I liga juniorów starszych. Kadłubowa kolejka.
 dodano: 7 Października 2008    (źródło: tekst Z. Karaś , fot H. Kardaś)

Przed dwoma tygodniami ze względu na fatalne warunki atmosferyczne odwołano kolejkę ligową w rozgrywkach młodzieży. W minioną sobotę wprawdzie PPPN nie wprowadził obligatoryjnie takiego zarządzenia, ale w kilku przypadkach sędziowie nie zdecydowali się na prowadzenia spotkań na zalanych boiskach.
W galerii kilka fot Hanny Kardaś  z meczu !!!!

Niektóre mecze wprawdzie się odbyły, ale gra w temperaturze bliskiej zera stopni na boiskach pokrytych kałużami mało przypominała grę w piłkę nożną. Kilka spotkań nie zostało dokończonych, bowiem trenerzy nie mogli skompletować na te mecze pełnych składów. Po prostu rodzice nie pozwalali swoim pociechom na uczestnictwo w sportowych zmaganiach w tak niekorzystnych warunkach. Ze spotkań, które zakończyły się w regulaminowym czasie na uwagę zasługuje wysokie zwycięstwo Porońca w Krościenku. W Zakopanem mecz trwał tylko jedną połowę. Juniorzy Szaflar przybyli do miasta pod Giewontem zaledwie w ośmioosobowym składzie i z góry skazani byli na porażkę z liderem. Juniorzy młodsi Szaflar w ogóle do Zakopanego nie przyjechali. Jeszcze krócej trwał mecz w Białym Dunajcu. Po 10 minutach sędzia doszedł do wniosku, że gra w takich warunkach zagraża zdrowiu zawodników i przerwał mecz. W niższych klasach też sporo spotkań zostało odwołanych przez sędziów. W tej sytuacji i tak trzeba będzie znaleźć nowe terminy a kluby poniosą dodatkowe koszty.
KS Zakopane – LKS Szaflary 0-4 (0-4) mecz przerwany w 49 minucie na skutek zdekompletowania drużyny gości.
Bramki: Bukowski 3, Kaleciak 14, 30, Kluś 36.
Sędziował: Stanisław Tworek z Tylmanowej.
Zakopane: Bryniarski – Mrowca, Sawina, Marusarz (46 Mazalon), W. Gut, Drabik (46 Fąfrowicz), Bukowski, Kluś, Lampa, T. Gut (46 Majerczyk), Kaleciak.
Szaflary: Cisoń – Szulc, Strama, Kurańda, Jarząbek, Janik, Walkosz, Wąsik.

Mecz trwał tylko 49 minut. Gospodarze mając liczebną przewagę atakowali nieustannie, natomiast goście, co zrozumiałe ograniczali się do obrony bardzo rzadko przechodząc z piłką na połowę rywali. Pierwsza bramka padła już w 3 minucie. Ładnym strzałem z kilkunastu metrów popisał się Bukowski. Drugą bramkę w 14 minucie zdobył Kaleciak, po podaniu W. Guta. 30 minuta to kolejny celny strzał Kaleciaka tym razem po podaniu Klusia. Wynik pierwszej połowy i jednocześnie całego spotkania ustalił Kluś. Asystę tym razem zaliczył Drabik. Szaflary mimo gry w okrojonym składzie też miały okazję do strzelenia bramki. W 21 minucie zamieszanie w obronie Zakopanego wykorzystał Jarząbek a piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybił Sawina.

Po meczu  o drużynie wypowiedział się wice prezes KS Zakopane  Andrzej Gubała
" Moim zdaniem przy zwiększonym wysiłku  przy obecnym potencjale drużyna ma szansę jeszcze w tym sezonie uzuskać awans do I ligi małopolskiej."
*****

Sokolica Krościenko – Poroniec Poroniec 2-8 (1-4)
Bramki: Topolski 44, Jankowski 67 – Rzadkosz 16, Łukaszczyk 37, 41, 65, 88, Grela 39, M. Chrobak 69, Pańszczyk 83. Sędziował: Czesław Żądło. Żółta kartka: Jankowski.

Sokolica: T. Zachwieja – Czerwiec, Adamczyk, Bobak, Tkaczyk, Czubiak, P. Chrobak, Bublik (40 Topolski), Brzegowski, P. Zachwieja.

Poroniec: Stachoń – Pawlikowski, Cudzich, Pańszczyk, Gutt (75 Strzęp), Rzadkosz, Kliś, Denić, Grela, M. Chrobak, Łukaszczyk.

Trudno nazwać grę w tym meczu grą w piłkę nożną. Mecz jednak odbył się na pokrytym kałużami boisku i wygrali goście, którzy czuli się na nim dobrze. Z pośród ośmiu bramek, jakie strzelili najładniejsza był ta pierwsza zdobyta przez Rzadkosza. Po podaniu wzdłuż linii pola karnego Rzadkosz uderzył prostym podbiciem bez przyjęcia i piłka zatrzepotała w siatce.
*****

Orkan Raba Wyżna – Jordan Jordanów 1-2 (1-2)

Bramki: Rzeszutko 38 – Czubin 11, 15.
Sędziował: Adam Ślusarek z Nowego Targu.

Orkan: Filipek – Radoła (71 Pustułka), Czyszczoń, Teper, Siwek, Chrobak, Rycerz, Prokop (50 Wierzba), Lenart, Antolak, Rzeszutko.

Jordan: Kramarz – (46 Proszek), Szymański, Traczyk, Ferek, Pracharczyk, Wróbel, Firek, Czubin, Motor, Pietrzak, Rączka.

Dwie indywidualne akcje Czubina zdecydowały o wyniku tego spotkania. Na dwa gole gości gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem po udanej kontrze ale przegrali.
*****

Turbacz Mszana Dolna – Przełęcz Łopuszna 5-1 (2-0)

Bramki: Sewioło 5, 47, Skoralus 8 karny, Aleksandrowicz 54, Koral 68 – Gil 85.
Sędziował: Kazimierz Antolak z Nowego Targu. Żółte kartki: Aleksandrowicz – Kamoń, Klamerus, A. Chmielak.

Turbacz: Górniak – Aleksandrowicz, Nowak, Wacławik, Jamróz, Skolarus (46 Polak), Litera (70 Kunecki), B. Zaborowski, Antosz, Koral (75 Grzesiak), Sewioło.

Przełęcz: Maciasz – Kamoń, Gacek, A. Chmielak, Chowaniec, Klamerus, Gil, Hołyst, Michał Buła, Mateusz Buła (46 Kasprzak), D. Chmielak.

Całe spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy. Przy pierwszych trzech golach swój udział miał Sewioło. Za pierwszym razem zdążył z dobitką po strzale Korala. Trzy minuty później Sewioło został sfaulowany w polu karnym a podyktowaną ”jedenastkę” na bramkę zamienił Skolarus. Dwie minuty po zmianie stron Sewioło przymierzył zza pola karnego i gospodarze w tym momencie prowadzili 3-0. W 54 minucie goście dopuścili się drugiego faulu w polu karnym. Tym razem faulowany był Jamróz. Rzut karny precyzyjnie wykonał Aleksandowicz. Na 5-0 podwyższył Koral. Napastnik gospodarzy lubujący się w dryblingach na mokrym i ciężkim boisku nie miał wiele okazji na zeprezentowanie swoich możliwości. Udało mu się w 68 minucie, gdy przedrylował całą obronę gości i zdobył bramkę. Honorowego gola dla Przełęczy uzyskał Gil, gdy gospodarze zadowoleni z wyniku nieco pofolgowali rywalom.
*****

Mecze Lubań Maniowy – Szarotka Nowy Targ, Biali Biały Dunajec – Wiatr Ludźmierz zostały odwołane przez sędziów ze względu na fatalny stan boisk.