16 września 5 kolejka Podhalańskiej I ligi Juniorów Starszych.Orawa wciąż bez porażki.
 dodano: 17 Września 2006

Wiatr Ludźmierz - Orawa Jabłonka 2-3 (1-1)
Spotkanie z przebiegu gry powinno zakończyć się remisem. Orawa wykorzystała trzy błędy w defensywie Wiatru, dzięki czemu zdobyła trzy bramki. Na początku drugiej połowy Lis nie wykorzystał dwóch sytuacji stuprocentowych - w sytuacjach sam na sam z Paniakiem dwa razy fatalnie przestrzelił i stało się.

0-1 D. Kucek 2, 1-1 M. Gacek 22, 1-2 D. Kucek 62, 1-3 K. Florek 84, 2-3 M. Maciaś 87.
Sędziował Piotr Bukowski z Zakopanego.
Żółte kartki Koczur, Sąder. Widzów 50.
Wiatr: D. Maciaś - Strama, Czaja (46 Sąder), Luberda - Koczur - Bryniarski (51 Ł. Gacek),
              M. Gacek, Lis, Zubek - M. Maciaś, Ulman (71 Dyda).
Orawa: Paniak - Śmiech (55 Chowaniec, 75 R. Matonóg), M. Matonóg,
             Karlak - Miesiarczyk - A. Florek, K. Florek, Nowak, K. Kucek - Chowaniec, D. Kucek.
(TOM)

Biali Biały Dunajec - Szarotka Nowy Targ 5-3 (2-1)
0-1 samobójcza 12, 1-1 Marduła 15, 2-1 Orawiec 17, 3-1 Rzepka 47, 4-1 Bafia 50, 5-1 Marduła 54, 5-2 Luberda 56, 5-3 Żądło 73.
Sędziował Jan Chlipała z Ochotnicy Dolnej.
Żółte kartki Luberda, Łukasik. Widzów 90.
Biali: Sądelski - Wąsik, Pępkowski, Cachro - Karpiel - Łukaszczyk,
           Marduła, Wysocki, Bafia - Moczarny, Orawiec (20 Rzepka).
Szarotka: Rabiasz - Twardosz (60 Bibro), Wójcik, Gołuchowski - Węgrzyn - Mrugała,
                  Czubernat (46 Żądło), Luberda, Wąchała - Łukasik, Staszel.
Zwycięstwo nad dotychczasowym liderem ligowej tabeli Biali zawdzięczają Mardule, który zdobył w sobotnie popołudnie dwie bramki dla swej drużyny. Aż do 55 min Szarotka była bezradna wobec poczynań gospodarzy - dopiero w ciągu ostatnich 20 minut goście zaatakowali, ale przy rezultacie 5-1 dla miejscowych przyjezdni nie mogli wiele wskórać. W tym okresie, kiedy Szarotka wzięła się do odrabiania strat, mogła ona stracić kolejne gole po kontrach Białych, ale dwóch sytuacji sam na sam z Rabiaszem nie wykorzystał Marduła, fatalnie pudłując.
(TOM)

Sokolica Krościenko - Przełęcz Łopuszna 1-1 (1-0)
1-0 Jawor 45, 1-1 Głowa 58.
Sędziował Marek Danielczak z Nowego Targu.
Żółta kartka Radek. Widzów 90.
Sokolica: Kacwin - Stochmal, Błażusiak, Chrobak - Bodziuch (75 Tomasiak) - Dyda
               (67 Kordas), Jawor, Nowaczyk, Murzyn - Sydoriak, Zając.
Przełęcz: Radek - Głowa, Greczek, Hołyst - J. Chowaniec (85 Zajączkowski) -
                   K. Chowaniec, Chmielak, Galarowicz, Stachniw (50 Ligas) - Pasoń (70 Spanier), Werewka.
Pierwsza połowa tego spotkania toczyła się pod dyktando Sokolicy, ale najpierw nie wykorzystała ona kilku dobrych sytuacji pod bramką Radka, a zdołała go pokonać dopiero tuż przed zejściem na przerwę za sprawą Jawora. Druga odsłona była już bardziej wyrównana, choć groźniej atakowała Przełęcz, nie robiąc użytku z trzech doskonałych wręcz okazji. Mimo niezliczonej liczby spalonych z obu stron, padł wreszcie gol wyrównujący, którego autorem okazał się Głowa w 58 min meczu.
(TOM)
Lubań Maniowy - ZKP Zakopane 2-2 (1-0)
1-0 Makowski 43, 1-1 Kłosowski 60 karny, 1-2 Zych 65, 2-2 Makowski 85.
Sędziował Roman Baran z Witowa.
Żółte kartki S. Wrocławiak, Jaworski 2 - Osiński. Widzów 80.
Lubań: Bryniarski - Rychtarczyk, R. Wrocławiak (46 Klamerus), S. Wrocławiak
               (86 Hołyst) - Podlipni - Makowski, Jaworski, Potoczak, Kobylarczyk - Sikora, Żyła.
ZKP: Kożuch (79 Gubała) - Lampa (40 Kaleciak, 80 Oraczko),
           Piguła, Osiński - Galica - Zych, Dudziak, Spyrła, Oleksy - Kłosowski, Saguła.
Lubań zasłużył w tym spotkaniu na zdobycie trzech punktów. Tylko w pierwszej połowie Jaworski dwukrotnie ostemplował poprzeczkę bramki Kożucha. Warto zaznaczyć, że dwaj zawodnicy przeciwnych drużyn doznali w tym meczu kontuzji nosa - S. Wrocławiak po stronie gospodarzy i Kożuch po stronie ZKP.
(TOM)
Orkan Raba Wyżna - Jarmuta Szczawnica 5-2 (2-1)
0-1 Węglarz 9, 1-1 Michał Czyszczoń 14, 2-1 Lewandowski 44, 3-1 Lewandowski 58, 4-1 Lewandowski 64, 5-1 Teper 66, 5-2 Niezgoda 90 karny.
Sędziował Andrzej Opacian z Ratułowa.
Żółte kartki Cieślak, Bochnak 2. Czerwona kartka Bochnak 86 za drugą żółtą. Widzów 70.
Orkan: Filipek - Rycerz (20 Bogdał), Cempa, Cieślak - Bochnak - Mateusz Czyszczoń,
              Lewandowski (80 Litwin), Teper, Komperda (75 Radoła) - Michał Czyszczoń,
              Szewczyk (60 Lenart).
Jarmuta: Wójcikiewicz - D. Wiercioch, Węglarz (87 M.Pałka), Ł.Wiercioch
                 (75 Symela) - Klos - A.Pałka (46 W. Szczepaniak), Pietrzak,
                  M.Szczepaniak, Niezgoda - R.Wiercioch, Guszkiewicz.
Pierwsze minuty meczu to niespodziewana przewaga gości i po błędzie obrony Orkana w 9 min Węglarz celnym strzałem zmusza do kapitulacji Filipka. Gospodarze już w 14 min wyrównali, gdy indywidualną akcję celnym trafieniem zakończył Michał Czyszczoń. Od tego momentu przewagę do końca meczu mieli już piłkarze z Raby Wyżnej, co potwierdzili kolejnymi czterema celnymi trafieniami. Po precyzyjnym podaniu Tepera w 44 min pięknym strzałem w samo okienko Sebastian Lewandowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po przerwie, w 58 min, Teper mocno dośrodkowuje, sprytnym uderzeniem piętą obok interweniującego Wójcikiewicza popisuje się Lewandowski i jest już 3-1 dla Orkana. W 64 min wrzutka z wolnego w pole karne Cieślaka, a Lewandowski ponownie lokuje piłkę w bramce gości zaliczając hat-tricka w tym meczu. Dwie minuty później piątego gola dla gospodarzy po 20-metrowym rajdzie zdobył Teper posyłając piłkę obok interweniującego golkipera Jarmuty. W 90 min, grając w osłabieniu, juniorzy Orkana stracili drugą bramkę po celnie wykonanym rzucie karnym przez Niezgodę.
(TOM)

Jutrzenka Zakopane - LKS Szaflary 5-0 (3-0)
1-0 Kopiński 33, 2-0 Zięder 36, 3-0 Kopiński 38, 4-0 Zięder 75, 5-0 Wilk 90.
Sędziował Piotr Bukowski z Zakopanego. Żółte kartki Święs, Kasperek, Szado. Czerwone kartki Kasperek 65, Szado 85 obaj za drugie żółte. Widzów 30.
Jutrzenka: Bryniarski - Marusarz, Wilk, Zając - Gościej - Kopiński, Lasak,
                      Ellman, Obrochta - Gut (85 Bzdyk), Zięder (80 Hardek).
Szaflary: Gawron - Święs, Kasperek, Szeliga - Szulc - Kalata, Szado, M. Walkosz,
                 Furczoń - P. Walkosz, Jarząbek.
Pierwsze pół godziny meczu to bezładna kopanina w wykonaniu obu drużyn. Dopiero po upływie tego czasu sygnał do lepszej gry dał Kopiński. Po rogu wykonywanym przez Ellmana zagłówkował w poprzeczkę. Trzy minuty później był już bardziej precyzyjny i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Na 2-0 podwyższył Zięder, który rozpoczął akcję i w końcu ją sfinalizował. W 38 minucie Kopiński znowu celnie uderzył głową i było 3-0. W międzyczasie Lasak nie wcelował w bramkę z rzutu karnego. Po zmianie stron gra się wyrównała do 65 min, kiedy to po drugiej żółtej kartce boisko opuścił kapitan Szaflar, Kasperek. Gospodarze wówczas osiągnęli znaczną przewagę i zdobyli jeszcze dwie bramki, pieczętując wysokie zwycięstwo na kilka sekund przed zakończeniem spotkania.