Już po raz czwarty w Czarnym Dunajcu odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec.
W rozgrywkach wzięły udział cztery żeńskie drużyny oraz siedem zespołów męskich.
W wyniku przeprowadzonych eliminacji spośród drużyn męskich do dalszych rozgrywek zakwalifikowali się siatkarze z:
Jabłonki, Podwilka, Nowego Targu oraz Raby Wyżnej
Po zaciętych meczach finałowych pierwsze miejsce obronił ubiegłoroczny zwycięzca
Orawa Podwilk, drugie miejsce uzyskała drużyna z
Jabłonki a trzecie
Nowy Targ. Na czwartej pozycji uplasowali się siatkarze z
Raby Wyżnej.
Najlepszym siatkarzem turnieju został
Tomasz Szmyt z Nowego Targu.
Z kolei wśród Pań , które grały systemem każdy z każdym swój ubiegłoroczny tytuł utrzymały
siatkarki z Krakowa, drugie miejsce przypadło
nowotarżankom a trzecie siatkarkom z
Zakopanego. Czwartą pozycję zajęły dziewczyny z Podczerwonego.
Statuetkę najlepszej siatkarki turnieju otrzymała
Sylwia Skrzypiec z Krakowa, która w ostatnim meczu z Zakopanem odniosła kontuzję lewego kolana.
W galerii fotoreportaże
Sobotnie eliminacje Panów.
Turniej Pań
Finały Panów
Wyniki:
Turniej Pań 20 Maja:
Podczerwone- Kraków 2-0 (8-25,10-25)
Zakopane- Nowy Targ 1-2 (24-26,25-21,13-15)
Podczerwone – Nowy Targ 0-2 (14-25,19-25)
Zakopane- Podczerwone 2-0 (25-18,25-15)
Kraków Nowy Targ 2-0 (25-13,25-10)
Kraków Zakopane 2-0 (25-9,25-14)
Dryzyny wystąpiły w składzie:
Kraków:
Elżbieta Fik,
Krystyna Kołodziej,
Barbara Mikrut
Urszula Lach,
Justyna Chochorowska,
Sylwia Skrzypiec
Nowy Targ:
Agnieszka Maciąga,
Dorota Trznadel,
Marta Rymarczyk,
Beata Kaczmarczyk,
Mirosława Kuczek,
Joanna Wcisło,
Zakopane
Mariola Adamczyk,
Dorota Bodzanowska,
Agnieszka Górniak,
Agata Piękoś.
Małgorzata Skulska,
Weronika Wojtyczko.
Podczerwone:
Katarzyna Duraj,
Justyna Sejud,
Ewa Fudala,
Anna Fudala,
Katarzyna Skorupa,
Ewelina Leja,
Aleksandra Dyba,
Monika Szwajnos
Turniej Panów eliminacje
Grupa A
Podwilka- Nowy Targ 2-1 (22-25,25-23,15-12)
MKS Babia Góra – Orawa Podwilk 0-2 (23-25,9-25)
MKS Babia Góra- Nowy Targ 1-2 (18-25,25-20,12-15)
Grupa B
Raba Wyżna – Jabłonka 0-2 (20-25,18-25)
Czarny Dunajec – Podczerwone 1-2(22-25,25-9,12-15)
Raba Wyżna- Podczerwone 2-0(25-16,25-9)
Czarny Dunajec- Jabłonka 2-0(15-25,15-25)
Jabłonka –Podczerwone 2-0 (255-20,25-20)
Czarny Dunajec - Raba Wyzna 0-2 (24-26,23-25)
Półfinały:
Nowy Targ- Jabłonka 1-2 (25-27,25-19,8-15)
Podwilk – Raba Wyżna 2-0(25-17,25-16)
Mecz o III Miejsce
Nowy Targ – Raba Wyżna 2-0 (25-17,25-16)
Finał
Jabłonka – Orawa Podwilk 0-3 (20-25,23-25,20-25)
Drużyny wystąpiły w składzie:
Orawa Podwilk:
Ryszard Dzieża,
Kazimierz Bielak,
Tomasz Kondys,
Marcin Fifański,
Michał Fifański,
Mateusz Fifański,
Leszek Dzieża,
Roman Grapa
Jabłonka:
Jarosław Kondys
Kazimierz Kowalczyk,
A. Paniak,
Łukasz Tylczak,
Arkadiusz Wójcik
Michał Wójt
Roman Vrabcek
Nowy Targ:
Karol Majewski,
Dawid Bulanda,
Tomasz Szmyt,
Mateusz Leja,
Bartłomiej Chochorowski,
Krzysztof Rajkowski
Raba Wyżna.
Janusz Wojdyła,
Paweł Wojdyła,
Tomasz Wojdyła
Roman Smółka
Maciej Opaliński
Kacper Filas
MKS Babia Góra.
Robert Weiman
Daniel Mastela,
Artura Kubacka,
Roman Mastela,
Szymon Mikłusiak,
Podczerwone
Stanisław Fudala,
Tomasz Turski,
Stanisław Tylka,
Waldemar Sejud,
Jarosław Fudala,
Kazimierz Sęk,
Jarosław Stański,
Tomasz Podczerwiński
Bogdan Iwan
Black Czarny Dunajec
Bogusław Palarz,
Marek Mitoraj,
Stanisław Palarz,
Michał Kubik,
Łukasz Dyba,
Michał Mrożek,
Wojciech Mrożek
Radosław Mitoraj.
Organizztorem rozgrywek przy współudziale Urzędu Gminy w Czranym Dunajcu był Bogusław PAlarz.