III kolejka Podhalańskiej I ligi juniorów starszych. Beniaminek nowym liderem.
 dodano: 4 Września 2006

Juniorzy Orkana Raba Wyżna bez trudu wygrali z rówieśnikami z Szaflar. Michał Czyszczoń w 12 min z ostrego kąta musnął poprzeczkę bramki gości, a w 24 min po jego strzale z wolnego i dwóch rykoszetach piłka wpadła do bramki przyjezdnych. W 34 min Orkan prowadził 2-0 po pięknym, soczystym strzale Zenona Cieślaka z około 20 metrów w samo okienko. Chwila nieuwagi obrony Orkana w 42 min i Maciej Strama niegroźnym, lekkim strzałem zdobywa kontaktowego gola. W 43 min Sebastian Lewandowski mógł podwyższyć wynik, ale trafił w słupek bramki bronionej przez Mateusza Walkosza. W drugiej połowie nadal przewaga gospodarzy, ale zdobyli oni tylko jedną bramkę.

W 76 min sprytnie wykonany rzut wolny przez Michała Czyszczonia i Wojciecha Bochnaka wykończył celnym trafieniem Sebastian Lewandowski. Gospodarze mogli wygrać ten mecz w znacznie wyższych rozmiarach, ale nie wykorzystali słabszej dyspozycji juniorów z Szaflar, a także tego że od 44 min grali oni w osłabieniu. Goście w tym meczu nie zagrażali poważnie bramce bronionej przez Piotra Filipka, bo solidna obrona, kierowana przez Wojciecha Bochnaka, nie dopuszczała graczy Szaflar do sytuacji bramkowych. Warto dodać, że juniorzy Orkana Raba Wyżna od roku nie przegrali meczu ligowego na swoim boisku - od 30 sierpnia 2005 do soboty (2 września 2006) uzyskali dwa remisy i jedenaście razy wygrali.
Orkan Raba Wyżna - LKS Szaflary 3-1 (2-1)
1-0 Michał Czyszczoń 24, 2-0 Cieślak 34, 2-1 Strama 42, 3-1 Lewandowski 76. Sędziował Wojciech Ciężobka z Nowego Targu.
Żółte kartki Teper, Bielak - Szeliga, Kasperek 2. Czerwona kartka Kasperek 44 za dwie żółte. Widzów 70.
Orkan: Filipek - Rycerz (60 Cempa), Bogdał (85 Litwin), Cieślak - Bochnak - Bielak,
             Komperda (86 Radoła), Lenart (46 Mateusz Czyszczoń), Lewandowski -
             Michał Czyszczoń, Teper (88 Czubernat).
Szaflary: M. Walkosz (84 Pawlikowski) - Strama, Kasperek, Szeliga - Furczoń -
               Kalata, Szado, A. Walkosz, Kurańda - Święs (60 Kamiński), Zagórski.

Biali Biały Dunajec - Sokolica Krościenko 6-2 (3-0)
1-0 Bafia 6, 2-0 Marduła 30 karny, 3-0 Marduła 32, 3-1 Stochmal 40, 4-1 Karpiel 57, 5-1 Marduła 71, 5-2 Jawor 80 karny, 6-2 Marduła 85.
Sędziował Mieczysław Kaczmarczyk z Krempach.
Żółte kartki Marduła, Sądelski - Murzyn, Jawor. Widzów 80.
Biali: Sądelski - Pępkowski, Wąsik, Łukaszczyk - Lichaj - Rzepka, Bafia, Marduła,
          Moczarny - Karpiel, Wysocki.
Sokolica: M. Kacwin - Błażusiak, Dyda (76 Kurkowski), W. Kacwin - Jerzyński - Surowiak,
                  Jawor, Wańczyk, Murzyn - Chryc, Stawowiak.
Od pierwszych minut zarysowała się zdecydowana przewaga Białych. Już w pierwszych trzech minutach mogły paść aż trzy bramki dla gospodarzy, ale świetnie interweniował M. Kacwin. W meczu tym wyróżnili się Marduła (zdobywca czterech goli) i stoper miejscowych, Pępkowski, który dobrze czyścił przedpole.
(TOM)

Wiatr Ludźmierz - ZKP Zakopane 3-1 (2-1)
0-1 Kłosowski 15, 1-1 Gacek 32, 2-1 Gacek 36, 3-1 Maciaś 89.
Sędziował Zbigniew Batkiewicz z Nowego Targu.
Żółte kartki Ulman, Koczur - Kłosowski, Zych. Widzów 80.
Wiatr: Dyda - Strama, Czaja (72 Bryniarski), Luberda - Koczur - Lis, Kubowicz, Zubek,
            Ulman (46 Sąder) - Gacek (76 Marusarz), Maciaś.
ZKP: Kożuch - Zych, Piguła, Łukasik - Saguła - Śmiech, Dudziak, Murzyn,
          Spyrła - Babiarz, Kłosowski.
Mimo, że od pierwszych minut na boisku przeważał Wiatr, po kwadransie gry prowadzenie objęło ZKP, a zdobywcą bramki okazał się Kłosowski, który bezlitośnie wykorzystał indywidualny błąd jednego z młodych defensorów gospodarzy. W 32 i 36 min na listę strzelców dwukrotnie wpisał się jednak najlepszy na boisku Gacek (za pierwszym razem wykorzystał błąd obrony gości, a za drugim ograł dwóch przeciwników i wykorzystał sytuację sam na sam z Kożuchem) i to miejscowi objęli prowadzenie. Druga odsłona to jeszcze większa przewaga Wiatru, ale rezultat, dopiero na minutę przed końcem spotkania, ustalił Maciaś, pięknym strzałem w długi róg.
(TOM)

Jarmuta Szczawnica - Orawa Jabłonka 1-5 (0-3)
0-1 Brząkała 10, 0-2 Nowak 14, 0-3 Kucek 26, 1-3 R. Wiercioch 47, 1-4 Kucek 61, 1-5 Kucek 87. Sędziował Czesław Żądło z Rokicin Podhalańskich.
Żółte kartki Kot, R. Wiercioch. Widzów 60.
Jarmuta: D. Wiercioch - Dubiel (46 Ciesielka), Ł. Wiercioch, Pałka - Klos - Pietrzak, Kot,
                 Szczepaniak, Węglarz - Niezgoda, R. Wiercioch.
Orawa: Spytkowski - Stańdo, M. Matonóg, Bosak - R. Matonóg - Stokłosa, Lizak, Nowak,
              Brząkała - Kucek, Sączek.
Od pierwszych minut zarysowała się zdecydowana przewaga Orawy. Do przerwy goście udowodnili ją zdobyciem aż trzech bramek, ale tuż po zmianie stron do ich siatki trafił R. Wiercioch, dając nadzieję Jarmucie na osiągnięcie chociażby remisu. Jednak bardzo dobry dzień sobotniego popołudnia miał Kucek, który w drugiej połowie dobił gospodarzy aż 2 golami.
(TOM)

Lubań Maniowy - Szarotka Nowy Targ 0-0
Sędziował Janusz Kalata ze Stasikówki.
Żółte kartki Hołyst - Łukasik, Luberda. Widzów 80.
Lubań: Bryniarski - Sikora, R. Wrocławiak, S. Wrocławiak - Podlipni - Klamerus, Hołyst
             (70 Sral), Jaworski, Kobylarczyk - Potoczak, Żyła.
Szarotka: Rabiasz - Gołuchowski, Wójciak, Twardosz - Węgrzyn - Mrugała, Luberda, Staszel,
                   Wąchała (70 Stawowiak) - Czubernat (55 Żądło), Łukasik.
Było to bardzo wyrównane spotkanie, co zresztą odzwierciedla sam rezultat. Obie drużyny wypracowały sobie, co prawda, kilka sytuacji strzeleckich, ale bez żadnych efektów bramkowych. W obu zespołach nie było zawodnika, który wziąłby ciężar gry na własne barki, by rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść.
(TOM)
Jutrzenka Zakopane - Przełęcz Łopuszna 3-1 (0-0)
1-0 Kopiński 53, 2-0 Lasak 62 karny, 3-0 Kopiński 72, 3-1 Głowa 90.
Sędziował Marek Ciężobka z Nowego Targu.
Mecz bez kartek. Widzów 50.
Jutrzenka: Bryniarski - Marusarz, Zając, Wilk - Gościej - Kopiński, Lasak, Ellman,
                     Zwijacz - Zięder, Hardek (85 Bzdyk).
Przełęcz: Radek - Głowa, Greczek (62 A. Chmielak), Werewka - Chowaniec - Spenter
                 (77 Maciasz), Galarowicz, Pasoń, Zajączkowski - S. Chmielak, Hołyst.
Już w pierwszych 45 minutach juniorzy Jutrzenki mogli i powinni prowadzić przynajmniej 3-0. Kilka razy byli sami naprzeciwko Radka i przegrywali z bramkarzem Przełęczy te pojedynki. Nawet rzut karny wykonywany przez Zdzisława Lasaka też był niecelny. Dopiero po zmianie stron bramkarz i obrona gości popełnili błędy, które wykorzystał Jan Kopiński. Rzut karny podyktowany za faul na Hardku, Lasak wykorzystał, ale dość szczęśliwie. Ambitni goście zdobyli honorowe trafienie równo z końcowym gwizdkiem sędziego.