I liga juniorów starszych. Zakopane z kompletem punktów
 dodano: 10 Września 2008    (źródło: tekst Z. Karaś , fot H. Kardaś)

Tylko juniorzy KS Zakopane maja komplet punktów po czterech kolejkach spotkań. Ich najgroźniejszy rywale Wiatr Ludźmierz tylko zremisował na swoim boisku z Jordanem 1-1 trochę na własne życzenie.
 W galerii fotoreportaż Hanny Kardaś z meczy juniorów KS Zakopane!!!!

KS Zakopane - Lubań Maniowy 2-0 (0-0)
Bramki: Leks 50, Kaleciak 80.
 Sędziował: Jerzy Drabik z Zakopanego. Żółte kartki: Mrowca, Marusarz, Lampa.
Zakopane: Bryniarski – Mrowca, Sawina, Marusarz, Mazalon (80 Zająć), Leks, Bukowski (65 T. Gut), Kluś, W. Gut, Lampa (80 Deskiewicz), Kaleciak.
Lubań: Gorlicki -  Zawada, Wrocławiak, Firek, Sral, Węgrzyniak, Potoczak, Hołyst, Sikora, Kobylarczyk, Potoczak.

W pierwszych 45 minutach optyczną przewagę posiadali goście, ale ta przewaga nie przyniosła im bramek. Co więcej to zakopiańczycy po dwu kontrach byli bliżsi zdobycia gola. Obie sytuacje zaprzepaścił Kaleciak. Również juniorzy Lubania stanęli przed olbrzymią szansą na objęcie prowadzenie. Nie atakowany przez nikogo Sral z 5 metrów podobnie jak Kaleciak strzelił wprost w bramkarza. Po zmianie stron zaznaczyła się przewaga gospodarzy. W 50 minucie Potoczak stracił piłkę w okolicy swojego pola karnego do pozycji strzeleckiej doszedł Kluś i trafił piłką w słupek. Poprawka Leksa poszła w środek bramki i Gorlicki wyłapał ten strzał. Chwilę później było jednak już 1-0. Juniorzy Lubania pozostawili bez opieki Leksa, który wpadł w pole karne i tym razem strzelił celnie do siatki. Przez kolejne pół godziny walka toczyła się w środku pola. W 80 minucie Deskiewicz zacentrował z lewej strony. Bramkarz Lubania spokojnie wyłapał to dośrodkowanie, po czym wypuścił piłkę z rąk. Na to tylko czekał Kaleciak i z bliska wpakował futbolówkę do siatki.

*******

Orkan Raba Wyżna – Poroniec Poronin 1-2 (0-1)
Bramki: Rzeszutko 78 – Rzadkosz 18, Chrobak 54.
Sędziował: Bogusław Babicz z Załucznego.
Orkan: Filipek - Radoła, Rycerz, Lenart, Chrobak, Siwek, Pustułka, Rzeszutko, Wierzba, Prokop, Antolak.
Poroniec: Żegleń – Cudzich, Rzadkosz, J. Gutt, Pawlikowski, Stasik, Kliś, Denić, Chrobak, Grela, Łukaszczyk.

W 18 minucie Rzadkosz uzyskał prowadzenie po precyzyjnym wykonaniu rzutu wolnego. Na drugą część spotkania gospodarze wyszli z postanowieniem doprowadzenia przynajmniej do remisu tymczasem poronianie wyprowadzili kontrę i po strzale Chrobaka podwyższyli na 2-0. W końcu juniorom Orkana udało się zdobyć kontaktowego gola i nadal dążyli do remisu. Nie udało się im, chociaż okazje ku temu mieli.
*********

Turbacz Mszana Dolana - Sokolica Krościenko 0-2 (0-1)
Bramki: Kacwin 33 karny, Chrobak 75.
 Sędziował: Czesław Żądło z Rokicin Podhalańskich.
Turbacz: Wacławik – Polak (46 Nawieśniak), Świerk, Szura, Antosz, Farganus, Litera, Jamróz, Wcisło (46 Kunecki), M. Zaborowski, Skolarus.
Sokolica: Zachwieja – Kacwin, Morawczyński, Bobak, Topolski, Tkaczyk, Chrobak, Adamczyk, Brzegowski, Tomasiak (83 Bublik), Jankowski.

Juniorzy Turbacza nieco zlekceważyli swoich rywali i spotkała ich za to zasłużona kara. Gospodarze wprawdzie atakowali, ale zamiast strzelać z dogodnych sytuacji chcieli wjechać z piłka do bramki. Tymczasem w 33 minucie goście wyprowadzili kontrę i jeden z zawodników Sokolicy został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Paweł Kacwin. Nic a nic to nie nauczyło juniorów Turbacza i nadal razili nieporadnością. W 75 minucie obrońcy gospodarzy trochę „zaspali” i nie wyszli do będącego przy piłce przed polem karnym Chrobaka. Strzał tego ostatniego był celny i tak został ustalony wynik spotkania. Mecz rozegrany w potwornym upale był słabym spotkaniem słabych zespołów.
********

Biali Biały Dunajec - Szarotka Nowy Targ 6-0 (3-0)
Bramki: Pańszczyk, 14, 84, Marduła 37, 42, 77, Antoł 57.
 Sędziował: Jerzy Drabik z Zakopanego.
Biali: Bużek – Smajdor, Antoł, Skupień, Marduła, Dańko, Cachro, Karpiel, Pańszczyk, Gut-Chowaniec, Rzadkosz.
Szarotka: A. Sulka – Szal, Wąsik (46 Luberda), Twardosz, Bierówka, Fąfrowicz (46 Korzeniowski), Pacyga, Tomalak, Targosz, Podkanowicz, Dudek.

Trener Stanisław Trebunia miał wiele pretensji do swoich zawodników, że zdobyli tylko 6 bramek zamiast dwa, trzy razy tyle. Juniorzy Szarotki pod względem fizycznym prezentują się okazale, ale piłkarsko bardzo słabo. Ich rywale z Białego Dunajca bawili się z nimi „jak kot z myszką”. Ostatecznie Marcin Marduła i spółka strzelili nowotarżanom pół tuzina goli nie tracąc ani jednego.

Wiatr Ludźmierz - Jordan Jordanów 1-1 (0-1)
Bramki
: M. Maciasz 48 – Firek 25.
Sędziował: Jan Pawlikowski ze Stasikówki. Żółte kartki: Górz, Paweł Luberda, Traczyk.
Wiatr: D. Maciaś – Paweł Lubarda, S. Maciaś (46 Zubek), Figas, M. Luberda, Kopeć, Górz, M. Maciaś, Strama, Sopiarz (46 Czaja), Cebulski.
Jordan: Kramarz – Kawula, Traczyk, Paweł Luberda, M. Luberda (65 Pracharczyk), Ferek, Czubin, Firek, Motor, Rączka, Pietrzak.

W Ludźmierzu spotkały się dwa czołowe zespoły ligi. Gospodarze mający na koncie trzy wygrane przystąpili do spotkania mało skoncentrowani i nie mogli złapać właściwego rytmu. W tej sytuacji przez pierwsze 45 minut przewagę mieli przyjezdni. Z kilku sytuacji sam na sam juniorzy Jordana wykorzystali tylko jedną. W przerwie spotkania w szatni Wiatru padły męskie słowa i to poskutkowało niemal natychmiast. W 48 minucie do dalekiego podania Cebulskiego doszedł Mariusz Maciasz. Mając przed sobą tylko Kramarza pokonał go bez trudu. Do końca spotkania przewagę mieli gospodarze aczkolwiek pod sam koniec meczu juniorzy Jordana mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść. Piłka po uderzeniu jednego z graczy odbiła się od poprzeczki. W sumie wynik remisowy jest sprawiedliwy.
************

Przełęcz Łopuszna - LKS Szaflary 6-1 (3-1)
Bramki: Bienias 16, D. Chmielak 26, 36, 68, Hołyst 80, 86 – Pawlikowski 32.
Sędziował: Stanisław Tworek z Tylmanowej.
Przełęcz: Maciasz – Kamoń, A. Chmielak, Chowaniec, Zązel, M. Klamerus, Bienias (46 S. Klamerus), Hołyst, Buła, D. Chmielak, Gil.
Szaflary: Bafia – Szczerba, Waliczek, Pawlikowski, Szulc, Jachymiak, Jarząbek, Kurańda, Wąsik, Święś.

Drużyna z Szaflar przyjechała do Łopusznej zaledwie z dziesięcioosobowym składzie. W pierwszej połowie ta liczebna przewaga nie była aż tak bardzo widoczna i gospodarze prowadzili 3-1. Po zmianie stron dominacja Przełęczy była coraz większa potwierdzona kolejnymi trzema bramkami a mogłoby ich być znacznie więcej.