5 czerwca w ramach Dni Zakopanego w sali obrad Urzędu Miasta odbyło się uroczyste zakończenie sezonu zimowego 2005/2006
. Spotkanie było okazją do podsumowania minonego sezonu zimowego oraz wręczenia nagród wyróżniającym się zawodnikom oraz trenerom.
Zakopane jako usportowiona gmina w ”Systemie Sportu Młodzieżowego” zajęła 1 miejsce wśród gmin do 50 tys mieszkańców
Na 826 gmin, Zakopane zostało w tym rankingu sklasyfikowane na 20 miejscu.
Brano pod uwagę 45 dyscyplin indywidualnych i 16 gier zespołowych.
Fotoreportaż ze spotkania przedstawiamy w galerii!!!!
W klasyfikacji klubów sportowych na 2 826
-AZS Zakopane zajęło 33 miejsce,
- T.S. Wisła - 194
- Start Krokiew - 195,
- Firn - 220,
- Śmig – 403,
-
SNPTT 1907 -794
- WKS – 1823
- Yamabushi - 2100
- Tlałka Team – 2463
32 zawodników
AZS Zakopane zdobyło
69 medali w Mistrzostwach Polski
Ogółem zawodnicy wszystkich zakopiańskich klubów zdobyli w sezonie 2005
-
134 medale( 67 złotych, 48 srebrnych, 29 brązowych)
Indywidualnie największe osiągnięcia uzyskali:
Katarzyna Wójcicka
(8,10,11,16 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich,
6,12,14 na Mistrzostwach Świata,
4 miejsce na Mistrzostwach Europy,
5x złoto na Mistrzostwach Polski Seniorów
6 x Rekord Polski)
Luiza Złotkowska
( Mistrzostwa Europy 3,6 7 miejsce,
Mistrzostwa Polski Seniorów 4 x srebro, 2x złoto,
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 5 x złoto)
Konrad Niedźwiedzi
(Igrzyska Olimpijskie 12,13 miejsce,
Mistrzostwa Świata 2,5,8 miejsce,
Mistrzostwa Europy 1,2,3 miejsce i 3 drużynowo
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 1, 1 3 miejsce
2x rekord Polski)
Ogólnie do wyróżnień przedstawiono
81 zawodników z 9 zakopiańskich klubów,
Ośmiu trenerów zostało uhonorowanych nagrodą Burmistrza Miasta Zakopane Piotra Bąka.
Są to:
Barbara Sobańska, Marta Zborowska, Adam Celej, Kazimierz Długopolski, Józef Jarząbek,
Tadeusz Kuczyński, Krzysztof Niedźwiedzki, Grzegorz Zbyszewski.
Siedemnastu trenerów wyróżniono nagrodami książkowymi.
Barbara Pejko, Jolanta Szczerba Kobiałka, Janusz Biela,
Mieczysław Berezik, Paweł Dawidek, Eligiusz Grabowski,
Zygmunt Holek, Maciej Jankowski, Maciej Kolasa,
Ireneusz Kubin, Jacek Nikliński, Marek Pandyra, Michał Sitarz,
Michał Sitarz Junior, Janusz Starzyk, Piotr Szybkowski
Jerzy Witowski.
Zawodnicy:
AZS
Katarzyna Wójcicka, Konrad Niedźwiedzki, Luiza Złotkowska, Alicja Trzebunia, Rafał Gąsior, Sebastian Druszkiewicz, Roman Krzeptowski, Dariusz Stanuch, Mateusz Bajer, Magdalena Konstanty, Hanna Cudzich, Szymon Lenart, Maciej Gąsienica, Andrzej Gąsienica Laskowy, Andrzej Szczepaniak, Andrzej Gut Mostowy, Jagna Marczułąjtis, Mateusz Ligocki, Rafał Skarbek Malczewski, Wojciech Pająk, Karolina Sztokfisz,
Andrzej Gąsienicą Daniel, Przemysław Kuczyński, Tomasz Tylka, Paulina Pawłowska, Michał Gaczorek, Dagmara Krzyżyńska, Mateusz Herda, Marta Berezik Karolina Riemen, Jakub Kłusak Wojciech Biskup,
FIRN:
Maciej Kominko, Hanna Gąsienica Gładczan, Magda Wójcik, Łukasz Hoły, Karolina Słowakiewicz,, Aleksandra Król, Barbara Stachoń, Dominika Mus, Jędrzej Derda, Sonia Kaczmarczyk.
T.S. Wisła
Janusz Zygmuntowicz, Dawid Kubacki, Andrezj Kos, Łukasz Rutkowski, Piotr Chowaniec, Mateusz Rutkowski, Kamil Skrobot, Kacper Skrobot.
START Krokiew:
Piotr Szczepaniak, Sebastian Toczek,, Marek Michniak, Krzysztof Miętus, Jakub Kot, Maciej Kot, Grzegorz Miętus, Dawid Kowal, Wojciech Kotelnicki, Andrzej Szlembarski, Mateusz Mniszak.
Towarzystwo Sportów Siłowych.
Jan Wegiera, Dawid Rapta, Stanisław Gąsienica Makowski, Rafał Wróbel.
ŚMIG:
Marta Berezik, Sabina Majerczyk, Maryna Gąsienica Daniel, Weronika Biela, Jędrzej Baranowski, Justyna Januszek.
SNPTT 1907:
Tomasz Budz, Andrzej Bieniek, Mateusz Stasiowski, Agnieszka Gąsienica Daniel, Szymon Tasz, Szymon Syrżiste, Tomasz Pandyra
WKS:
Jan Ziobro.
Wyróżnieni zawodnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne.
Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.