18-19 kolejka I ligi juniorów starszych
 dodano: 28 Maja 2008    (źródło: tekst Z. Karaś , fot H. Kardaś)

KS Zakopane – Sokolica Krościenko 3-0 mecz przerwany w 13 minucie na skutek zdekompletowania drużyny gości.

Bramki: Leks 4, Majerczyk 8, Kluś 12. Sędziował: Jerzy Drabik z Ochotnicy Dolnej.
Zakopane: Kożuch – Mrowca, Piguła, Gościej, Mazalon, Kluś, Leks, Lampa, Majerczyk, Kaleciak, Bukowski.
Sokolica: Kacwin - K. Chrobak, Zachwieja, B. Morawczyński, P. Chrobak, Jerzyński, Zając.

Przełęcz Łopuszna – Lubań Maniowy 1-0 (1-0)
Bramka: G. Chmielarczyk 36. Sędziował: Zbigniew Suwada z Jabłonki.
Przełęcz: Maciasz – M. Hołyst, Gacek, A. Chmielak, Chowaniec, Klamerus, Gil, G. Chmielarczyk (89 Bułą), S. Chmielak, Zązel, Urbański.
Maniowy: Gołębiowski – Zawada, Wrocławiak (46 Potoczak), Gorlicki, Firek, Żyła, Sral (90 Majdański), Kobylarczyk, Zatłokiewicz (54 Węgrzyniak), D. Hołyst, Sikora.

Przełęcz odniosła skromne, ale zasłużone zwycięstwo. Bramka padła po rozegraniu piłki w środku pola i dokładnym podaniu do Grzegorza Chmielarczyka. Napastnik gospodarzy wyszedł na pozycję sam na sam i nie zmarnował okazji.

Lubań Tylmanowa – LKS Szaflary 7-1 (3-0)
Bramki: B. Konopka 7, 73, 90, Ligas 17, M. Konopka 18, 40, Kurnyta 65 – Kurańda 82. Sędziował: Bogusław Górnik z Bukowiny Tatrzańskiej. Żółta kartka: Ziajkiewicz.
Lubań: Zacher (46 Adamczyk) – Ziemianek, Mateusz Noworolnik, B. Konopka, Michał Noworolnik, Wiatr, M. Konopka, Ziajkiewicz, G. Ligas, Zabrzeski, Kamiński(65 Kurnyta).
Szaflary: Cisoń (46 Szeliga) - Szulc, Walkosz, Kurańda, Łukaszczyk, Kalisz, Furczoń, Marek, Strama, Pawlikowski, Jarząbek.

Juniorzy starsi Lubania Tylmanowa już, jako lider I ligi grają zupełnie swobodnie. Kolejnemu rywalowi zaaplikowali siedem goli bawiąc się przy tym i grając bardziej w tzw. „dziadka” niż prowadząc prawdziwy mecz.

Wiatr Ludźmierz – Biali Biały Dunajec 4-1 (2-0)
Bramki: Król 8, M. Maciaś 25, 48, 79 – Dańko 62. Sędziował: Robert Żądło z Rokicin Podhalańskich. Żółta kartka: Moczarny.
Wiatr: D. Maciaś - Koczur, Luberda (46 Sąder), Figas, Kubowicz, Górz, Cebulski, M. Maciaś, Strama, Borkowski, Król.
Biali: Bużek – P. Cachro, Ł. Cachro, Antoł, Lichaj, Karpiel, Pępkowski,  Wąsik, Moczarny, Pańszczyk Smajdor (40 Danko).

Niedawny lider Biali przegrywają mecz za meczem. Wiatr w tym spotkaniu był drużyną zdecydowanie lepszą i wygrał absolutnie zasłużenie. Znowu dobrą formą strzelecką błysnął Maciej Maciaś i ustrzelił w tym meczu hak tricka.

Szarotka Nowy Targ – Jordan Jordanów 1-3 (0-2)
Bramki: Czubernat 52 – samobójcza 8, K. Pietrzak, 14, Traczyk 84. Sędziował: Stanisław Tworek z Tylmanowej.
Szarotka: Sulka – Węgrzyn, Targosz, Bierówka, Stawowiak, Czubernat, Szal, Dudek, Pacyga, Krauzowicz, Radek.
Jordan: Kościelniak – Strzelecki, B. Ferek (46 Janowski), P. Luberda, Tyrpa, M. Ferek, Wróbel(76 Talaga), J. Pietrzak, K.
Pietrzak (46 Jabcoń), Traczyk, M. Luberda.

I połowa spotkania przebiegała pod dyktando Jordana, co odzwierciedlał wynik. Po zmianie stron gospodarze przycisnęli i zdobyli kontaktową bramkę. Chcąc doprowadzić do wyrównania odkryli się zupełnie, co pozwoliło juniorom Jordana przeprowadzać kontry. Jedna z nich w 84 minucie zakończyła się sukcesem, co przypieczętowało wygraną jordanowian.