23 wrzesnia 6 kolejka Podhalańskiej I ligi Juniorów Starszych. Orawa rządzi i dzieli.
 dodano: 25 Września 2006

Orawa rozpoczęła sobotnie spotkanie w 10-osobowym składzie, a mimo to w 28 min piękną bramką popisał się Nowak i gospodarze prowadzili 1-0. Dziesięć minut po zmianie stron Obrochta strzelił w poprzeczkę, ale piłka odbiła się niefortunnie od głowy interweniującego Paniaka i wpadła do jego siatki, dzięki czemu Jutrzenka niespodziewanie doprowadziła do remisu. Rezultat ustalił w 78 min D. Kucek, który, po minięciu dwóch przeciwników wbiegł w szesnastkę gości i zakończył całą swoją akcję celnym trafieniem po ziemi.

Orawa Jabłonka - Jutrzenka Zakopane 2-1 (1-0)
1-0 Nowak 28, 1-1 Paniak 55 samobójcza, 2-1 D. Kucek 78.
Sędziował: Krzysztof Handzel z Raby Wyżnej.
Żółte kartki Lasak, Obrochta. Widzów 80.
Orawa: Paniak - Matonóg, od 30 min Diurczak (70 Spytkowski), Jabłoński - Chowaniec -
              Florek, Bryja, Nowak, K. Kucek - D. Kucek, Sączek (55 Miesiarczyk).
Jutrzenka: Bryniarski - Gościej, Wilk, Król (46 Bzdyk) - Zając - Kopiński,
                    Lasak, Zięder, Elmann - Hardek (70 Broda), Obrochta.

(TOM)
ZKP Zakopane - Sokolica Krościenko 1-3 (1-3)
0-1 Stochmal 6, 0-2 Stochmal 21, 0-3 Ćwiertniewicz 40, 1-3 Babeł 45.
Sędziował Jan Buczek z Nowego Targu.
Mecz bez kartek. Widzów 50.
ZKP: Wacek - Przemysław Murzyn (46 Baran), Piguła, Galica - Lampa
           (60 Oleksy) - Babeł, Dudziak, Spyrła (46 Kaleciak), Zych - Kłosowski, Saguła (46 Łukasik).
Sokolica: M. Kacwin - Ćwiertniewicz (40 Chryc), Kardas, Chrobak - Stochmal - Błażusiak,
                   Jawor, Nowaczyk, Piotr Murzyn - Sydoriak, Zając.
W sobotnie popołudnie spotkały się dwie słabe drużyny. ZKP, które wystąpiło w wybitnie osłabionym składzie (tylko trzech podstawowych zawodników) poległo na własnym boisku, bo tego dnia było po prostu słabsze. Rezultat został ustalony już w pierwszych trzech kwadransach. Spotkanie było bardzo słabe.
(ZK)
Jarmuta Szczawnica - Wiatr Ludźmierz 1-3 (0-2)
0-1 Walkosz 15, 0-2 M. Gacek 25, 0-3 Walkosz 48, 1-3 Guszkiewicz 81.
Sędziował Tomasz Jabłoński z Kluszkowiec.
Żółte kartki Szczepaniak, Ł. Wiercioch, Pałka, D. Wiercioch - Koczur, Marusarz, Strama. Widzów 60.
Jarmuta: Wójcikiewicz - Ł. Wiercioch, D. Wiercioch, Pałka - Pietrzak - Szczepaniak,
                   Guszkiewicz, Węglarz, R. Wiercioch - Ciesielka, Niezgoda.
Wiatr: Dyda - Strama, Koczur, Luberda - Kubowicz - Bryniarski (76 Marusarz),
             M. Gacek, Lis, Ulman (46 Ł. Gacek) - Maciaś, Walkosz (80 Borkowski).
Wiatr od pierwszych minut spotkania przejął inicjatywę, dzięki czemu już po 25 minutach meczu prowadził 2-0 po bramkach Walkosza i M. Gacka. Goście tuż po zmianie stron strzelili trzecią bramkę za sprawą ponownie Walkosza, co zupełnie podłamało piłkarzy Jarmuty. Najlepszy na boisku był wspomniany wcześniej Walkosz, co udokumentował dwoma golami.
(TOM)

LKS Szaflary - Lubań Maniowy 4-2 (3-0)
1-0 Furczoń 7, 2-0 P. Walkosz 13, 3-0 P. Walkosz 27, 3-1 Sral 49, 3-2 Klamerus 53, 4-2 Strama 85.
Sędziował Krzysztof Sekułowicz z Rabki.
Żółte kartki Furczoń - R. Wrocławiak, Klamerus, S. Wrocławiak 2. Czerwona kartka S. Wrocławiak 42 za drugą żółtą. Widzów 70.
Szaflary: Gawron - Szulc, Szeliga, Jarząbek - Zagórski - Kalata, Strama, P. Walkosz,
                 M. Walkosz - Kamiński (20 Kurańda), Furczoń (70 Pawlikowski).
Lubań: Bryniarski - Potoczak, R. Wrocławiak, Makowski - Firek - Klamerus,
              Sikora, Sral, S. Wrocławiak - Hołyst.
Lubań rozpoczął sobotnie spotkanie w 10-osobowym składzie, a od 42 min musiał radzić sobie nawet w dziewiątkę po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał S. Wrocławiak. Mimo to trzeba pochwalić gości za bardzo ambitną postawę przez całe 90 minut. Na pochwałę zasługują P. Walkosz - zdobywca dwóch bramek oraz Strama, który w 85 min wbiegł z piłką przy nodze od własnej szesnastki, minął kilku przeciwników i pięknym strzałem ustalił końcowy rezultat.
(TOM)

Przełęcz Łopuszna - Szarotka Nowy Targ 0-4 (0-1)
0-1 Łukasik 30, 0-2 Czubernat 46, 0-3 Luberda 60, 0-4 Luberda 74.
Sędziował Stanisław Tworek z Tylmanowej.
Żółte kartki K. Chowaniec - Wójciak, Luberda. Czerwona kartka Greczek 57 za faul taktyczny. Widzów 40.
Przełęcz: Radek do 80 min - Głowa, Greczek, Werewka - J. Chowaniec - Stachniw,
                  K. Chowaniec, Ligas (25 Spanier), Zajączkowski - Chmielak, Pasoń.
Szarotka: Rabiasz - Gołuchowski, Wójciak, Twardosz (71 Jędrzak) - Węgrzyn - Mrugała
                  (82 Szal), Luberda, Żądło (46 Czubernat), Stawowiak (46 Wąchała) - Łukasik, Staszel.
Przez całe spotkanie zdecydowaną przewagę w polu osiągnęła Szarotka. Już w pierwszym kwadransie goście mogli rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść, ale nie wykorzystali trzech sytuacji sam na sam z Radkiem (raz bramkarz Przełęczy był górą, a dwukrotnie przyjezdni strzelali niecelnie). Najbardziej widocznymi postaciami na boisku byli Luberda (zdobywca dwóch goli) oraz Łukasik, który siał sporo zamieszania pod bramką Radka, który w 80 min uległ kontuzji.
(TOM)

Orkan Raba Wyżna - Biali Biały Dunajec 7-3 (5-1)
1-0 Bielak 9, 1-1 K. Bafia 19, 2-1 Teper 32, 3-1 Szewczyk 37, 4-1 Cempa 39, 5-1 Szewczyk 42, 6-1 Lewandowski 72, 6-2 Ł. Cachro 73, 6-3 K. Bafia 80, 7-3 Lewandowski 89.
Sędziował Czesław Żądło z Rokicin Podhalańskich.
Żółta kartka M. Bafia. Widzów 50.
Orkan: Filipek - Bielak (80 Rycerz), Cempa, Cieślak - Bochnak - Mateusz Czyszczoń,
             Michał Czyszczoń (80 Lenart), Lewandowski, Teper - Komperda
               (46 Bogdał), Szewczyk (75 Radoła).
Biali: Bużek (65 Ł. Cachro) - Sądelski, Lichaj, P. Cachro - M. Bafia - Pępkowski,
          K. Bafia, Karpiel, Wysocki - Marduła, Wąsik.
Druga połowa meczu remisowa, ale mecz na swoją korzyść juniorzy Orkana Raba Wyżna rozstrzygnęli już w pierwszej połowie. W 9 min pierwszą bramkę w tym meczu dla Orkana zdobył strzałem z 30 m Daniel Bielak. Wyrównał w 19 min K. Bafia, kończąc dośrodkowanie A. Sądelskiego. W 37 min na 2-1 precyzyjnym strzałem w okienko popisał się Robert Teper. Koronkowa akcja Sebastian Lewandowski - Dariusz Szewczyk w 37 min i ten ostatni podwyższa na 3-1. Kolejna szybka, dwójkowa akcja w 39 min. Z połowy boiska Sebastian Lewandowski - Jakub Cempa i ten ostatni w pełnym biegu zrywa pajęczynę w okienku bramki Białych podwyższając na 4-1. Trzy minuty później było już 5-1, gdy Dariusz Szewczyk celnie trafił strzałem z ponad 20 m. Po przerwie, w 72 min, dośrodkowaniem Michał Czyszczoń mija bramkarza gości i Sebastian Lewandowski kolankiem podwyższył na 6-1. Goście odpowiedzieli szybką akcją i  minutę później było 6-2, gdy po błędzie obrońców Orkana, stojącą piłkę z dwóch metrów dobił do bramki Łukasz Cachro. W 84 min główka Krzysztofa Bafi i piłka odbita od słupka wpada po raz trzeci do bramki Piotra Filipka. W ostatniej minucie meczu daleka wrzutka Kamila Bogdała z głębi pola i soczystym uderzeniem z półobrotu pod poprzeczkę Sebastian Lewandowski ustala wynik meczu na 7-3 dla Orkana Raba Wyżna.