Kolejne mecze Podhalańskiej A klasy. Tabela 14 maja.
 dodano: 15 Maja 2006

W weekend rozegrane zostały kolejne mecze podhalańskiej A klasy.
Poniżej przedstawiamy wyniki z komentarzem  do dwóch spotkań : Jabłonki i Szaflar oraz Ostrowska i Porońca, a także aktualną tabelę.

Orawa Jabłonka – LKS Szaflary  4-1 (0-1)
0-1 Kasperek 7, 1—1 Maciej Rutkowski 56, 2-1 Wesołowski 62, 3-1 S. Rusnak 64 4-1 Wesołowski 76. Sędziował Stanisław Tworek z Tylmanowej.
Żółte kartki: Janiczak, S. Rusnak – Hreśka, Baboń, Pańszczyk, Kasperek. Widzów 150.

Ł. Magulski, F. Kamiński, Kasperek.
Mecz dla Orawy zaczął się wręcz fatlnie. W 7 minucie Kąś zderzył się ze swoim obrońcą Zbigniewem Suwadą, do bezpańskiej piłki dobiegł Kasperek i z 5 metrów nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce. Po tym golu, gdy gospodarze nie mogli się pozbierać dotknął ich kolejny cios. Kontuzji doznał bramkarz Kąś i między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola Z. Suwada. O dziwo od tego momentu goście praktycznie ani razu nie strzelili celnie na bramkę gospodarzy. Po zmianie stron, gdy Orawa zaczęła grać lepiej i atakować pech nadal nie opuszczał miejscowych. Za faul na Wesołowskim sędzia podyktował rzut karny. Wkonujący „jedenastkę” Janiczak uderzył w poprzeczkę. Na domiar złego kontuzji doznał Wesołowski i gospodarze przez pewien czas grali w dziesiątkę. W 56 minucie nastąpiło jednak wyrównanie. Maciej Rutkowski z 20 metrów potężnie strzelił z woleja i piłka zatrzepotała w siatce w górnym rogu bramki. Gdy na boisko powrócił Wesołowski strzelił dla gospodarzy dwie bramki. Jedną piękna główką, gdy przeciął mocne podanie Rutkowskiego w pole karne, drugą w swoim starym dobrym stylu dryblując obrońcę i bramkarza. W tzw. międzyczasie najbardziej efektowną bramkę meczu strzelił Samuel Rusnak. Po zagraniu Stopki z rogu uderzył z przewrotki a kompletnie zdezorientowany bramkarz Szaflar przepuscił ten strzał do siatki. To były punkty niezbędne potrzebne Orawie, aby doszlusować do czołówki walczącej o awans.
(ZK)
Dunajec Ostrowsko – Poroniec Poronin 3-0 (1-0
1-0 Pędzimąż 32, 2-0 B. Waksmudzki 51, 3-0 J. Klamerus 64.
Sędziował: Piotr Gawlik z Limanowej.
Żółte kartki: S. Gucwa, Kozieł – Nędza, M. Miskowicz, Okręglak.

Dunajec: Ludzia – Kozieł, R. Gucwa, Szczypka (80 D. Gucwa),
                  S. Gucwa, Zachara, Pędzimąż, Ćwikliński, J. Klamerus,
                  Zagata, B. Waksmundzki.
Poroniec: S. Miśkowicz – Świder, Walkosz, Pańszczyk, Skóbel,
                   Papież, M. Miśkowicz, K. Grela (77. M. Grela), Tylka
                   (60 Rzadkosz), Nędza, Okreglak.
Gospodarze mimo nieobecności swojego kierownictwa (prezes Gabriel Szumal i kierownik drużyny Henryk Kozieł przebywają za granicą) po porażce z Przełęczą sprawili swoim sympatykom miła niespodziankę wygrywając wyraźnie z Porońcem 3-0. Pierwsza połowa tego spotkania była wyrównana. Bardzo ciekawy był jego początek. Zespoły atakowały naprzemian. Już w 2 minucie gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia gdyby Pędzimąż miał lepiej nastawiony celownik. Zmarnował doskonałe podanie z prawej strony, posyłając futbolówkę nad poprzeczkę. Chwilę później goście przeprowadzili dynamiczną akcję lewą stroną boiska. Krzysztof Grela znalazł się w polu karnym w idealnej pozycji strzeleckiej, ale nasze szczęście dla gospodarzy z 7 metrów posłał piłkę obok słupka. W 13 minucie znowu przed szansą wpisania się na listę strzelców stanął Pędzimąż. Zagata z J. Klamerusem rozklepali obronę gości a ten drugi po wpadnięciu w pole karne wycofał piłkę na 16 metr do Pędzimęża. Pomocnik Dunajca strzelił mocno, ale minimalnie chybił. Od tego momentu przewagę uzyskał Poroniec. W 20 minucie zrobił się spory kocioł na przedpolu bramki Ludzi, ale golkiper Dunajca wykazał się sporym refleksem. Obronił strzał Papieża z 10 metrów, a potem jeszcze dobitkę Nędzy. W końcu obrońcy przejęli piłkę i wyekspediowali ją na aut. Można rzec, że gospodarze wrócili z dalekiej podróży. Goście  w tym okresie jeszcze kilkakrotnie wykonywali rzuty wolne jednak czynili to z małą precyzją i strzały bądź mijały bramkę, bądź stawały się łupem Ludzi. Potem był okres gry w środku pola, aż wreszcie przyszła 32 minuta. Jarosław Klamerus z wolnego posłał piłkę w pole karne, do futbolówki najwyżej wyskoczył Pędzimąż, i strzałem głową wpakował piłkę w długi róg bramki. Druga odsłona tego spotkania to już zdecydowana przewaga miejscowych. Gospodarze ładnie rozgrywali piłkę w środku pola, i dokładnymi podaniami uruchamiali skrzydłowych. Takie zagrania raz za razem siały zamęt w defensywie przyjezdnych. Mimo wielu okazji, tylko dwa razy udało się piłkarzom Dunajca umieścić futbolówkę w bramce poroninian. W 51 minucie  B. Waksmundzki dostał dośrodkowanie z lewej strony, wyszedł za obrońców i pociągnął po długim rogu. Potem Szczypka był faulowany przed polem karnym i niezawodny egzekutor stałych fragmentów gry J. Klamerus z wolnego płaskim strzałem ustalił wyniki spotkania.
 14  Wierchy  18  12  12-37

Wydział Gier PPPN zweryfikował wyniki spotkań Wierchy Rabka – Czarni Czarny Dunajec 2-0 jako wo dla drużyny Czarnych za grę w zespole Wierchów nieuprawnionego zawodnika. Wierchy Rabka – ZOR Frydman 1-3 jako walkower 0-3 dla Frydmana za grę w Wierchach nieuprawnionego zawodnika. ZOR Frydman – Przełęcz Łopuszna 1-1 jako walkower 0-3 dla Przełęczy za grę w drużynie ZOR nieuprawnionego zawodnika. Walkowery zostały uwzględnione w tabeli. Nierozegrany mecz ZKP – Trzy Korony nie został uwzględniony w tabeli z powodu braku protokołu.