Zawodami na Polanie Zokówka za Butorowym Wierchem zakończyła się XXX Zimowa Liga szkolna w biegach.
W tym roku pomimo niesprzyjających warunków śniegowych udało się przeprowadzić cztery edycję zawodów: 30 stycznia w Kościelisku Kirach ,11 lutego i 13 marca na trasach biegowych COS i 22 marca na Zokówce.
Łącznie sklasyfikowano 77 dziewcząt i chłopców z 14 szkół podstawowych, oraz 71 biegaczek i biegaczy z 12 gimnazjów. Przeprowadzono również klasyfikację klubową – bowiem podczas t tegorocznej ligi uczestnicy reprezentowali 11 klubów.
Pełny ranking XXX ZLS w biegach do pobrania tutaj w formacie excela!!!!!
Do klasyfikacji końcowej indywidualnej zostały zaliczone 3 biegi do klasyfikacji drużynowej wyniki czterech najlepszych ze wszystkich edycji w każdej kategorii wiekowej.
Klasyfikacja Indywidualna :
Szkoły Podstawowe
Dziewczęta ur 1996 i mł
1. Weronika Walkosz SP nr 2 Biały Dunajec / UKS Dwójka 145 pkt
2. Natalia Łojas SP Poronin/ LKS Poroniec 122 pkt
3. Justyna Pradziad SP Murzasichle /AZS- Z-ne 117 pkt
4. Catherine Spierenburg SP Kościelisko/ BKS WP Kościelisko 100 pkt
5. Karolina Krzak SP Katolicka/ KS Jedność 90 pkt
6. Karolina Gluc SP Kościelisko/ UKS Kościelisko 84 pkt
Chłopcy rocznik 1996 i mł
1. Krzysztof Pitoń. SP Kościelisko/ BKS WP Kościelisko 150 pkt.
2. Mateusz Kuruc SP Hańczowa / UKS Hańczowa 137 pkt
3. Zbigniew Szwab SP Kościelisko/ UKS Kościelisko 132 pkt
4. Arkadiusz Koszyk SP Hańczowa / UKS Hańczowa 122 pkt
5. Rafał Orawiec SP Poronin / LKS Poroniec 112 pkt
6. Klemens Szczepaniak SP Poronin/LKS Poroniec 108 pkt
Dziewczęta ur1994-95
1. Agnieszka Iwaniec SP Kościelisko/ BKS WP Kościelisko 142 pkt
2. Elżbieta Dorula SP Poronin/LKS Poroniec 132 pkt
3. Jolanta Poręba SP Piątkowa / KS Jedność 100 PKt
4. Ewelina Śleziak SP Piątkowa / KS Jedność 90 pkt
5. Angelika Gromska SP Dzianisz/ UKS „Ostrysz” 84 pkt
6. Beata Larus SP Poronin / LKS Poroniec 40 pkt
Chłopcy rocznik 1994-95
1. Adam Skalski Sp Hańczowa / UKS Hańczowa 150 pkt
2. Jakub Bobak SP Nr 2 Biały Dunajec/ UKS Dwójka 128 pkt
3. Mateusz Trebunia Tutka SP nr 2 Biały Dunajec/ UKS Dwójka 122 pkt
4. Marcin Ptaszkowski SP Hańczowa/ UKS Hańczowa 121 pkt
5. Michał Skalski SP Hańczowa/ UKS Hańczowa 110 pkt
6. Andrzej Pradziad SP Murzasichle/ AZS Z-ne 105 pkt
Gimnazja
Dziewczęta rocznik 1993
1. Małgorzata Pabin G. Dzianisz/ UKS „Ostrysz” 142 pkt
2. Anna Lańda G. Poronin/ LKS Poroniec 130 pkt
3. Anna Polak G. Nr 2 Biały Dunajec/ UKS Dwójka 122 pkt
4. Barbara Wójt G. Murzasichle/ AZS-Z-ne 114 pkt
5. Izabela Słodyczka G. Murzasichle/ AZS Z-ne 110 pkt
6. Barbara Sikoń G. Nr 2 Biały Dunajec/ USK Dwójka 108 pkt
Chłopcy rocznik 1993
1. Krzysztof Kęsek GMS – Z-ne /LKS Poroniec 140 pkt
2. Mateusz Leja GMS– Z-ne / BKS WP Kościelisko 122 pkt
3. Marcin Grela GMS – Z-ne / LKS Poroniec 121 pkt
4. Artur Jąkała GMS– Z-ne / LKS Poroniec 118 pkt
5. Dariusz Frączysty G. Kościelisko/ UKS Regle 113 pkt
6. Daniel Mądry G. Kościelisko/ UKS Regle 106 pkt
Dziewczęta rocznik 1991-92
1. Weronika Święchowicz GMS– Z-ne/ LKS Poroniec 128 pkt
2. Anna Pradziad GMS– Z-ne/AZS – Z-ne 123 pkt
3. Joanna Trzop G. Kościelisko/ UKS Regle 121 pkt
4. Maria Bukowska G. Kościelisko / UKS Regle 112 pkt
5. Ewelina Lańda GMS– Z-ne/ LKS Poroniec 110 pkt
6. Monika Zarycka GMS – Z-ne/LKS Poroniec
Chłopcy rocznik 1992-91
1. Jan Tylka G. Kościelisko/ LKS Poroniec 150 pkt
2. Andrzej Skupień G. nr 2 Biały Dunajec/ UKS Dwójka 135 pkt
3. Tomasz Ponicki GMS – Z-ne/ LKS Poroniec 126 pkt
4. Marcin Cudzich GMS – Z-ne/ LKS Poroniec 114 pkt
5. Andrzej Szponar G. Kościelisko/ UKS Regle 112 pkt
Łukasz Kunc GMS – Z-ne/ UKS Regle 112 pkt
W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zwyciężyła
SP Kościelisko, która łącznie zgromadziła 1392 pkt. Drugą lokatę zajmuje SP Hańczowa 1054 pkt a trzecią SP nr 2 w Białym Dunajcu 903 pkt. Dalsze miejsca zajmują kolejno: SP Poronin(901 pkt), SP Murzasichle (616 pkt), SP Dzianisz (264 pkt), SP Piątkowa Nowy Sacz(245 pkt), Katolicka SP Nowy Sacz (211 pkt), SP nr 7 Zakopane (195 pkt), SP Nowy Sącz (1085 pkt) oraz SP Witów (55 pkt)
Wśród Gimnazjów najwięcej bo aż
2505 pkt wywalczyło Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Zakopanem, 1641 pkt zdobyło
Gimnazjum w Kościelisku co pozwoliło mu zając drugą lokatę a trzecie miejsce uzyskało
Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu 606 pkt. Nakolejnych pozycjach uplasowały się następujące gimnazja: G. Uście Gorlickie (322 pkt), G Murzasichle (256 pkt)G. Piątkowa Nowy Sacz (240 pkt),G Poronin (222 pkt), SPLOT Nowy Sacz(208 pkt), G. Dzianisz (182 pkt) G. Społeczne (80 pkt),G. Witów (55 pkt)
W klasyfikacji klubów w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął
UKS Hańczowa 91092 pkt) drugi był LKS Poroniec (1042 pkt) a trzecią lokatę uzyskał BKS WP Kościelisko (810 pkt) na kolejnych pozycjach uplasowały się: UKS Dwójka , AZS Zakopane, KS Jedność, UKS Kościelisko, UKS Ostrysz, LKS Biali Biały Dunajec ora UKS Regle.
W kategorii Gimnazjów najlepszym klubem został
LKS Poroniec (1578 pkt, drugie miejsce zajął UKS Regle (1457pkt) a trzecie BKS WP Kościelisko( 981 pkt) Kolejne lokaty zajęły AZS Zakopane (651 pkt), UKS Dwójka (606 pkt), KS Jedność (448 pkt ) i UKS Hańczowa (322 pkt)