Podhalańska I liga juniorów starszych.Szarotka z kompletem punktów.
 dodano: 2 Września 2007

To był bardzo słaby mecz. Najczęściej po dwóch - trzech podaniach jedna z drużyn traciła piłkę na rzecz drugiej. Po 15 min tej słabej, ale w miarę równej, gry pierwsi przed szansą na objęcie prowadzenia stanęli goście. Targosz minął już bramkarza, ale kąt do strzału był duży i napastnik Wiatru nie trafił w światło bramki.

Po kolejnych 5 min zakopiańczycy objęli prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym, po kilku nieudanych strzałach, do piłki dopadł Saguła i umieścił futbolówkę w bramce rywali. Jeszcze przed przerwą goście wyprowadzili dwójkową kontrę. Luberda i Król pędzili na bramkę naprzeciwko Kożucha. Ten drugi po otrzymaniu piłki fatalnie spudłował. Druga część meczu niczym nie różniła się od pierwszej połowy. Panował chaos. Wreszcie w 81 min Spyrła postanowił uderzyć z dystansu. Piłka, odbijając się od jednego z obrońców, zmyliła D. Maciasia i wpadła w róg bramki.
KS Zakopane – Wiatr Ludźmierz 2-0 (1-0)
1-0 Saguła 20, 2-0 Spyrła 81. Sędziował Marek Danielczak z Nowego Targu. Żółte kartki: Saguła, Spyrła – Górz. Widzów 60.
Zakopane: Kożuch – Gościej, Piguła, Bzdyk – Kaleciak - Zając, Tylek, Spyrła, Dudziak - Saguła (59 Gut), Kłosowski (80 Lampa).
Wiatr: D. Maciaś - Strama, Koczur, Figas - Kubowicz (46 Górz) - Luberda (46 Zubek), Król, Kopeć, M. Maciaś - Cebulski, Targosz.
    (ZK)
Lubań Maniowy – LKS Szaflary 2-5 (1-2)
1-0 Zatłokiewicz 2, 1-1 Furczoń 16, 1-2 P. Walkosz 28, 1-3 Szado 48, 2-3 Hołyst 59, 2-4 Szado 89, 2-5 Łukaszczyk 90. Sędziował Mariusz Mroczek z Zakopanego. Żółta kartka Szado. Widzów 80.
Lubań M.: Gołębiowski – Potoczak, Wrocławiak, Podlipni – Zatłokiewicz – Gorlicki, Hołyst, Zawada, Kobylarczyk – Sikora, Żyła.
Szaflary: M. Walkosz – Niemiec, Szulc, Szeliga – Święs – Kalata, Szado, P. Walkosz, Łukaszczyk – Furczoń, Kurańda.
Od pierwszych minut spotkania zarysowała się przewaga Lubania, która bardzo szybko, bo już w 2 min, została udokumentowana bramką Zatłokiewicza. Szaflary z biegiem czasu zdołały jednak objąć prowadzenie na 3-1 po wzorowych kontratakach, a ostatnią nadzieję gospodarzom dał Hołyst w 59 min, kiedy zdobył on bramkę na 3-2. Cztery minuty później jednak ten sam zawodnik nie wykorzystał podyktowanej przez arbitra jedenastki, gdyż jego strzał obronił M. Walkosz, co podłamało całą drużynę miejscowych, a goście dopięli swego.
              (TOM)
Orawa Jabłonka – Biali Biały Dunajec 4-4 (3-1)
1-0 M. Matonóg 5, 2-0 Chowaniec 15, 3-0 Brząkała 25, 3-1 Orawiec 45, 3-2 Marduła 55, 4-2 M. Matonóg 60, 4-3 Marduła 75, 4-4 Orawiec 80. Sędziował Czesław Żądło z Rokicin Podhalańskich. Żółte kartki Miesiarczyk 2 – P. Cachro. Czerwona kartka Miesiarczyk 72 za drugą żółtą. Widzów 100.
Orawa: Obyrtacz – Paniak (46 Florek, 65 Solawa), M. Matonóg, Jabłoński – Miesiarczyk – Jaromin, Chowaniec, R. Matonóg, Brząkała – Lizak, Śmiech.
Biali: Bużek – J. Karpiel, P. Cachro, Ł. Cachro – Antoł – Pępkowski, M. Karpiel, Marduła, Sądelski – Orawiec, Smajdor.
Początek spotkania, aż do 30 min, należał do Orawy, która w tym okresie pokazała bardzo dobrą grę, a jej zawodnicy wykorzystali połowę stworzonych przez siebie sytuacji pod bramką Bużka. Po pół godzinie gry Biali przejęli inicjatywę, a skrzydeł dodała im zdobyta bramka tuż przed zejściem na przerwę. Po zmianie stron to goście zaciekle atakowali bramkę Obyrtacza, dzięki czemu udało się im doprowadzić ostatecznie do wyrównania, świetnie wytrzymując ten mecz kondycyjnie.
              (TOM)
Przełęcz Łopuszna – Szarotka Nowy Targ 2-5 (1-2)
0-1 Węgrzyn 7, 0-2 Krauzowicz 12, 1-2 Chowaniec 31, 1-3 Krauzowicz 52, 2-3 A. Chmielak 58, 2-4 Radek 78, 2-5 Radek 87. Sędziował Tomasz Jabłoński z Kluszkowiec. Żółte kartki A. Chmielak, M. Chmielak – Wójciak. Widzów 30.
Przełęcz: Maciasz – Zązel (66 Buła), Gil, Klamerus – Chowaniec – Głowa, M. Chmielak, Hołyst, Galarowicz – A. Chmielak, S. Chmielak.
Szarotka: Rabiasz – Gołuchowski, Węgrzyn (40 Wacław, 61 Bierówka), Żądło – Wójciak – Staszel, Radek, Stawowiak, Wąchała – Czubernat, Krauzowicz.
Spotkanie było bardzo zacięte, ale o końcowym rezultacie w dużej mierze zadecydowały dwie, bardzo szybko strzelone przez Szarotkę, bramki. Goście, grając mądrze w defensywie, praktycznie przez cały czas kontrolowali bieg wydarzeń na boisku. Na wyróżnienie z pewnością zasłużyli Krauzowicz i Radek - zdobywcy aż czterech bramek dla przyjezdnych, zwłaszcza, że ten drugi to były bramkarz... Przełęczy!
              (TOM)
Sokolica Krościenko – Jordan Jordanów 2-5 (1-2)
0-1 samobójcza 20, 0-2 Ferek 30, 1-2 samobójcza 33, 1-3 J. Pietrzak 58, 1-4 Tyrpa 60, 2-4 samobójcza 61, 2-5 K. Pietrzak 77 karny. Sędziował Marek Danielczak z Nowego Targu. Żółte kartki Sydoriak – Janowski, K. Pietrzak. Czerwona kartka Murzyn 77 (wybicie piłki ręką zmierzającej do bramki). Widzów 10.
Sokolica: Czubiak – Doliński (63 Jerzyński), Bobak, Sydoriak – Tkaczyk – Jawor (69 Morawczyński), P. Chrobak (30 Brzegowski), Jankowski, Murzyn – K. Chrobak, Zając.
Jordan: Kramarz – Strzelecki, Traczyk, P. Luberda – Janowski (72 Jabcoń) – Tyrpa, Ferek, K. Pietrzak, Kolaniak – M. Luberda (46 Korbel), J. Pietrzak.
Od pierwszych do ostatnich minut przewagę w polu posiadał spadkowicz z Małopolskiej Ligi Juniorów, czyli Jordan. Praktycznie przy każdym posiadaniu piłki widać było w poczynaniach gości ogranie wyniesione z zeszłego sezonu. Przyjezdni pokazali w sobotnie przedpołudnie bardzo dobrą grę drużynową, co zaowocowało 3 pkt zdobytymi dość łatwo.
              (TOM)
Orkan Raba Wyżna – Lubań Tylmanowa 0-2 (0-1)
0-1 Ciesielka 36, 0-2 Zabrzewski 54. Sędziował Piotr Bukowski z Dzianisza. Mecz bez kartek. Widzów 30.
Orkan: Filipek – Bogdał, P. Radoła, Czyszczoń – Wierzba – Prokop, D. Radoła (46 Teper), Siwor (60 Rycerz), Antolak – Jąkała, Rzeszótko.
Lubań T.: Zacher – Ziemianek, Kwit, Hebda – Ciesielka (70 Noworolnik) – Wiatr (87 Gołdyn), M. Konopka, Palarczyk, Zabrzewski – B. Konopka, Ligas.
Niespodziewanie od pierwszych minut spotkania sporą przewagę w polu osiągnął beniaminek podhalańskiej I ligi juniorów, który grał w sobotę przecież na terenie aktualnego mistrza tej klasy rozgrywkowej. W 36 min zostało to udokumentowane pierwszą bramką dla Lubania, której strzelcem okazał się Ciesielka. Goście od tego momentu wcale nie zwalniali tempa i dążyli do zdobycia kolejnych bramek, co udało im się w 54 min, kiedy Zabrzewski ustalił końcowy, zaskakujący, rezultat.