Ligi Amatorów
  V Liga i Liga Okręgowa

I liga juniorów starszych Lubań samodzielnym liderem.
 dodano: 24 Września 2007

Miłe złego początki, lecz koniec żałosny tak pisał poeta i tak było w meczu na szczycie podhalańskiej I ligi juniorów. Mecz zaczął się dla gospodarzy znakomicie zakończył wręcz fatalnie. I nie chodzi tu tylko o wynik. Nie mogący pogodzić się z zaglądającą w oczy porażką juniorzy Szarotki dopuszczali się złośliwości tak w stosunku do rywali jak i do sędziego. Efektem były kartki tak, że Szarotka kończyła mecz w siódemkę. Jednak zaraz na początku spotkania Staszel wyłuskał piłkę Talarczykowi i uderzył na bramkę. Źle ustawiony bramkarz Lubania przepuścił strzał do siatki. Jeszcze w tej samej połowie spotkania Talarczyk zrehabilitował się za stratę piłki podwójnie. Najpierw strzelił pięknego gola głową po zagraniu z rzutu rożnego, chociaż chwilę wcześniej przegrał pojedynek sam na sam z Rabiaszem.

Tuż przed przerwą pięknym wolejem podwyższył na 2-1. Szarotka na drugą część meczu wyszła z mocnym postanowieniem odwrócenia niekorzystnego biegu wydarzeń. I gospodarzom udało się doprowadzić do remisu w 64 minucie.  W 74 minucie dwójkową akcję przeprowadzili Kamiński z Ciesielką i ten pierwszy pokonał bramkarza Szarotki. W końcówce spotkania nastąpiła wspomniana seria żółtych i czerwonych kartoników. Po tym meczu Lubań został samodzielnym liderem.
Szarotka Nowy Targ – Lubań Tylmanowa 2-3 (1-2)
1-0 Staszel 4, 1-1 Talarczyk 25, 1-2 Talarczyk 44, 2-2 Żądło 64, 2-3 Kamiński 74. Sędziował: Jerzy Drabik z Zakopanego. Żółte kartki: Wójciak, Staszel, Czubernat. Czerwone kartki: Wójciak 83, Staszel 89, Czubernat 90 wszyscy za drugie żółte. Radek 90 za kopnięcie przeciwnika bez piłki.
Szarotka: Rabiasz – Gołuchowski, Żądło, Wójciak, Staszel, Sulka (55 Krauzowicz), Radek, Stawowiak (46 Szal), Wąchała, Twardosz, Czubernat.
Lubań T.: Zacher – Ziemianek, M. Kwit, Ciesielka (75 Michał Noworolnik), Wiatr, Gołdyn, Mateusz Noworolnik, Talarczyk, Zabrzewski, Ligas (85 Kurnyta), Kamiński.

Lubań Maniowy – KS Zakopane I 1-1 (0-1)
0-1 Majerczyk 12, 1-1 Sikora 76.
Sędziował: Zbigniew Suwada z Jabłonki. Żółte kartki: Kobylarczyk, Sral – Zając, Gościej. Czerwona: Potoczak 68 za nie sportowe zachowanie, słowna obraza przeciwnika.
Lubań M.: Gołębiowski – Potoczak, Wrocławiak, Gorlicki, Zatłokiewicz, Firek, Sral, Kobylarczyk, Żyła (88 Zawada), Hołyst, Sikora
Zakopane: Romanowski – Gościej, Piguła, Marusarz, Zając, Kula, Bzdyk, Dudziak, Saguła, Gut, Majerczyk (78 Gąsienica Fronek)
Mecz był bardzo nerwowy, zwłaszcza jego druga połowa pełna zbędnej agresji, czego dowodem była m.in. czerwona kartka dla Potoczaka za agresywne i nie sportowe zachowanie wobec rywala.
Pierwsza bramka padła już w 12 minucie. Bzdyk z lewej strony podał do nadbiegającego Kuli, którego strzelił mocno i Gołębiowski wypuścił piłkę przed siebie, wprost na nogę Majerczyka, który bez kłopotu umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce raz jedna raz druga strona stwarzała zagrożenie pod bramką przeciwnika. Zakopiańczycy mieli bardziej klarowne sytuacje, których nie wykorzystali Majerczyk, Gut, Kula. Wśród gospodarzy zagrożenie dla bramki gości stwarzali Hołyst, Gorlicki, Kobylarczyk.
Druga połowa to nieustające ataki gospodarzy na bramkę Romanowskiego ich efektem była bramka zdobyta w 76 minucie przez Sikorę w zamieszaniu podbramkowym.

Biali Biały Dunajec - Przełęcz Łopuszna 1-0 (0-0)
1-0 Karpiel 84 karny. Sędziował Krzysztof Handzel z Raby Wyżnej. Żółte kartki: J. Karpiel – Galarowicz, Gacek, Głowa.
Biali: Bużek – J. Karpiel, P. Cachro, Ł. Cachro, Antoł, Orawiec, Moczarny, Wysocki, Lichaj, Snajder, Dańko (25 Marduła).
Przełęcz: Maciasz – Zązel (75 Werewka), Gil (65 Buła), Klamerus, Chowaniec, Głowa, S. Chmielak, Hołyst, Galarowicz, A. Chmielak, Gacek.
Długo nie mogli juniorzy Białych uporać się z Przełęczą dopiero wykorzystany rzut karny w 84 minucie pozwolił młodym piłkarzom z Białego Dunajca odnieść skromne zwycięstwo i awansować w tabeli na 3 miejsce.

Jordan Jordanów - Wiatr Ludźmierz 4-2 (3-2)
0-1 M. Maciaś 3 karny, 1-1 K. Pietrzak 17 karny, 2-1 J. Pietrzak 33, 3-1 Tyrpa 43, 3-2 M. Maciaś, 4-2 K. Pietrzk. Sędziował: Paweł Folwarski z Rokicin Podhalańskich. Żółte kartki: Janowski, Kolaniak, K. Pietrzak – Kubowicz, D, Macias, Borkowski. Czerwone kartki: Kolaniak 66 za drugą żółtą – Król 84 za obrazę rywala.
Jordan: Kramarz – Strzelecki, Traczyk, Ferek (85 Pawlikowwski), Piotr Luberda, Janowski (75 Wróbel), Kolaniak, Tyrpa (46 Korbel), M. Luberda (35 Jabcoń), K. Pietrzak, J. Pietrzak.
Wiatr: D. Maciaś – Koczur, Figas, Kubowicz, Paweł Luberda,  Król, Kopeć, Cebulski( 73 Gacek), Borkowski, M. Maciaś, Ulman.
Był to dość wyrównany i zacięty mecz a wynik otwarty do końca spotkania. Dwie pierwsze bramki padły z rzutów karnych po bliźniaczych faulach popełnianych tuż za linią pola karnego. Na 2-1 podwyższył Jacek Pietrzak strzałem głowa a na 3-1 Tyrpa po znakomitej indywidualnej akcji. Jeszcze przed zejściem do szatni na przerwę kontaktowa bramkę zdobył Maciej Maciaś. Gospodarze ustalili wynik spotkania w ostatniej minucie meczu i uczynił to Karol Pietrzak kierując piłkę do siatki strzałem z główki po zagraniu z rzutu rożnego.

LKS Szaflary - Orkan Raba Wyżna 4-2 (2-0
Sędziował: Marek Danielczak z Nowego Targu.
Szaflary: Marusarz - M. Walkosz, Niemiec, Szulc, Szeliga, Święs, Kalata, P. Walkosz, Łukaszczyk, Furczoń, Kurańda.
Orkan: Czubernat – P. Radoła, Czyszczoń, Wierzba, Prokop, D. Radoła, Siwek, Rycerz, Antolak, Jąkała, Rzeszótko.

Orawa Jabłonka - Sokolica Krościenko 1-2 (1-0)
1-0 Chowaniec 40, 1-1 Jawor 52, 1-2 Jawor 59 karny. Sędziował: Andrzej Opacian z Ratułowa. Żółte kartki: Tkaczyk, Sydoriak.
Orawa: Obyrtacz – Górnicki, Marmol, M. Matonóg, Chowaniec, R. Matonóg, J. Lizak, Brząkała, Jazowski (55 Cieluch), M. Lizak, Stokłosa.
Sokolica: Chryc – Sydoriak, Bobak, Jawor, Morawczyński (80 Tkaczyk), P. Chrobak, Brzegowski, K. Chrobak, Zając, Kardas, Murzyn.