Puchar Polski w Snowboardzie dla „F2 Dawidek Team.pl” AZS wywalczył drugie miejsce.
 dodano: 11 Lutego 2008    (źródło: P Dawidek)

We wtorek 5 lutego 2008 w Krynicy odbyły się Snowboardowe Mistrzostwa Małopolski w slalomie gigancie. Była to 3 edycja zawodów wliczanych do Pucharu Polski. Zawodnicy rywalizowali w 6 kategoriach (młodzik, młodziczki, juniorki młodsze, juniorzy młodsi , juniorki i juniorzy).

Reprezentanci  Dawidek Team   zdominowali całe zawody. W kategorii młodzik zajęli całe podium. Pierwszy był Andrzej Leśniakiewicz, drugi Oskar Szałas a trzeci Piotr Tański. Jędrek Leśniakiewicz tym zwycięstwem zapewnił sobie tryumf w całym cyklu Pucharu Polski. Drugi był Oskar Szałas.
W kategorii młodziczek pecha miała Ola Wiesiołek, która upadła w pierwszym przejeździe i miała duża stratę do prowadzącej Marzeny Zając. Pomimo, że w drugim pojechała najlepiej to nie udało się jej awansować i ostatecznie zajęła 3.miejsce. W generalnej klasyfikacji Pucharu Polski Ola zdobyła brązowy medal.
Wśród juniorów młodszych walkę stoczyli Liolios Aleksander z Warszawy i dwaj nasi reprezentanci Długosz Piotr i Stempel Mateusz. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Liolios, drugi był Piotrek a trzeci Mateusz. Puchar Polski zdobył Hańczewski Piotr z Poznania. Srebrny medal przypadł Piotrowi Długoszowi, a brązowy Mateuszowi Stemplowi.
W kategorii juniorek młodszych Basia Sztokfisz zajęła 4 pozycję, a ogólnie zdobyła brązowy medal. Zwyciężczynią w tej kategorii została Natalia Ficek, a druga była Ania Żyłka.
W kategorii juniorów nieco słabszy występ zanotował Derda Jędrek, który tryumfował w dwóch poprzednich edycjach. Ostatecznie podczas tych zawodów zajął 3. miejsce, przegrywając z Janem Urbańskim i Tomkiem Królem. Jednak dwa pierwsze zwycięstwa zapewniły Jędrkowi zwycięstwo w całym cyklu Pucharu Polski.
Najwięcej emocji wzbudzała kategoria juniorek. Dziewczyny ostro ze sobą rywalizują. Mistrzynią Małopolski została nasza zawodniczka Aleksandra Król. Po pierwszym przejeździe traciła do prowadzącej Magdy Pasko 0.07 setnych sekundy. Trzecia była Olga Niemiec z naszego klubu. Drugi przejazd należał do Król, która nie dała szans rywalkom i wygrała z Pasko prawie sekundę. Dwa dobre i równe przejazdy zanotowała Niemiec i ostatecznie zajęła trzecie miejsce.  W klasyfikacji Pucharu Polski zwyciężyła Magda Pasko z Bielska-Białej, druga była Aleksandra Król, a trzecia Olga Niemiec .Czwarta była kolejna nasza zawodniczka Roksana Bom (wszystkie F2 Dawidek Team.pl ). W pierwszej dziesiątce Pucharu Polski znalazło się 6 naszych zawodniczek.