Podhalańska I liga juniorów starszych Niespodziewana porażka Szarotki
 dodano: 28 Maja 2007

Juniorzy Wiatru przez cały mecz grając w niepełnym składzie dzielnie radzili sobie w pierwszej połowie, stwarzając nawet kilka sytuacji bramkowych, jednak Przemysław Czubernat nie dał się pokonać. Z kolei I połowa przespana przez juniorów Orkana i do przerwy tylko remis.

Po ostrej reprymendzie w przerwie trenera Wiesława Lewandowskiego gospodarze ruszyli do wzmożonego natarcia od początku II połowy i już w 47 min objęli prowadzenie, gdy Sebastian Lewandowski, dokładnie obsłużony przez Michała Czyszczonia nie dał szans obrony Dydzie. Po zdobyciu gola Orkan nadal przeważał jednak dopiero w 61 min Mateusz Czyszczoń dokładnie dograł do nie obstawionego Roberta Tepera, a ten bez problemów ulokował piłkę w bramce przyjezdnych. Po zdobyciu drugiego gola miejscowi jakby odpuścili co skrzętnie wykorzystali juniorzy z Ludźmierza zdobywając w 79 min za sprawą Cebulskiego kontaktowego gola. Trzeci gol dla Orkana padł w 83 min gdy dwójkową akcję Lewandowski-Teper ten ostatni zakończył celnym trafieniem. Orkan nadal niepokonany na swoim boisku !

Orkan Raba Wyżna – Wiatr Ludźmierz 3-1 (0-0)

1-0 Lewandowski 47, 2-0 Teper 61, 2-1 Cebulski 79, 3-1 Teper 82. Sędziował Bogusław Górnik z Bukowiny Tatrzańskiej. Żółte kartki Cempa, Radoła – Kopeć, Ulman, Górz. Widzów 70.
Orkan: Czubernat – Koźlak (60 Radoła), Bogdał, Lewandowski – Bochnak – Lenart, Cempa, Cieślak (82 Szewczyk), Mateusz Czyszczoń – Michał Czyszczoń (82 Prokop), Teper.
Wiatr: Dyda – Strama, Koczur, Kubowicz – Górz - Figas, Ulman, Kopeć, Cebulski. Od 51 min Targosz. Od 75 min Maciaś.(TOM)
Orawa Jabłonka – Lubań Maniowy 1-0 (0-0)
1-0 Chowaniec 89. Sędziował Piotr Łacek z Poronina. Żółte kartki K. Kucek – Hołyst, Klamerus, Szal 2. Czerwone kartki Nowak 79 za uderzenie przeciwnika – Szal 88 za drugą żółtą. Widzów 80.
Orawa: M. Paniak – Bryja, Jabłoński, Karlak (30 Florek) – A. Paniak – Chowaniec, Lach, Nowak, K. Kucek – Bosak, D. Kucek.
Lubań: Gołębiowski – Potoczak (46 Zawada), Klamerus, Makowski – Firek (44 Szal) – Wrocławiak, Hołyst, Sral, Kobylarczyk – Sikora, Żyła.

Było to bardzo zacięte spotkanie, toczone przy przewadze Orawy, która jednak nie mogła znaleźć skutecznego środka na zdobycie bramki. Kibice co chwilę oglądali strzały zawodników gospodarzy, które jednak albo odbijały się od słupka, albo od poprzeczki, bądź wspaniałymi interwencjami popisywał się bramkarz Lubania, Gołębiowski. Wreszcie, w 89 min, po serii rzutów wolnych dla miejscowych, jeden z nich trafił wreszcie do siatki, kiedy Chowaniec z 27 metrów oddał uderzenie rozpaczy, a piłka, odbijając się jeszcze od murawy przed interweniującym golkiperem gości, wpadła do jego siatki.
              (TOM)
Jarmuta Szczawnica – Jutrzenka Zakopane 3-0 (2-0)
1-0 Pietrzak 10, 2-0 Pietrzak 12, 3-0 Pietrzak 86. Sędziował Bogusław Babicz z Załucznego. Żółte kartki D. Wiercioch – Lasak. Widzów 80.
Jarmuta: Wójcikiewicz – Ł. Wiercioch, D. Wiercioch, Ciesielka – Symela – Tomasiak (65 R. Szczepaniak), Niezgoda, Pałka, M. Szczepaniak – Pietrzak, R. Wiercioch (87 L. Szczepaniak).
Jutrzenka: Lipiński – Gościej, Zając, Marusarz – Mrowca – Lasak, Elman, Gut, Bzdyk – Broda. Od 20 Fąfrowicz (50 Bachleda).

Od pierwszych minut spotkania w Szczawnicy, Jutrzenka grała w osłabieniu aż do 20 min, co skończyło się dla niej fatalnie. Już w 10 i 12 min dwukrotnie Lipińskiego zdołał pokonać Pietrzak, co w dużej mierze przyczyniło się do ostatecznego rezultatu. Gdy goście grali już w pełnym składzie, na boisku lekką przewagę posiadali właśnie oni, ale nie potrafili sobotniego popołudnia ani raz pokonać Wójcikiewicza. W 86 min Pietrzak wpisał się na listę strzelców po raz trzeci tego dnia, kiedy wykończył zespołowy kontratak swoich kolegów.
              (TOM)
LKS Szaflary – Sokolica Krościenko 3-2 (2-1)
1-0 Szado 2, 2-0 Szado 31, 2-1 Furczoń 45 samobójcza, 3-1 Szado 65, 3-2 Murzyn 89. Sędziował Jan Buczek z Nowego Targu. Mecz bez kartek. Widzów 60.
Szaflary: Gawron – Kasperek, Szulc, Borowicz – Szeliga – Furczoń, Kurańda, Szado, M. Walkosz – Kalata, P. Walkosz.
Sokolica: S. Kacwin – K. Chrobak, Sydoriak, Błażusiak – P. Chrobak – Jawor, Chryc, M. Kacwin, Murzyn – Stochmal, Zając.

- Przy normalnym sędziowaniu da się jednak w tej lidze jeszcze wygrać, a nie tak jak miało to miejsce przed tygodniem w Maniowach – powiedział po tym spotkaniu Paweł Podczerwiński, trener Szaflar. Sobotnie spotkanie w Szaflarach miało dwóch bohaterów – Szadę, zdobywcę wszystkich goli dla swojej drużyny oraz Gawrona, który kilkakrotnie dobrymi interwencjami potwierdził swą wysoką klasę. Mecz był wyrównany przez całe 90 minut i najsprawiedliwszym rezultatem byłby tutaj remis.
              (TOM)
Przełęcz Łopuszna – Biali Biały Dunajec 2-1 (0-0)
0-1 Marduła 49, 1-1 Urbański 75 karny, 2-1 Głowa 90. Sędziował Jerzy Drabik z Zakopanego. Żółte kartki Chowaniec – Moczarny, Pępkowski, Bafia. Widzów 80.
Przełęcz: Musiał – Głowa, Hołyst, A. Chmielak – Chowaniec – Zązel, Pasoń (10 Galarowicz), Urbański, Klamerus – S. Chmielak, Stachniw.
Biali: Sądelski – Bafia, Ł. Cachro, Wąsik (72 Antoł) – Orawiec – Lichaj, P. Cachro, Marduła, Pępkowski – Karpiel, Moczarny.

W pierwszej połowie tego spotkania obie drużyny nie stworzyły praktycznie ani jednej sytuacji bramkowej, o czym zresztą niech świadczy sam rezultat do przerwy. Po zmianie stron to Przełęcz była drużyną zdecydowanie lepszą, ale w 49 min, po jednym z kontrataków, na prowadzenie wyszli Biali, kiedy akcję kolegów celnym strzałem wykończył Marduła. W 75 min S. Chmielak zdecydował się na indywidualną akcję, minął trzech zawodników, a czwarty musiał go już faulować, a że działo się to w obrębie szesnastki gości, arbiter bez wahania podyktował jedenastkę, którą na wyrównującego gola zamienił Urbański, a w ostatniej minucie strzałem rozpaczy popisał się Głowa, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki gości.
              (TOM)
ZKP Zakopane – Szarotka Nowy Targ 4-1 (2-1)
1-0 Miętus 2, 1-1 Radek 35, 2-1 Miętus 44, 3-1 Babiarz 57, 4-1 Dudziak 75. Sędziował Robert Żądło z Rokicin Podhalańskich. Żółte kartki Babiarz, Miętus – Gołuchowski, Węgrzyn, Luberda, M. Sulka. Widzów 60.
ZKP: Kożuch – Babeł, Majerczyk (20 Baran), Saguła – Lampa - Kaleciak, Leks, Dudziak, Spyrła - Babiarz, Miętus.
  Szarotka: Rabiasz - Twardosz, Gołuchowski, Węgrzyn – Wójciak - Radek, Luberda, Wąchała, Łukasik (41 Stawowiak) - Sulka, Żądło.

Lider, Szarotka Nowy Targ, został w Zakopanem pokonany bezdyskusyjnie. Zwycięstwo niżej notowanego ZKP jest tym cenniejsze, że gospodarze grali bez dwóch podstawowych zawodników - Rafała Piguły i Mateusza Kłosowskiego, którzy pojechali z reprezentacją SZS Nowy Targ na turniej do Francji. Już w 2 min Maciej Miętus zdobył bramkę dla gospodarzy. Jego strzał głową wylądował w krótkim rogu. Asystował przy tej bramce Babeł. Wyrównanie nastąpiło w 35 min, po kiksie Dudziaka. Zamykający akcję nowotarżan Radek nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce. Tuż przed przerwą Spyrła z prawej flanki zaadresował dokładną piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Miętusa. Napastnik ZKP z zimną krwią przelobował wychodzącego z bramki Rabiasza. W 57 min po kontrze gospodarzy i strzale głową Barana, Gołuchowski wybił ręką piłkę zmierzającą do bramki. Sędzia jeszcze nie zdążył z gwizdkiem jak futbolówka wylądowała jednak w bramce. Z natychmiastową dobitką zdążył Babiarz. Kolejna kontra gospodarzy przyniosła im kolejną bramkę. Strzelcem był Dudziak i chociaż piłka ugrzęzła w rogu bramki, to nowotarski bramkarz mógł ją obronić. Kamil Rabiasz jednak tego dnia był słabo dysponowany.
    (ZK)
Spotkanie Orawa Jabłonka – Wiatr Ludźmierz zostało zweryfikowane jako walkower 3-0 na korzyść gospodarzy, gdyż goście nie stawili się na meczu w Jabłonce.