GLPS
  Siatkówka II III i IV i liga

PLS Chicago
Fullerton i Vytis liderami po pierwszej kolejce PLS Chicago

W niedzielę 5 października 2008 zainaugurowała rozgrywki Polonijna Liga Siatkowki w Chicago .Jest to już czwarty rok działalności tej organizacji.W bieżącym sezonie do rozgrywek przystąpiło dziesięć zespołów z których ponad połowa to drużyny biorące udział w poprzednich edycjach.

Zmieniły się nazwy, zmienili się sponsorzy, jedne ekipy wzmocniły swoje składy,drugie pozostały bez zmian są i takie które wystartowały po raz pierwszy.Po rocznej nieobecności powrócili Russian Bears z Jurijem Lysenko na czele. Pierwsza kolejka pokazała że w tym roku bardzo trudno będzie wytypować zwycięzcę  ligi z czego cieszą się organizatorzy i kibice . Poziom jaki zaprezentowały drużyny biorące udział w rozgrywkach  zaskoczył chyba wszystkich którzy odwiedzili halę w Franklin Park.

A oto wyniki i krótkie relacje:

FULLERTON   -   KGS NET    2:0 (25:16 ;25:12)

Fullerton : Sikora,Sokołowski,Chuchała,Kapustka,Pilecki,Gortych
              oraz Rafalo i Kaczmarek

KGS  NET  : Majewski,Kanev,Zuk,Swigon,Dyjewski,Antal oraz Sobczyk Valchnov

Sędziowali: Paszko,Haniaczyk            Widzów  100
Patrząc na skład zespołu Fulllerton z łatwością można dostrzec dobrze znane wszystkim kibicom nazwiska obrońców tytułu z poprzedniego sezonu stąd też i wynik nie jest dla nikogo zaskoczeniem. KGS NET starali się dotrzymać kroku przeciwnikowi tylko do połowy pierwszego seta - na więcej drużyna Fullerton nie pozwoliła.

RUSSIAN BEARS  -  McGRATH AUDI   0:2 (20:25;21:25)

Russian Bears : Zavoichinsky,Lysenko,Kucharski,Adamowski,Piehring,
                Gediminas oraz Kostas

McGrath Audi  : McGrath,Sanders,Martin,Steinbrunner,Hopf,Bergers
                oraz Christiansen

Sędziowali: Fracz,Baniak           Widzów 100

Obydwa zespoły stworzyły ciekawe i zacięte widowisko.Powracający po przerwie Russian Bears zagrali bardzo ambitnie i napędzili sporo strachu jednemu z faworytów.

ŻYWIEC    -  LEGEND      2:1     (25:21;21:25;15:12)
Żywiec:  Koziara, Anyż Sz.Haniaczyk, Rachwalski, Rysz, B.Haniaczyk
         oraz Banys(libero)

Legend : Knyathskiy,Milutin,Shatkovskiy,Bobrik,Zaberski,Vail
         oraz Gatchev,Danchuk,Gartsman

Sedziowali: Baniak,Fracz                       Widzow 120

To był najciekawszy pojedynek tej kolejki. Spotkały się zespoły które w każdym sezonie nadają ton rozgrywkom. Drużyna Żywiec poprzednio Integra osłabiona w tym sezonie brakiem kontuzjowanego libero Bartłomieja Paszko ale z powracaąacym po rocznej przerwie Łukaszem Banysiem oraz nowym sponsorem z wielką ochotą przystąpiła do meczu i bardzo szybko objęła prowadzenie .Wygrana pierwsza partia nieco uśpiła ich czujność i do rozstrzygnięcia wyniku potrzebny był  trzeci set a tu jak wiemy wszystko może się zdarzyć.I zdarzyło się przy stanie 11:10 dla Żywca zawodnik Legend wykonał atak ale piłka po jego uderzeniu odbiła się nie od bloku tylko od górnej krawędzi taśmy, jednakże zawodnicy tej drużyny tak mocno protestowali że sędzia musiał ukarać jednego z nich żółtą kartką a to oznaczało utratę kolejnego punktu. Zrobiło się 13:10 a to jest trudny wynik do odrobienia zwłaszcza ze trzeci set rozgrywany jest do 15.Tym sposobem to Żywiec zanotował pierwsze zwycięstwo i zdobył 2 cenne  punkty.