Siatkówka II III i IV i liga

PLS Chicago
II Kolejka PLS Chicago
 dodano: 29 Października 2007

Polonijna Liga Siatkówki nabiera tempa. Jesteśmy już po drugiej kolejce spotkań. W których nie zabrakło oczekiwanych emocji.  Meczem który budził największe zainteresowanie w tej kolejce  było spotkanie White EaglesIntegrą. Kibice ostrzyli sobie zęby na ten pojedynek i nie zawiedli się. Rownież pozostałe mecze dostarczyły sporo emocji i zadowolenia z poziomu sportowego drużyn.

A oto wyniki i krótkie relacje:

White Eagles   -  Integra    2:0

White Eagles-   Aragon,Radojewski,Gortych,Skucha,Sikora,Noga

Integra          -   Sz.Haniaczyk,Rachwalski,Anyż,B.Haniaczyk, Koziara,Manturz oraz
                          Tysler(libero)  Filipek ,Płoskonka
Sędziowali: Rafało, Frącz
Widzów 80

Pierwszy set rozpoczął się od bardzo wyrównanej walki punkt za punkt.Był to świetny okres gry skrzydłowych obydwu zespołów. Od stanu 10:10  po trzech udanych blokach zespół  „ Białych Orłów” odskoczył na kilka punktów i o pierwszą przerwę poprosiła Integra .Na niewiele się to zdało ponieważ  White Eagels nadal skutecznie punktowali.
Przeciwnicy zbliżyli się jeszcze na 4 punkty(21:17) ale zepsute zagrywki w końcówce seta pozbawiły Integrę złudzeń . Drugi set Integra rozpoczęła od prowadzenia 4:1 jednak po kolejnych błędach w odbiorze na tablicy widniał wynik 5:5  . Remisowo było jeszcze do połowy seta i wtedy znów koszmarne błedy w przyjęciu pozwoliły prowadzić White Eagles 18:9  . W tym momencie było właściwie po meczu . Mistrzowie z zeszłego sezonu  zgłaszają wyraźnie chęć obrony tytułu.
Mz Systems       -       Solid Ten       2:0

Mz Systems – Krzyżak,Kravtsov,Lehnart,Jablonski,Pelka,Wnek oraz Baran,
                        Dzierzanowski

Solid Ten     -  Dyjewski,Kanev, Koleva,Rysz,Swigon,Zuk oraz Derda

Sędziowali: Frącz ,Płoskonka
Widzow  50

Od początku tego meczu wymiana ciosów zelektryzowala publiczność. Świetny okres gry w tym meczu Denitzy Kolevej (jedyna kobieta w PLS ) która wspaniale rozgrywała piłki do swoich kolegów , prezentowała mocną zagrywkę z wyskoku co świadczy o jej ligowej- w dużym tego słowa znaczeniu – przeszłości.Aż milo było patrzeć na zawodniczkę z Bułgarii odbierającą nieprawdopodobne piłki. Po drugiej stronie siatki świetna partie rozgrywali Kravtsov i Pelka którzy nie mylili się w swoich atomowych atakach. Set wyrównany ze wskazaniem na Mz Systems. W drugiej partii Solid Ten rozpoczął od prowadzenia 3:1 jednak przeciwnicy szybko odrobili straty i uzyskali 5 punktową przewagę. W dalszej części seta  gra się wyrownała  ale od stanu 17:16 seria zdobytych punktów przez Mz Systems doprowadziła do meczbola. Solid ten obronił jeszcze 3 piłki meczowe ale czwartej już nie dał rady i musiał zejść z boiska jako pokonany. Mecz bardzo ciekawy mogł podobać się nawet wybrednej części publiczności.
Chicago R.       -     Vytis     1:2
Chicago R.  -  Kozłowski,Kotulski,Lipiński,Babiarz,Oleskiewicz,Andraka oraz
                        Fula,Kwarta,Staszewski

Vytis         -    Zeglinskas,Paskauskas,Mykolaitis,Rutkunas,Taskunas,Jankunas oraz
                       Luksas,Aleksa,Silinskas,Bucelis

Sedziowali – Banys,Haniaczyk
Widzów 50
Po wpadce regulaminowej w poprzedniej kolejce zespoł Vytis przystapił do meczu z Royals bardzo głodny zwycięstwa. Pierwszy set nie zapowiadał takiego obrotu sprawy gdyż  Litwini gładko ulegli w nim  16:25  Przebudzenie nastąpiło dopiero w końcówce drugiego seta od stanu 23:23 . Dwie wygrane akcje pozwoliły im wygrać set. Tie break  to jak wiemy loteria i gra nerwów więc wszyscy byli ciekawi kto tę próbe wytrzyma i wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku.Okazało się że to właśnie Vytis ma nerwy ze stali i od początku narzucił swój styl . Prowadzenie 8:3 po zmianie stron  było bezpieczną przewagą aby można było j zakończyć set  15:11.