20 kolejka Podhalańskiej A klasy Szarotka - ZKP 3:1
 dodano: 28 Maja 2006

20 kolejka Podhalańśkiej A klasy .

28 maja na stadionie przy ul Orkana w Zakopanem   ZKP rozegrał spotkanie z Szarotką Nowy Targ. Wynik1:3 dla Szarotki
Komentarz i statystyki poniżej
W galerii prezentujemy  mecz w obiektywie Zuzanny Chmiel!!!

ZKP Zakopane – Szarotka Nowy Targ 1-3 (0-0)
1-0 Frasunek 51 karny, 1-1 Krauzowicz 73 karny, 1-2 M. Ślusarek 81, 1-3 Bazuń 85.
Sędziował: Jacek Alibożyk z Gorlic.
Żółte kartki: Gaura, Ligas, Leks - M. Ślusarek, Trzeciak. Widzów 80.
ZKP: Pawlica – Sowa, P. Stós, Gaura (88 Osmulski), Leks, Babicz
            (70 Zalewski), Ligas (30 Skiepko), Mrugała (40 Kubin),
              Wszołek, Frasunek, Król.
Szarotka: Trzeciak – Leśniakiewicz, M. Ślusarek, Niedermajer, Adamczyk,
                   Bazuń, P. Mastalski, M. Mastalski, Karpiel, Ł. Ślusarek,
                   Krauzowicz (80 Szlachtowski).
Nie spełniły się nadzieje czołowych drużyn podhalańskiej A klasy, że Szarotka Nowy Targ „zgubi” punkty w Zakopanem. Nic z tego lider wygrał 3-1 i wygrał absolutnie zasłużenie. W pierwszych 45 minutach zakopiańczycy tylko miłosierdziu piłkarzy nowotarskich zawdzięczają, że nie stracili bramki. ZKP grając w obronie w sposób nieporadny dawała nowotarżanom co rusz szansę na strzelanie bramek. W 20 minucie Bazuń w tylko dla siebie znany sposób z 5 metrów nie trafiła w światło pustej bramki ale w słupek. Nie lepiej zachował się lider klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Łukasz Ślusarek. W sytuacji sam na sam trafił w bramkarza ZKP Wiktora Pawlicę. Jeszcze w innych sytuacjach zakopiański golkiper ratował swój zespół przed utratą bramki. Po zmianie stron na boisko ze strony zakopiańczyków weszła jakby inna drużyna. Gospodarze szanowali piłkę grali składnie i zdobyli sporą przewagę w polu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 51 minucie do zagranej prostopadle piłki wystartował Mateusz Skiepko, sytuację próbował ratować Trzeciak jednak chwycił za nogi napastnika ZKP za co sędzia podyktował rzut karny karząc winowajcę żółtą kartką. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Frasunek. W dalszej części gry nic nie zapowiadało katastrofy zakopiańczyków. Niestety od 65 minuty zaczęli oni tracić siły z minuty na minutę. To spowodowało, że goście coraz częściej atakowali bramkę gospodarzy. I w efekcie wyrównali też z rzutu karnego aczkolwiek „jedenastkę” sędzia podyktował gdy lecąca z góry piłka spadła na rękę Pawła Stósa. Pawlica wyczuł intencje strzelca ale rzucił się do piłki nieporadnie i goście wyrównali. Przewaga Szarotki stawała się coraz bardziej widoczna. W 80 minucie nowotarżanie wykonywali rzut różny. Zagrana piłka spadła na 5 metr na nogę Krauzowicza ale strzał napastnika Szarotki został zablokowany. Kolejny róg zakończył się już zdobyciem bramki. Niepilnowany przez nikogo Mirosław Ślusarek swobodnie wyszedł do zagranej piłki i głową bez trudu pokonał Pawlicę. Gospodarze desperacko rzucili się do odrabiania straty i nawet mieli kilka razy szansę na wyrównanie jednak Król raz za daleko wypuścił sobie piłkę w polu karnym, albo strzelał rachitycznie. W innym przypadku gdy zawodnicy ZKP szli z kontrą 3x2 jeden z nich niezadowolony z zagrania partnera posłał w jego stronę nieparlamentarne wyrażenia i sędzia akcję przerwał. Grając już bez asekuracji piłkarze ZKP stwarzali gościom szanse na kontry. I jedną z takich kontr goście wykorzystali. Łukasz Ślusarek pociągnął lewym skrzydłem zagrał wzdłuż bramki a nadbiegający Bazuń wpakował piłkę do siatki. Jeszcze raz piłkarze ZKP zerwali się do ataku i udało się im nawet zdobyć bramkę, ale sędzia asystent dopatrzył się spalonego i gol nie został uznany. Gdyby nawet sędzia bramkę zaliczył to i tak pewnie zwycięstwo pozostało by przy gościach.
(ZK)

LKS Szaflary – Trzy Korony Sromowce Niżne 6-1 (2-0)
1-0 Ł. Magulski 3, 2-0 Ł. Magulski 23 karny, 3-0 F. Kamieński 58, 4-0 Łukaszczyk 60, 4-1 Marek Wradzyn 63, 5-1 P. Mrugała 69 karny, 6-1 Baboń 81.
Sędziował: Andrzej Potoniec z Nowego Sącza.
Żółte kartki: Rybski – Golec. Widzów 250.
Szaflary: Gawron – Dygoń, Baboń, Rybski, Łukaszczyk, Pańszczyk,
                  A. Magulski  (65 Czernik), Ł. Magulski, Mrugała, Majewski
                  (85 Budz), F. Kamieński.
Trzy Korony: W. Waradzyn – Kobuz, Głodek (46 Marek Regiec),
                        P. Regiec, G. Regiec, Głąb, S. Regiec, Mariusz Regiec,
                         Starowicz, M. Waradzyn, Golec (60 Marek Waradzyn).
Już z pierwszej akcji gospodarze zdobyli prowadzenie. Faulowany przed polem karnym by Kamieński a Łukasz Magulski precyzyjnym strzałem przy słupku zdobył bramkę z rzutu wolnego. W 15 minucie Pańszczyk wypuścił w uliczkę Łukaszczyka, który w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza i futbolówka ocierając się o słupek opuściła boisko. W 23 minucie Kamieński „urwał” się obrońcom gości prawą stroną i gdy wpadł w pole karne został sfaulowany. Pewnym egzekutorem podyktowanego rzutu karnego był strzelec pierwszej bramki. Kolejny raz Łukaszczyk stanął przed szansą na zdobycie gola. Otrzymał piłkę na 10 metrze ale zamiast mocno uderzyć właściwie podał piłkę do rąk bramkarza gości. Piłkarze Trzech Koron nastawili się na kontry, które wszakże kończyły się przed polem karnym Szaflar. Po zmianie stron przewaga nadal należała do gospodarzy i w 58 minucie została uwieńczona zdobyciem bramki przez Kamieńskiego po indywidualnej akcji. Dwie minuty później było już 4-0. Baboń minął już bramkarza ale piłka uciekła mu do końcowej linii boiska, wobec tego wycofał do Mrugały ten podał do Łukaszczyka, który już dopełnił formalności. Ten gol wyraźnie rozluźnił gospodarzy co goście wykorzystali na strzelenie honorowej bramki. W 69 minucie faulowany w polu karnym był Łukasz Magulski a „jedenastkę” tym razem pewnie wykonał Mrugała. Jeszcze raz wprowadzony Marek Waradzyn stanął przed szansą na zdobycie gola jednak w sytuacji sam na sam przestrzelił. W 81 minucie aktywny Baboń zagrał piłkę do przodu, goście myśleli, że ktoś inny wystartuje do podania a tymczasem Baboń sam pognał do piłki i z przed pola karnego przelobował Wojciecha Waradzyna ustalając tym samym wynik spotkania.