17 kolejka I ligi juniorów starszych. Wygrana Zakopanego
 dodano: 21 Maja 2008    (źródło: tekst Z. Karaś , fot H. Kardaś)

KS Zakopane- Lubań Maniowy
I połowa meczu bez historii jedynie bramka Klusia w 33 minucie wniosła nieco ożywienia. Zdobył ją dla swojej drużyny głową po wrzutce Zycha z wolnego. Drugie 45 minut to już zupełnie inne spotkanie. Więcej walki, składnych akcji i bramek. W 54 minucie Kaleciak wyszedł na pozycję sam na sam z Gołębiowskim i celnym strzałem zdobył drugą bramką dla gospodarzy.
 W galerii fotoreportaż Hanny Kardaś z meczu Zakopane - Maniowy!!!!

Od 61 minuty gospodarze grali w dziesiątkę, gdy po taktycznym faulu czerwoną kartkę otrzymał stoper Zakopanego Marusarz. Kontaktową bramkę dla gości w 71 minucie po podaniu Żyły strzelił Sikora. W 8 minut później po golu Dudziaka zakopiańczycy znowu odzyskali bezpieczny dystans bramkowy. W 83 minucie było już 4-1 gdy Dudziak wyprowadził piłkę lewym skrzydłem wbiegł w pole karne i zagrał dokładnie nadbiegającemu Gutowi, który z 3 metrów wpakował piłkę do siatki. Na 4 minuty przed końcem, Zatłokiewicz przeciął dośrodkowanie Hołysta i ustalił wynik spotkania na 4-2.
KS Zakopane – LKS Maniowy 4-2 (1-0)
Bramki: Kluś 33, Kaleciak 54, Dudziak 79, Gut 83 - Sikora 71,  Zatłokiewicz 86. Sędziował: Antoni Kostrzewa z Białki Tatrzańskiej. Żółte kartki: Gorlicki, Żyła. Czerwona kartka: Marusarz 61 faul taktyczny.
Zakopane: Kożuch – Zych, Marusarz, Mrowca, Mazalon (46 Zając), Gut (85 Lutoborski), Kluś, Leks, Lampa, Majerczyk (74 Dudziak), Kaleciak.
Maniowy: Gołębiowski – Zawada, Wrocławiak, Gorlicki, Firek, Żyła, Majdański (46 Potoczak), Kobylarczyk, Zatłokiewicz, Hołyst, Sikora.

Sokolica Krościenko - Orawa Jabłonka 2-0 (0-0)
Bramki: Jankowski 70, 78. Sędziował: Jan Chlipała z Ochotnicy Dolnej. Żółte kartki: Brzegowski, Jankowski. Czerwona kartka: Kucek 80 za drugą żółtą.
Sokolica: Ponicki – Bobak, Brzegowski, Chryc, Adamczyk, K. Chrobak, Zachwieja, Jankowski, B. Morawczyński (60 Jawor), M. Morawczyński (60 Zając), Murzyn.
Orawa Jabłonka: Obyrtacz – Bryja, Matonóg, Marmol 955 Stokłosa), Paniak, Nowak, J. Lizak, Skoczyk (70 Cieluch), Chowaniec, M. Lizak, Kucek.

Do 60 minuty mecz był wyrównany. Wejście na murawę Jawora i Zająca rozwiało nadzieję Orawian na korzystny wynik w tym spotkaniu. Właśnie po akcjach Jawora i Zająca Jankowski zdobywał bramki.

Orkan Raba Wyżna - LKS Szaflary 2-2 (1-2)
Bramki: Czyszczoń 30, Wierzba 85 – Kalisz 10, Łukaszczyk 45. Sędziował: Bogusław Babicz z Załucznego. Żółte kartki: Czyszczoń, Jąkała - Szulc.
Orkan: Chorąży (46 Filipek) – Bielak (70 Szlachtowski), Rycerz, P. Radoła (25 Prokop), Siwek, Budzik, D. Radoła, Antolak, Wierzba, Jąkała, Czyszczoń.
Szaflary: M. Walkosz - Szulc, Szeliga, Kalata, Szado, P. Walkosz, Kurańda, Łukaszczyk, Kalisz, Furczoń, Marek.

Juniorzy Orkana z trudem wywalczyli remis. Goście dwukrotnie prowadzili w tym spotkaniu. Najpierw Kalisz przy biernej postawie obrońców zdobył bramkę dla Szaflar. Wyrównał Czyszczoń strzałem w okienko z rzutu wolnego. Na zakończenie I połowy spotkania uderzenie Łukaszczyka miedzy rękami do siatki przepuścił Chorąży. Gospodarze wyrównali na 5 minut przed końcem po strzale głową Wierzby.

Przełęcz Łopuszna - Biali Biały Dunajec 0-0
Sędziował: Ryszard Sewioło z Naprawy.
Przełęcz: Maciasz – Hołyst, Gacek, A. Chmielak, Klamerus, Gil, Galarowicz, Buła, S. Chmielak, A. Chmielak, Chowaniec.
Biali: Bużek – P. Cachro, Ł. Cachro, Antoł, Lichaj, Pępkowski, Sądelski, Wąsik, Marduła, Majerczyk, Rączka.

Lubań Tylmanowa - Szarotka Nowy Targ 6-3 (4-2)
Bramki: Ligas 5, 29, 44, 85, 89, B. Konopka 34 – Gołuchowski 22, Radek 16, 55. Sędziował: Piotr Bukowski z Zakopanego. Żółte kartki: Zabrzeski – Bierówka, Czubernat, Szal.
Lubań: Zacher – B. Gołdyn (46 Ziemianek), M. Kwit (46 Noworolnik), Ciesielka, B. Konopka, Talarczyk, Wiatr, M. Konopka, Ziajkiewicz, G. Ligas, Zabrzeski (55 Kamiński).
Szarotka: Sulka – Gołuchowski, Węgrzyn, Tomasiak (46 Targosz), Bierówka, Stawowiak, Czubernat, Krauzowicz, Szal (70 Dudek), Radek, Pacyga (65 Wacław).

Juniorzy starsi Lubania nastrzelali swoim rywalom 6 bramek, ale gdyby byli bardziej precyzyjni mogli tych goli zdobyć dwa razy więcej jak to uczynili ich młodsi koledzy w meczu juniorów młodszych.

Wiatr Ludźmierz - Jordan Jordanów 2-1 (0-0)
Bramki: M. Maciaś 75, Król 76 – Wróbel 85. Sędziował: Jan Buczek z Nowego Targu. Żółta kartka: Luberda.
Wiatr: Stopiak – Koczur, Paweł Luberda (46 Kopeć), Figas, Kubowicz, Górz, Cebulski, M. Maciaś, Strama, Borkowski, Król.
Jordan: Kramarz – Strzelecki B. Ferek, Piotr Luberda, M. Ferek (60 Wróbel), J. Pietrzak, K. Pietrzak, Korbel, Gaweł, Jabcoń, M. Luberda.

To był dobre toczone w szybkim tempie spotkanie. W pierwszej odsłonie meczu trzy „setki” zmarnowali ze strony gospodarzy Maciaś, Król, Luberda. Po zmianie stron lekką przewagę uzyskał Jordan, ale też bez efektu bramkowego. Wiatr dwie bramki uzyskał w odstępie kiludzisięciu sekund. Pierwszego gola zdobył Maciaś strzałem głową po centrze Cebulskiego. Drugiego mocnym i celnym uderzeniem z 25 metrów w okienko Król. Honorowe trafienie Jordan uzyskał po błędzie stopera Wiatru. Jego nieczyste wybicie piłki wykorzystał Wróbel