XV kolejka Podhalańskiej I ligi juniorów starszych.
 dodano: 12 Maja 2009    (źródło: tekst Z. Karaś fot H. Kardaś)

Po rozegraniu XV kolejki  liderem  juniorów starszych jest zespół LKS Poroniec.  Tuż za nimi są piłkarze KS Zakopane a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Wiatr Ludźmierz .

W galerii fotoreportaż Hanny Kardaś z meczu.!!!

Orkan Raba Wyżna – Lubań Maniowy 1-2 (0-1)

Bramki: Rzeszutko 75 – Hołyst 7, samobójcza 66 Kurańda.
Sędziował: Krzysztof Sekułowicz z Rabki.

Orkan: P. Chorąży – Radoła, Chrobak, Szlachtowski, Pustułka, Siwek, Kurańda, Wierzba, Rapacz (46 Dudor), Prokop (46 Januszek), Rzeszutko.
Lubań: Bańka – Sikora, Wrocławiak, Gorlicki, Firek, Hołyst, Kobylarczyk, Bibro, Zatłokiewicz, Sral, Sikora, Potoczak.

Pierwsza bramka dla Lubania padła w przypadkowych okolicznościach. Po wrzutce piłki w pole karne przed bramką Orkana powstało olbrzymie zamieszanie, w którym najprzytomniej zachował się Hołyst i wpakował piłkę do bramki gospodarzy. Jeszcze bardziej kuriozalny był gol dający Lubaniowi drugą bramkę. Patryk Kurańda zagrał piłkę głową do swego bramkarza. Futbolówka odbiła się od nierówności boiska i kompletnie myląc Chorążego wpadła do jego bramki. Gol zdobyty przez Rzeszutkę w 75 minucie po indywidualnej akcji wprawdzie kontaktowy był jednak tylko honorowym trafieniem juniorów Orkana, bowiem w ostatnich minutach żadna z drużyn nie stworzyła już klarownej sytuacji bramkowej.

*****

Przełęcz Łopuszna - Poroniec Poronin 1-5 (1-0)

Bramki: J. Chmielak 25 – Zabrzewski 50, Rzadkosz 58, 70, 85, M. Grela 78.
Sędziował: Stanisław Tworek z Tylmanowej.

Przełęcz: Kolasa – Gil, Kamoń, Chowaniec, J. Chmielak, Klamerus, D. Chmielak, Hołyst, Galarowicz, Buła, Hornik.
Poroniec: Stachoń – Michał Pawlikowski Bulcyk, J. Gutt, Cudzich, Kliś, P. Pawlikowski, Rzadkosz, Denić (60 M. Grela) Michał Stasik (46 Zabrzewski), K. Łukaszczyk, Chrobak.

Mecz do przerwy był wyrównany. Oba zespołu stworzyły po 3 sytuacje bramkowe, ale tylko jedną z nich wykorzystali gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne piłkę głową uderzył Jarosław Chmielak i gospodarze objęli prowadzenie. Po zmianie stron zaznaczyła się przewaga lidera i dość szybko Poroniec doprowadził do wyrównania. Wprowadzony Zabrzewski uderzył piłkę głową podobnie jak Chmielak z tym, że zagranie było z rzutu rożnego. W 58 minucie Rzadkosz skopiował wyczyn kolegi i goście wyszli na prowadzenie. Przewaga lidera rosła z minuty na minutę, czego efektem były kolejne bramki. W 70 minucie Rzadkosz ograł przed polem karnym dwu obrońców i w sytuacji sam na sam po raz drugi pokonał bramkarze gospodarzy. W 78 minucie Marcin Grela skorzystał z kiksu stopera Przełęczy i także w sytuacji sam na sam podwyższył na 4-1. Wynik ustalił Rzadkosz, który tym razem po rozegraniu rzutu rożnego uderzył z woleja i piłka po raz piaty znalazła się w bramce gospodarzy.

****

KS Zakopane - Sokolica Krościenko 7-0 (2-0)

Bramki: samobójcza Bobak 23, Leks 27, Kaleciak 50, 86, Fąfrowicz 74 karny, W. Gut 81, 84.
Sędziował: Jerzy Drabik z Zakopanego. Żółta kartka: T. Gut.

KS Zakopane: D. Paszuda – Mrowca, Sawina, Fąfrowicz (78 Zając), M. Paszuda (50 Mazalon), Lampa, Bukowski (65 Kluś), Leks (46 W. Gut), Drabik, T. Gut (74 Bzdyk), Kaleciak.
Sokolica: Ponicki – Zachwieja, Czerwiec, A. Bobak, Adamczyk, Jaszek, Topolski, Liszka, Kacwin, Błażusiak, Dyda.

To był mecz w miarę wyrównany tylko do pierwszej bramki strzelonej zresztą ze strzału samobójczego. Od tego momentu na boisku istniała tylko jedna drużyna KS Zakopane. Cztery minuty po samobójczym golu Bobaka Leks dostał dokładną piłkę od Drabika i podwyższył na 2-0. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. W 50 minucie Kaleciak z W. Gutem rozegrali między sobą piłkę tuż przed „16” i ten pierwszy zakończył ją celnym strzałem. W 74 minucie obrońców Sokolicy sfaulował w polu karnym T. Guta podyktowany rzut karny na bramkę zamienił Fąfrowicz. Dwa kolejne gole to dzieło W. Guta. Pierwszy zdobyty po indywidualnej akcji, drugi po wrzutce Sawiny i zgraniu piłki przez Kaleciak. Wynik spotkania w 86 minucie ustalił asystent bramki W. Guta Kaleciak. Zdobył tego gola wprawdzie na raty, ale za drugim razem po odbiciu piłki przez bramkarza Sokolicy był już bardzo precyzyjny.

****

Turbacz Mszana Dolna – Szarotka Nowy Targ 6-0 (4-0)

Bramki: Litera 3, Jamróz 20, Sewioło 30, 40, B. Potaczek 60, 63.
Sędziował: Mariusz Mroczek z Zakopanego. Żółte kartki: Tomalak, Bierówka, S. Romanowski.

Turbacz: Szaredko – Nowak, Szura, Farganus, Jamróz, Potaczek, M. Grzesiak, Koral, Żak (76 Sopata), Skwarczek (40 Wacławik), P. Grzesik (76 Kurek).
Szarotka: A. Sulka (76 Piwowarski) – Tomalak, Cięciel (46 Szal), Wąsik (65 A. Romanowski), Zięba (62 Luberda), Dudek (70 Podkanowicz), Twardosz, Targosz, Bierówka, Pacyga, S. Romanowski.

Jednostronne spotkanie a wynik odzwierciedla przewagę juniorów Turbacza. Zapis goli zdobywanych przez gospodarzy wygląda następująco:
3 minuta Litera bezpośrednio z rzutu rożnego,
20 minuta zdecydowane wejście Jamroza między dwu obrońców i strzała obok wychodzącego bramkarza,
30 minuta Jamróz zagrywa wzdłuż bramki, Sewioło dopełnia formalności,
40 minuta Sewioło wygrywa wyścig z obrońcami Szarotki i pokonuje bramkarza gości w sytuacji sam na sam,
60 minuta Potaczek strzela z woleja z linii pola karnego i jest 5-0,
63 minuta Bartłomiej Potaczek kopiuje swój wyczyn z przed trzech minut.

****

Biali Biały Dunajec - Jordan Jordanów 0-2 (0-0)

Bramki: Motor 53, Ferek 75.
Sędziował: Bogusław Babicz z Załucznego. Żółte kartki: Skupień – Siepak, Pietrzak.

Biali: Bużek – Smajdor, Ł. Pluta (46 D. Bafia), Ł. Antoł, P. Cachro, Majerczyk, A. Bafia, Łukaszczyk, Karpiel, Skupień, Moczarny.
Jordan: Kramarz – P. Luberda, Ferek, Siepak (41 Kawula), Rączka, D. Czubin, Janowski, Pietrzak, Firek (80 Filipek), Motor, S. Wróbel.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana a nawet z początku przewagę mieli gospodarze. Jej efektem był ładny strzał z dystansu Majerczyka, jednak piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką. Pod koniec pierwszej części gry zaznaczyła się przewaga drużyny gości, ale to też nie przyniosło efektu bramkowego. Bliski szczęścia był w 41 minucie Czubin, jednak podobnie jak przy strzale Majerczyka piłka nieznacznie ominęła „spojenie”. Po zmianie stron Jordan zaatakował bardziej energicznie i chwilę po rozpoczęciu gry bramkę dającą prowadzenie drużynie przyjezdnej mógł zdobyć Firek. Piłka po jego lobie spadła na poprzeczkę. W 53 minucie było już jednak 0-1. Do zagranej z rzutu rożnego piłki wysoko wyskoczył Motor uderzył futbolówkę głową i ta wylądowała w okienku bramki bezradnego po takim strzale Bużka. Bliski powtórzenia wyczynu swojego kolegi w 65 minucie był Pietrzak. Też uderzył piłkę głową po zagraniu z rogu, ale był mniej precyzyjny. Wynik spotkania w zasadzie rozstrzygnął się w 75 minucie. Goście wykonywali rzut wolny z boku boiska. Wrzucona w pole karne piłka odbiła się od Ferka i myląc kompletnie bramkarza Białych wpadła do siatki. W końcowych minutach spotkania atakowali gospodarze, jednak nie wypracowali sobie sytuacji mogącej przynieść im gola.

****

Wiatr Ludźmierz - LKS Szaflary 5-4 (3-3)

Bramki: Luberda 32, 37, Kopeć 43, M. Borkowski 76, 82 – Kurańda 7, Strama 10, Pawlikowski 40, Bafia 83.
Sędziował: Kazimierz Antolak z Nowego Targu. Żółte kartki: Sopiarz – Ł. Szulc.

Wiatr: D. Maciaś – Kopeć, Górz, Figas, Kubowicz, A. Cebulski, Ulman, Borkowski, M. Strama, P. Luberda, M. Zubek.
Szaflary: Cisoń – Janik, Ł. Szulc, A. Szulc, A. Szulc, Michał Pawlikowski, Kurańda, Jarząbek, B. Marek, Rabiasz, M. Wąsik.

Juniorzy Wiatru wyszli na spotkanie mało skoncentrowani i po 10 minutach przegrywali już 2-0, Gdyby goście w pierwszych 30 minutach wykorzystali wszystkie okazje mogli prowadzić 4-5 bramkami. Po pół godzinie gry juniorzy Wiatru obudzili się z letargu i Luberda zdobywając kolejno dwie bramki doprowadził do wyrównania. Do przerwy oba zespoły zdobyły jeszcze po jednym golu. Po zmianie stron zaznaczyło się lepsze kondycyjne przygotowanie drużyny Wiatru i to spowodowało, że gospodarze zdobyli kolejne dwie bramki. Gol strzelony przez Bafię w 83 minucie tylko zmniejszył rozmiary przegranej Szaflar.