niewykorzystanych okazjach na wywiezienie ze Szczawnicy 1 pkt, wreszcie, w 65 min Miętus po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców, a pojedynek skończył się remisem.
(TOM)
Orawa Jabłonka – LKS Szaflary 4-0 (1-0)
1-0 D. Kucek 21, 2-0 D. Kucek 50, 3-0 Chowaniec 67, 4-0 K. Florek 72.
Sędziował Marek Ciężobka z Nowego Targu.
Żółte kartki Jabłoński, K. Kucek – Furczoń. Widzów 50.
Orawa: M. Paniak – A. Paniak, Diurczak (30 Śmiech, 65 K. Florek), Bryja
             (60 Chowaniec) – Karlak (52 Miesiarczyk) – Jabłoński (80 Bosak),
              Matonóg, Nowak, K. Kucek – A. Florek, D. Kucek.
Szaflary: Gawron (46 Kurańda) – M. Walkosz, Kasperek (65 Święs),
                Szeliga – Furczoń – Kalata, Szado, P. Walkosz, Łukaszczyk – Jarząbek, Zagórski.
Od pierwszych minut zarysowała się ogromna przewaga Orawy, a Szaflary pod bramką M. Paniaka znajdowały się tylko sporadycznie. W okresie pierwszych trzech kwadransów kibice mogli zobaczyć tylko jedną bramkę (której autorem został D. Kucek) oraz mnóstwo niewykorzystanych okazji ze strony gospodarzy. Po zmianie stron miejscowi zaatakowali jeszcze bardziej, czego efektem były kolejne trzy gole zdobyte kolejno przez D. Kucka, Chowańca i D. Florka. Goście w tej części gry oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę Orawy i to z rzutu wolnego...