Podhalańska I liga juniorów starszych. Szarotka nowym liderem.
 dodano: 28 Sierpnia 2006

ZKP Zakopane - Orkan Raba Wyżna 1-2 (1-0)
Przed tygodniem juniorzy ZKP zremisowali z beniaminkiem, Jarmutą, w Szczawnicy 2-2. Drugi z beniaminków okazał się mocniejszy i pokonał ZKP w Zakopanem 2-1. Juniorzy Orkana przewyższali zakopiańczyków szybkością i chyba kondycją. Na tle rywali zaprezentowali się jako zespół, czego nie można powiedzieć o niektórych piłkarzach ZKP. Indywidualne popisy może przyniosły satysfakcję ich autorom ale nie zespołowi

Jeszcze do przerwy mecz był wyrównany, a prowadzenie objęli gospodarze. Strzał Kłosowskiego z wolnego trafił w mur, poprawka w okienko bramki. Mieli szczęście juniorzy ZKP gdy po nieudanym wyjściu Kożucha uderzona lobem piłka leciała do pustej bramki, odbiła się od murawy i poleciała nad poprzeczką. Druga połowa meczu zaczęła się od ataków Orkana i Lewandowski swobodnie wyprzedził obrońców ZKP, lokując piłkę w dalszym rogu bramki. W 63 minucie syn trenera Wiesława Lewandowskiego, Sebastian, wykończył akcję zespołu i goście objęli prowadzenie. Nie oddali go do końca, ponieważ gospodarze nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza z Raby Wyżnej. W sumie zasłużone zwycięstwo gości.
(ZK)
1-0 Kłosowski 34, 1-1 Lewandowski 47, 2-1 Lewandowski 63.
Sędziował Jan Buczek z Nowego Targu. Mecz bez kartek. Widzów 60.
ZKP: Kożuch - Zych, R. Piguła, Łukasik - Saguła - Kluś, Dudziak, Babeł (75 Oleksy),
             Babiarz (14 Murzyn, 55 Miętus, 70 Spyrła) - Kłosowski, Wróbel.
Orkan: Filipek - Lenart (85 Radoła), Rycerz (80 Litwin), Cielak - W. Bochnak - Bielek,
               Lewandowski, Teper, Michał Czyszczoń - Mateusz Czyszczoń, Komperda .

Orawa Jabłonka - Biali Biały Dunajec 3-3 (2-1)
0-1 Karpiel 3, 1-1 D. Kucek 42, 2-1 A. Florek 44, 2-2 Marduła 61, 3-2 A. Florek 63, 3-3 Orawiec 72. Sędziował Andrzej Opacian z Ratułowa. Mecz bez kartek. Widzów 80.
Orawa: Spytkowski - Matonóg, Śmiech (39 Chowaniec, 75 K. Florek), Bryja
                 - Miesiarczyk - Nowak, D. Kucek, K. Kucek, Sączek - A. Florek,
                 Karlak (85 Paniak).
Biali: Sądelski - Wąsik, Pępkowski, Ł. Cachro - Lichaj - Orawiec, Bafia,
             Galica (85 P. Cachro), Karpiel - Janur, Marduła.
Lider po pierwszej kolejce, Orawa, stracił punkty u siebie. Zawodnicy obu drużyn uraczyli kibiców gradem bramek. Najlepszy na boisku był A. Florek, zdobywca dwóch goli.
 (TOM)

Szarotka Nowy Targ - Jutrzenka Zakopane 5-1 (2-0)
1-0 Luberda 1, 2-0 Łukasik 13, 3-0 Łukasik 70, 4-0 Staszel 78, 4-1 Elmann 82, 5-1 Luberda 90. Sędziował Paweł Folwarski z Rokicin Podhalańskich.
Mecz bez kartek. Widzów 80.
Szarotka: Rabiasz (80 Gołębiowski) - Twardosz, Wójciak, Gołuchowski - Węgrzyn
                    (46 Jędrol) - Mrugała, Luberda, Staszel, Wąchała (65 Stawowiak) - S. Czubernat
                     (75 A. Czubernat), Łukasik.
Jutrzenka: Bryniarski - Gościej, Wilk, Marusarz - Zając - Kopiński, Lasak, Węder, Obrochta (65 Hardek) - Elmann, Gut.
Było to pierwsze spotkanie nowego sezonu dla Jutrzenki i jak sam rezultat wskazuje, nie wypadło ono zbyt pomyślnie. Szarotka po dwóch kolejkach jest jedną z trzech drużyn z kompletem punktów. Za tydzień musi się to jednak zmienić, gdyż wyjeżdża do Maniów i ktoś będzie musiał stracić zwycięstwo.
(TOM)

Przełęcz Łopuszna - Wiatr Ludźmierz 3-2 (2-0)
1-0 Chmielak 1, 2-0 Chmielak 26, 3-0 Głowa 48, 3-1 Dyda 53, 3-2 M. Gacek 85.
Sędziował Jan Chlipała z Ochotnicy Dolnej.
Żółte kartki Pietrzak, Hołyst, Chowaniec - Bryniarski, D. Maciaś, M. Maciaś. Widzów 50.
Przełęcz: Radek - Głowa, Greczek (46 Ligas), Werewka - Chowaniec - Galarowicz,
                   Hołyst, Pietrzak, Zajączkowski - Chmielak, Spanier.
Wiatr: Strama (30 D. Maciaś) - Koczur, Luberda, Czaja - Kubowicz (70 Bryniarski) - Lis,
             Borkowski (35 Marusarz, 81 Ł. Gacek), Ulman (46 Sąder), Dyda - M. Gacek, M. Maciaś.
Przełęcz odniosła cenne zwycięstwo na własnym boisku. Wiatr po dwóch kolejkach pozostaje z zerowym dorobkiem punktowym. Na wytłumaczenie ich tak słabej postawy może mieć wpływ fakt, iż w porównaniu z zeszłym sezonem w ich składzie pozostało zaledwie dwóch zawodników.
(TOM)

LKS Szaflary - Jarmuta Szczawnica 3-0 (2-0)
1-0 Szado 20, 2-0 Strama 32, 3-0 Szado 65.
Sędziował Henryk Wojdyła z Raby Wyżnej
. Mecz bez kartek. Widzów 60.
Szaflary: Gawron - Kasperek, Szeliga, Strama - Kalata - Szado, M. Walkosz,
                  Święs, P. Walkosz - Kurańda, od 32 min Pawlikowski (39 Łukaszczyk do 44 min),
                 od 52 min Kamiński.
Jarmuta: D. Wiercioch - Ł. Wiercioch, Szczepaniak, Dubiel - Klos - Pietrzak, Kot,
                Szczepanik, Węglarz (72 Ciesielka) - Niezgoda, R. Wiercioch.
Szaflary pewnie pokonały beniaminka na własnym boisku. Mimo tego, iż przez prawie całą pierwszą połowę grały tylko w dziesiątkę. Jarmuta ma na swym koncie zaledwie jeden punkt i jeśli dalej tak pójdzie, może nie utrzymać się w gronie I-ligowych drużyn juniorskich z Podhala.
(TOM)

Sokolica Krościenko - Lubań Maniowy 3-5 (1-4)
0-1 Żyła 12, 0-2 R. Wrocławiak 21, 0-3 Sikora 23, 1-3 Jawor 38, 1-4 Żyła 42, 2-4 Jawor 50, 3-4 Sydoriak 57, 3-5 Potoczak 75.
Sędziował Antoni Kostrzewa z Białki Tatrzańskiej.
Żółte kartki Jawor, Murzyn - S. Wrocławiak, R. Wrocławiak. Widzów 80.
Sokolica: M. Kacwin - Ciesielka (39 Dyda), W. Kacwin, Błażusiak - Chrobak - Jawor,
                  Nowaczyk, Tylecki, Murzyn - Sydoriak, Zając.
Lubań: Bryniarski - S. Wrocławiak, R. Wrocławiak, Potoczak - Firek - Klamerus,
             Hołyst, Podlipni, Kobylarczyk - Sikora, Żyła.
Lubań pozostaje jedną z trzech drużyn, które po dwóch kolejkach zachowują komplet punktów. Za tydzień gra jednak spotkanie z Szarotką i ktoś w tym meczu musi stracić punkty. Dla Sokolicy było to pierwsze spotkanie tegorocznego sezonu i przed własną publicznością niestety nie popisali się.