XIV i XV kolejka Podhalańskiej I ligi juniorów starszych
 dodano: 6 Maja 2008    (źródło: tekst Z. Karaś fot H. Kardaś)

KS Zakopane – Orawa Jabłonka 1-1 (0-0)
Mecz rozgrywany na błotnistym boisku w deszczu, ale momentami w słońcu. Wyrównany zarówno z gry jak i wyniku. W ciągu pierwszych piętnastu minut zakopiańczycy dwukrotnie mieli dogodne okazje do zdobycia bramek. Najpierw Mazalon w 9 minucie po podaniu Dudziaka z 2 metrów zamiast skierować piłkę do siatki wybił futbolówkę nad poprzeczkę.

W 15 minucie Dudziak prowadził akcję prawą stroną, gdy znalazł w „szesnastce” strzelił i trafił w wewnętrzną część dalszego słupka, piłka odbiła się i wpadła w ręce Obyrtacza. Potem klarownych sytuacji długo nie mieli ani jedni ani drudzy. Dopiero w 65 minucie wprowadzony w drugiej połowie Kucek minął Gościeja uderzył, ale trafił w słupek a piłka wyszła za linię końcową. Gole padły w końcowych minutach meczu. Pierwszy dla gospodarzy w 83 minucie z wolnego. Jego autorem był Daniel Gąsienica Kotelnicki. W dwie minuty później było już 1-1 gdy z dośrodkowania piłkę w siatce Romanowskiego umieścił Skoczyk.
1-0 Gąsienica Kotelnicki 83, 1-1 Skoczyk 85. Sędziował: Tomasz Jabłoński z Kluszkowiec.
Żółte kartki: Marusarz, Majerczyk, D. Gąsienica Kotelnicki, Zych – Bryja.
KS Zakopane: Romanowski – Zych, Marusarz, Gościej, Mazalon (60 Zając), Gut (57 Żur), Kluś, Gąsienica Kotelnicki, Lampa (70 Bukowski), Majerczyk (84 Bzdyk), Dudziak.
Orawa Jabłonka: Obyrtacz – Bryja, M. Matonóg, Marmol, Paniak, Nowak (75 Stopiak), Lizak, Jaromin (46 R. Matonóg), Skoczyk, Chowaniec, Bielański (46 Kucek).

Przełęcz Łopuszna - Jordan Jordanów 5-3 (2-0)
Bramki: S. Chmielak 10 karny, 28, 49 karny, 90, J. Chmielarczyk 57, – K. Pietrzak 58, 62, Ferek 82. Sędziował: Czesław Żądło z Rokicin Podhalańskich.
Przełęcz: Maciasz – Hołyst, Gacek, Chmielarczyk, A. Chmielak, Chowaniec, Klamerus, Gil (80 Buła), Galarowicz, S. Chmielak, Urbański.
Jordan: Kościelniak – Strzelecki B. Ferek, Luberda, Tyrpa, M. Ferek, J. Pietrzak, K. Pietrzak, Wróbel, Tracz, Jabcoń.
Kandydat po pierwszej rundzie do spadku Przełęcz Łopuszna na wiosnę gromi jednego rywala po drugim. W sobotę odprawiła z kwitkiem czołowy zespół I ligi juniorów Jordan Jordanów 5-3. Strzelecki popis w tym spotkaniu dał Sławomir Chmielak, który czterokrotnie umieszczał piłkę w bramce gości w tym dwa razy z rzutów karnych. Gdy juniorzy Jordana zbliżyli się na niebezpieczny dystans bramkowy ponownie o sobie dał znać S. Chmielak, który w 90 minucie ustalił wynik spotkania.

Sokolica Krościenko - LKS Szaflary 4-0 (1-0)
Bramki: P. Chrobak 45, Zając 62, K. Chrobak 66, 78. Sędziował: Paweł Folwarski. Żółte kartki: K. Chrobak, Murzyn – Kalata, M. Walkosz, Łukaszczyk. Czerwone kartki: P. Chrobak 70 za kopnięcie przeciwnika bez piłki – Szulc 89 za zatrzymanie przeciwnika rękami, Łukaszczyk 90 za drugą żółtą.
Sokolica: Ponicki – P. Chrobak, Bobak, Brzegowski (70 Tkaczyk), B. Morawczyński, K. Chrobak (70 Jeżyński), Doliński, Czubiak (46 Chryc), B. Morawczyński), Murzyn, Zając, Adamczyk, Doliński.
Szaflary: M. Walkosz – Strama, Marusarz, Szulc, Szeliga, Kalata, Jarząbek, Łukaszczyk, Kurańda, Kalisz, Szado, P. Walkosz, Furczoń.
Zdecydowana przewaga Sokolicy przez całe spotkanie. Goście w zasadzie nie stworzyli sytuacji bramkowej. Juniorzy Sokolicy, wśród których zabrakło dwu czołowych strzelców drużyny Jawora i Janowiaka i tak wygrali bardzo przekonywująco. Co więcej mogli i powinni zdobyć jeszcze przynajmniej dwa gole, ale nie wykorzystali przyznanych im rzutów karnych. Sokolica na wiosnę gra rewelacyjnie i już nie broni się przed spadkiem, ale mierzy w medalową lokatę.

Lubań Maniowy - Biali Biały Dunajec 2-2 (2-2)
Bramki: Zatłokiewicz 4, Potoczak 30 – Pańszczyk 31, Pępkowski 35. Sędziował: Mateusz Jazowski z Jabłonki.
Lubań: Gołębiowski – D. Firek, M. Sral, Gorlicki, Zawada, Wrocławiak, Zatłokiewicz, Hołyst, Potoczak, Żyła, Sikora.
Biali: Bużek – Ł. Cachro, J. Karpiel, Antoł, Lichaj, Pępkowski, M. Karpiel, Sądelski (70 Smajdor), Pańszczyk, Marduła, Moczarny.
Lubań zaatakował rywali bardzo zdecydowanie od początku spotkania. W efekcie już w 4 minucie nieporozumienie obrońców drużyny gości wykorzystał Zatłokiewicz. W 30 minucie błąd popełnił bramkarz Białych i gospodarze objęli prowadzenie 2-0. Trwało ono kilkadziesiąt sekund, bowiem Pańszczyk w sytuacji sam na sam zdobył kontaktowego gola. Cztery minuty później do remisu doprowadził Pępkowski strzałem z okolic linii pola karnego. W drugiej połowie nieco lepsi byli Biali, ale to gospodarze mogli cieszyć się z wygranej. W końcówce meczu po jednej z kontr i strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

Wiatr Ludźmierz – Lubań Tylmanowa 2-2 (2-1)
Bramki: M. Maciaś 3, Król 16 – 35 Wiatr, M. Konopka 74. Sędziował: Kazimierz Antolak z Nowego Targu.
Wiatr: D. Maciaś – Zubek, Koczur, Luberda (80 S. Maciaś), Figas, Kubowicz, Górz, Król, Cebulski, M. Maciaś, Sąder (46 Kopeć).
Lubań: M. Ligas – Ziemianek, Ciesielka, B. Konopka, Talarczyk, Wiatr, M. Konopka, Ziajkiewicz, G. Ligas, Kamiński, Kurnyta.
To był mecz pod dyktando zespołu z Tylmanowej. Gospodarze doceniając klasę rywali nastawi się na kontry i dwie były skuteczne. Pierwszą wykorzystał już w 4 minucie M. Maciaś. W 19 minucie z kolei Król pokonał bramkarza gości w sytuacji sam na sam. Juniorzy Lubania kontakt bramkowy złapali w 35 minucie, gdy Wiatr wykorzystał sytuację sam na sam z D. Maciasiem. Wprawdzie ludźmierski bramkarz obronił pierwszy strzał, ale wobec dobitki był bezradny. Do remisu doprowadził B. Konopka. Pozostawiony bez opieki Konopka z 5 metrów nie dał szans bramkarzowi Wiatru na skuteczna obroną. W 80 minucie Lubań miał szans na wygranie tego meczu, ale strzał M. Konopki trafił tylko w poprzeczkę.

Orkan Raba Wyżna – Szarotka Nowy Targ 1-2 (0-0)
Bramki: Rzeszutko 51 – 80 Wąchała, 89 Staszel. Sędziował: Piotr Bukowski z Zakopanego.
Orkan: Filipek – Rycerz, P. Radoła (46 D. Radoła), Antolak, Bielak, Jąkała, Chrobak, (80 Szlachtowski), Prokop, Siwek, Wierzba, Rzeszótko.
Szarotka: Sulka – Twardosz, Węgrzyn, Bierówka, Stawowiak, Wąchała, Czubernat, Staszel, Krauzowicz (57 Wacław), Wójciak, Radek.