START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane







KS Pieniny




  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Podsumowanie sezonu 2005/2006
 dodano: 9 Kwietnia 2006

 Sezon zimowy dobiega końca. Dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Barbara Sobańska  dokonała podsumowania osiagnięć uczniów tej szkoły w poszczególnych konkurencjach.
Poniżej przedstawiamy statystykę medalową.
Sezon 2005/2006 w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego
 im. Stanisława Marusarza w Zakopanem
 
                                      OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
Na IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH - TURYN' 2006 reprezentowało szkołę:
 8 absolwentów i 1 uczeń.



Biegi narciarskie :
 JUSTYNA KOWALCZYK : brązowy medal 30km. ze startu wspólnego , styl dowolny
Biathlon:
KRYSTYNA PAŁKA - 5 miejsce indywidualnie, 7 miejsce sztafeta
MAGDALENA GRZYWA - 7 miejsce sztafeta
KATARZYNA PONIKWIA - 7 miejsce sztafeta
Skoki narciarskie:
KAMIL STOCH / uczeń 3 klasy LOMS - 6 rok szkolenia i nauki w SMS Zakopane/
                               5 miejsce drużyna, 14 miejsce indywidualnie,
ROBERT MATEJA - 5 miejsce drużyna
Łyżwiarstwo szybkie:
PAWEŁ ZYGMUNT - 18 miejsce 5000m
KONRAD NIEDŻWIEDZKI - 12 miejsce  1000m, 13 miejsce 1500m
Snowboard:
JAGNA MARCZUŁAJTIS
Na Mistrzostwach Świata Juniorów reprezentowało szkołę 11 uczniów.
Najlepsze rezultaty:

MISTRZOSTWA  ŚWIATA JUNIORÓW MŁODSZYCH w biathlonie
ŁUKASZ SZCZUREK - srebrny medal
KATARZYNA JAKIEŁA

Snowboard - KAROLINA SZTOKFISZ 5 miejsce
                    ANDRZEJ GASIENICA DANIEL
Narciarstwo alpejskie   - AGNIESZKA GĄSIENICA DANIEL  - 11 miejsce
Skoki narciarskie         - SEBASTIAN TOCZEK, DAWID KOWAL - 7 miejsce drużyna
Kombinacja norweska - ANDRZEJ ZARYCKI

Łyżwiarstwo szybkie         NATALIA CZERWONKA- 29 miejsce,
                                                MACIEJ BIEGA - 20 miejsce 500m
                                                 ANDRZEJ GĄSIENICA LASKOWY
 
NA MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH UCZNIOWIE SZKOŁY ZDOBYLI:
 130 MEDALI W TYM:  47 ZŁOTYCH, 55 SREBRNYCH I  28 BRĄZOWYCH
  108 uczniów spełniło kryteria na dofinansowanie szkolenia sportowego uzyskując
  klasę sportową:          MM - 3, M - 15, I - 36, II - 54

                                   SKOKI I KOMBINACJA NORWESKA
24 medale: 11 złotych, 10 srebrnych, 3 brązowe
KAMIL STOCH -  Kl.sp  MM,     Starty w PŚ  
 MPS - srebrny medal  HS 94,   brązowy medal  HS 134 
 Trenerzy:rener: szkolny K. Sobański     klubowy St. Trebunia
PIOTR ŻYŁA - PUCHAR KONTYNENTALNY 1,4, 6 MIEJSCE 
Kl. sp MM,  złoty medal  MPS / drużyna /, starty w PŚ - 19 miejsce
 trenerzy: szkolny: K. Sobański klubowy      J. Szturc
1. Toczek Sebastian        KS Start Krokiew Zakopane    kl. sp. I                
   2 złote- skoki narciarskie  
  Trener szkolny: K. Sobański  klubowy K. Długopolski
2. Broda Artur       KS Wisła Ustronianka        kl. sp. I     
 3 x srebrny kombinacja norweska, 1x złoty drużyna    MPS - brązowy medal komb. norweska                        
  Trenerzy: K. Sobański Jan Szturc
   
3. Zarycki Andrzej   LKS Poroniec Poronin      kl.sp. M                         
            3x złoty  kombinacja norweska  MPS - srebrny medal komb. norweska                                                    
Trenerzy: Wł. Gąs. Wawrytko,  St. Trebunia
              
                                                                                             
4. Byrt Piotr    KS Wisła Ustronianka     kl.sp I                                                                                                                                       
     1 x srebrny, 1 x złoty drużyna                                                                
Trenerzy: K. Sobański  Jan Szturc
                               
5. Poloczek Jarosław     KS Wisła Ustronianka       kl.sp I  
1 x brązowy komb. norweska, 1 x złoty drużyna skoki                                 
Trenerzy: K. Sobański    Jan Szturc
6. Chowaniec Piotr      KS Wisła Zakopane         kl. sp I                                                  
            2 x srebrny / ind, drużyna /                                                        
Trenerzy: K. Sobański, St. Jarząbek
7. Ziobro Jan         WKS Zakopane     kl.sp I                                                            
            1 x złoty, 1 x srebrny  ind.                                                      
 Trenerzy: Adam Celej Edward Przybyła
8.Miętus Krzysztof    KS Start Krokiew   kl. sp. I                                                          
               1 x złoty drużyna                                                                       
 Trener: Adam Celej
 
 9. Kos Andrzej          KS Wisła Zakopane   kl. sp II                               
               1 x srebrny  drużyna                                                          
trener szkolny   K. Sobański  St. Jarząbek

Podział medali dla klubów sportowych
130 medali - 47 złotych, 55 srebrnych, 28 brązowych
1.      AZS Zakopane                       29 medali : 12 złotych, 9 srebrnych, 5 brązowych
2.     BKS Wojsko Polskie Kościelisko     18 medali: 8 złotych, 5 srebrnych, 5 brązowych
3.    SNPTT Zakopane                16 medali: 4 złote, 7 srebrnych, 5 brązowych
4.    Cuprun Lubin                       10 medali: 3 złote, 3 srebrne, 4 brązowe
5.    LKS Poroniec Poronin           9 medali: 5 złotych, 3 srebrne, 1 brązowy
6.   Wisła Ustronianka                  9 medali: 4 złote, 4 srebrne, 1 brązowy
7.   WTŁ Stegny Warszawa         6 medali: 2 złote, 3 srebrne, 1 brazowy
8.   Górnik Sanok                         5 medali: 3 złote, 2 srebrne
9.   MKS MOS Pruszków            5 medali: 1 złoty, 2 srebrne, 2 brązowe
10.  Firn Zakopane                      4 medale: 1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe
11.  Śmig Zakopane                    4 medale: 2 srebrne, 2 brązowe
12.  Start Krokiew Zakopane      3 medale złote
13.  Wisła Zakopane                    3 medale srebrne
14. WKS Zakopane                    2 medale; 1 złoty, 1 srebrny
15. LKS Witów Mszana             2 medale srebrne
16. Orzeł Elbląg                          1 medal brązowy

                                       BIEGI NARCIARSKIE
   7 medali: 2 złote, 4 srebrne, 1 brązowy

1.Jarząbek Stanisław   LKS Poroniec Poronin    kl. sp. II                               
        2x złoty  / ind, drużyna/                                        
Trener szkolny T. Sobański, trener klubowy T. Sobański
2.Tatar Józef                LKS Poroniec Poronin     kl.sp. II                                                
        1x srebrny, 1 x brązowy  
trrener:T. Sobański                                                                                             
3. Galewicz Martyna            LKS Poroniec Poronin   kl. sp. II                                              
        1 x srebrny    
Trener:T. Sobański                                                                                         
4.Trybuła Bartłomiej           LKS Witów Mszana     kl.sp. II                                                  
     1 x srebrny / drużyna/                                                                      
Trenerzy:    L. Tokarz, K. Jarosz
5. Trybuła Jakub                 LKS Witów Mszana kl.sp.II                                                    
        1 x srebrny  / drużyna/                                                                         
Trenerzy:    L. Tokarz, K. Jarosz
 

                                    NARCIARSTWO ALPEJSKIE
            16 MEDALI / 7 złotych, 5 srebrnych, 4 brązowe /

1. Riemen Karolina          AZS Zakopane     Kl.sp. M                                       
     MPS -  1x złoty, MPJ -  3 x złoty                     
Trener szkolny Z.Goetel,  trener klubowy  J. Witowski
2. Berezik Anna               KS Śmig Zakopane    Kl.sp. I                                                          
 MPS - 2x brązowy, MPJ -  2 x srebrny                                          
Trener: Z Goetel, P. Szybkowski
3. Gąsienica Daniel Agnieszka        SNPTT Zakopane    Kl. sp M                                          
        MPS - 2x złoty, 1 x srebrny                                                             
Trener: J. Starzyk
4. Kominko Maciej          KS Firn Zakopane    Kl. sp M                                                   
     ,  MPS - 2x brązowy, MPJ - 1 x złoty, 1 x srebrny                    
Trenerzy:   M. Jankowski J. Nikliński
5. Kłusak Jakub               AZS Zakopane     Kl. sp. I                                                             
         1 x srebrny                                                                                    
 trenerzy:  J. Starzyk, P. Szybkowski
 
                                               ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE
                   58 MEDALI ; 15 złotych, 29 srebrnych, 14 brązowych
1. Czerwonka Natalia    KS Cuprum Lubin  KL.sp. M                              
      MPS - 1 brązowy, OOM - 3 x złoty, 3 x srebrny     
 Trener szkolny M. Pandyra  klubowy W.Pazdyka
2. Wożniak Katarzyna  WTŁ Stegny Warszawa      Kl. sp. I                                         
      OOM - 2 złote, 3 srebrne, 1 brązowy                             
 Trenarzy: M. Pandyra N. Kwiatkowski
3. Szczepanik Marzena  MKS MOS Pruszków       KL. sp. I                                           
               MPS - 1 srebrny, 1 brązowy  MPJ   - 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy
 Trenarzy: M. Pandyra,  J. Staszkiewicz
4. Cudzich Hanna    AZS Zakopane      Kl. sp. M                                                          
               MPJ - 1 brązowy                                                        
Trenerzy: M. Pandyra, E. Grabowski
5. Kasprzyk Mateusz   KS Cuprum Lubin     Kl. sp. I                                          
                    OOM - 3 brązowe                                                       
Trenerzy: M. Pandyra, W. Pazdyka
6. Lenart Szymon     AZS Zakopane  Kl.sp. I                                                           
                 MPJ - 1 brązowy       
rener:  E. Grabowski                                                                
7. Bieniek Andrzej  SNPTT Zakopane      Kl. sp. I                                            
            MPJ - 1 brązowy                                                                  
 Trenerzy:E. Grabowski  M. Pandyra
8. Pandyra Tomasz     SNPTT Zakopane    KL. sp. II                                                        
                     MPMł.  - 5 srebrnych                                                
Trenerzy: E. Grabowsk,i M. Pandyra
9. Biega Maciej   KS Górnik Sanok     Kl. sp M                                                     
                  OOM - 3 złote, 2 srebrne   
 Trener: E. Grabowski                                           
10. Gąsienica Laskowy Andrzej       AZS Zakopane   Kl. sp. M                                                         
                 OOM - 3 złote, 2 srebrne
 Trenerzy: E. Grabowski      
11. Bajer Mateusz        AZS Zakopane       kl.sp  I                                                           
                      MPJ - 3 srebrne, 1 brązowy
 Trener:  E. Grabowski
12. Szczepaniak Andrzej   AZS Zakopane   Kl. sp. I                                                          
                 OOM - 1 złoty, 2 brązowe
 Trener: E. Grabowski
13. Budz Tomasz      SNPTT Zakopane   Kl. sp. I                                                              
                MPJ - 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy                               
Trenerzy: E. Grabowski,  M. Pandyra
14. Stasiowski Mateusz         SNPTT Zakopane    Kl. sp. M                                                                                              
         OOM - 1 złoty, 1 srebrny                                                    
 Trenerzy: E.Grabowski    M. Pandyra 
                                                                                                                           
5. Gąsienica Maciej          AZS Zakopane       Kl. sp.I                                                    
                 MPJ - 1 brązowy     
Trener: E. Grabowski 
                                               
16. Druszkiewicz Sebastian          AZS Zakopane    Kl. sp. M                                               
                   MŁ MP- 1x srebrny, 1 brązowy       
Trener:E. Grabowski                            
17. Pietruczuk Marcin                  KS  Orzeł Elbląg         KL. sp. II                                                       
                       MP Młodzików-  1 brązowy 
Trener:  J. Miętus                                      
18. Pandyra Maciej          SNPTT Zakopane       KL.sp. Młodzieżowa                                                                                                                    
           MP Młodzików  1 srebrny
Trener: J. Miętus 
19. Sotowski Andrzej        SNPTT Zakopane        KL.sp III                                                                                                                     
                          MP Młodzików  1 srebrny
Trener:J. Miętus

                                                   SNOWBOARD
           7 medali : 4 złote, 2 srebrne,1 brązowy          

1. Sztokfisz Karolina     AZS Zakopane        Kl. sp. MM                             
     PŚ - 18 miejsce, MŚJ 5 miejsce,  PE - 4, 6 miejsce       
    MPS - 1x srebrny, MPJ - 2 złote
Trener szkolny: Michał Sitarz-j, klubowy M. Sitarz
2. Gąsienica Daniel Andrzej    AZS Zakopane   Kl.sp. M                                                  
       MPJ - 1 złoty, 1x brązowy                                                     
 Trenerzy: M. Sitarz j, M. Sitarz - s
3. Gaczorek Michał        AZS Zakopane   Kl. sp. I                                                           
        OOM - SBX  1x złoty, 1x srebrny
 Trener: M. Sitarz j.

                                                                  BIATHLON
               18 medali: 8 złotych, 5 srebrnych, 5 brązowych
Wszyscy uczniowie reprezentują klub sportowy BKS WOJSKO POLSKIE KOŚCIELISKO
Trener szkolny - Małgorzata Ruchała, trenerzy klubowi - Jan Ziemianin, Adam Jakieła

1. Szczurek Łukasz -   4 złote medale, klasa  sportowa I
2. Maryniarczyk Wojciech - 1 złoty, 1 srebrny medal   Kl. sp. I
3. Gąsienica Katarzyna - 1 złoty, 1 srebrny medal  Kl. sp I
4. Penar Grzegorz - 1 złoty, 1 brązowy medal Kl.sp. I
5. Galica Jadwiga - 1 srebrny, 1 brązowy medal  Kl. sp I
6. Kwak Adam - MPS - 1 srebrny, MPJ - 1 złoty medal   Kl. sp.I
7. Klejka Halina - 1 srebrny medal Kl.sp.I
8. Pitoń Adrian - 1 brązowy medal  Kl.sp. I
9. Potrząsaj Rafał - 1 brązowy medal  Kl. sp.I
10. Para Marcin - 1 brązowy medal  Kl.sp II





«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2834



 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024