18 kolejka Podhalańskiej I ligi juniorów starszych. Bez zmian w tabeli.
 dodano: 25 Maja 2009    (źródło: tekst Z. Karaś fot H. Kardaś)

W XVIII kolejce wygrał zarówno Poroniec Poronin, jak i KS Zakopane i w tabeli praktycznie nic się nie zmieniło. Wygrana Porońca jest cenniejsza, bowiem odniesiona na boisku rywala, którego poronianie bardzo się obawiali.

W galerii fotoreportaż Hanny Kardaś z meczu.!!!!!

Mieli wszak ułatwione zadanie, bo juniorzy Wiatru wystąpili zaledwie w dziesięcioosobowym składzie. Te wygrane Porońca i Zakopanego jeszcze nie rozstrzygnęły kwestii mistrzostwa, aczkolwiek bliżej tytułu są poronianie. Do zakończenia rozgrywek jeszcze 4 kolejki i coraz wyraźniej widać, że drugim po Szarotce Nowy Targ spadkowiczem będą juniorzy LKS Szaflary. Wprawdzie walczyli dzielnie w Mszanie Dolnej, ale punktów nie zdobyli za to wygrali ich najgroźniejsi konkurenci Biali
Biały Dunajec i Orkan Raba Wyżna.

***
Lubań Maniowy - Sokolica Krościenko 5-1 (1-0)
Bramki: D. Firek 4, Sral 37, 60, Hołyst 55, Sikora 70 – Kacwin 22.

Sędziował: Jan Chlipała z Ochotnicy Dolnej.
Lubań: Ślęzak – Sikora, Wrocławiak, Gorlicki, Firek, Hołyst, Zatłokiewicz, Sral, Potoczak (77 Bańka), Słodyczka (64 Bibro), Węgrzyniak.
Sokolica: Zachwieja – Bublik, Jawor (46 Błażusiak), Czerwiec, Czubiak, A. Bobak, Adamczyk, Topolski, Kacwin, Jaszek, Morawczyński.

Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli już w 4 minucie. Po akcji Hołyta i jego wrzutce w pole karne do piłki doszedł Firek i strzałem z główki pokonał Zachwieję. W 22 minucie goście przeprowadzili udaną kontrę, która celnym uderzeniem w zamieszaniu podbramkowym zakończył Kacwin. Drugi gol dla Lubania był autorstwa pary Zatłokiewicz – Sral. Po rozegraniu piłki w narożniku pola karnego partnerem Zatłokiewicz podał do Srala na 6 metr a ten potężnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Sokolicy. Po zmianie stron przewaga gospodarzy była już na tyle wyraźna, że podkreślili ją trzema golami.

***

Orkan Raba Wyżna - Szarotka Nowy Targ 2-1 (2-0)
Bramki: Kurańda 3, Siwek 30 – A. Sulka 67.
Sędziował: Roman Baran z Witowa. Żółte kartki: Kurańda, Budzik - Luberda.
Orkan: P. Chorąży – Radoła, Nowak, Wierzba, Lenart, Szlachtowski (46 Budzik), Pustułka, Siwek, Kurańda, Rapacz, Woźniak.
Szarotka Nowy Targ: Piwowarski – J. Sulka, Jędrol (20 A. Sulka), Targosz, Szablowski (46 Gacek), Zięba (68 Abratkiewicz), Luberda, Romanowski, Wąsik, Podkanowicz (78 Twardosz), Stawowiak.

Juniorzy Orkana potrzebowali tego zwycięstwa, aby uniknąć degradacji. W sukurs przyszedł im bramkarz Szarotki, który w 3 minucie przepuścił łatwy strzał Kurańdy do siatki. Po pół godzinie gospodarze prowadzili 2-0. Po rozegraniu rzutu rożnego do zagranej piłki wystartował Siwek i potężnym wolejem zdobył druga bramkę dla swego zespołu. Po zmianie stron bracia Sulkowie „rozklepali” przed polem karnym obronę Orkana i Adrian Sulka zdobył kontaktowego gola. Więcej bramek w tym meczu nie było i Orkan zdobył bezcenne punkty.

***

Turbacz Mszana Dolna - LKS Szaflary 5-3 (4-1)
Bramki: Jamróz 14, B. Zaborowski 39 karny, Potaczek 39, Koral 43, 47 – Jarząbek 32, Janiak 54, Kurańda 70.
Sędziował: Żółte kartki: Jamróz – Kurańda, Strama.
Turbacz: Szaredko – Nowak, B. Zaborowski, Farganus, Zarecki, P. Grzesiak, M. Grzesiak, Jamróz, Potaczek, Koral, Złydaszyk.
Szaflary: Cisoń – A. Szulc, Ł. Szulc, Michał Pawlikowski, Strama, Kurańda, Jarząbek, B. Marek, M. Wąsik, Janiak, Rabiasz.

Powadzenie 4-1 do przerwy nie oddaje przewagi, jaka juniorzy Turbacza mieli w tym okresie gry. Nieskuteczny, chociaż zdobył bramkę był zwłaszcza Jamróz. Gdy zaraz po zmianie stron Koral podwyższył na 5-1 zanosiło się na pogrom gości. Tymczasem juniorzy Turbacza zadowoleni z wysokiego prowadzenie nie atakowali już tak energicznie i goście skorzystali z tak sprzyjających okoliczności zdobywając kolejno dwa gole. Było to jednak wszystko, na co pozwolili szklarzanom gospodarze i Turbacz wygrał 5-3.

***

Biali Biały Dunajec - Przełęcz Łopuszna 1-0 (0-0)
Bramka:
Marduła 89.
Sędziował: Marcin Tesarski z Kościeliska.
Biali: Bużek – Smajdor, Ł. Antoł, P. Cachro, D. Bafia, Łukaszczyk, Skupień, Rzadkosz, Gąsienica, Marduła, Wysocki.
Przełęcz: Maciasz – A. Gil, H. Gil, Kamoń, Zajączkowski, D. Chmielak, Hołyst, Łęczycki, Wincek, Ciężobka, Hornik.

Drużyna Przełęczy przyjechała do Białego Dunajca bez czwórki czołowych graczy pozostawiając ich na mecz seniorów. Działacze Przełęczy próbują uratować A klasę dla Łopusznej. To ułatwiło Białym grę w tym meczu aczkolwiek i oni nie dysponowali optymalnym składem. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, ale druga część meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy. Z mnóstwa okazji, jakie miał Marduła wykorzystał tylko jedną właściwie na koniec spotkania, ale negatywnych emocji działacze i trenerzy Białych przeżyli bez liku.

***

Wiatr Ludźmierz - Poroniec Poronin 0-3 (0-0)

Bramki: Chrobak 54, Cetera 63, K. Łukaszczyk 74.
Sędziował: Krzysztof Handzel z Naprawy. Żółte kartki: S. Maciasz, Sopiarz.
Wiatr: Byrnas - D. Maciaś, Figas, Kubowicz S. Maciaś, Sopiarz, Górz, Ulman, M. Borkowski, P. Luberda, drużyna Wiatru grał w dziesięciu.
Poroniec: Stachoń – J. Gutt, Cudzich, Kliś, P. Pawlikowski, Rzadkosz, M. Grela, Zabrzewski, Cetera, K. Łukaszczyk, Chrobak

.
Juniorzy Wiatru przystapili do spotkania zaledwie w dziesięciu i mimo to w pierwszej połowie nie ustępowali liderowi. Po zmianie stron rosła przewaga Porońca a gdy Chrobak po ładnej zespołowej akcji zdobył bramkę stało się jasne, że Poroniec wygra ten mecz. Dwa następne gole były efektem wzrastającej przewagi, Porońca zostały zdobyte w zamieszeniach pod bramką Wiatru.

***

KS Zakopane - Jordan Jordanów 6-1 (4-0)
Bramki: Kluś 22.25, Bukowski 40, Podosek 41, Leks 48, Kaleciak 60 – Siepak 81.
Sędziował: Zbigniew Suwada z Jabłonki
KS Zakopane: D. Paszuda – Mrowca, Sawina, Podosek (70 Zając), Bukowski (67 M. Paszuda), Lampa, Drabik (67 Mazalon), Kluś, Leks (77 W. Gut), T. Gut (57 Bzdyk), Kaleciak (70 Fąfrowicz).
Jordan: Kramarz – Kawula, Luberda, Ferek, Siepak, D. Czubin,  Pietrzak, Firek, Filipek, Motor, Rączka.

Początek meczu wyrównany, ale od 15 minuty przewagę zyskało Zakopane. Efektem tego były dwie kolejne bramki Klusia, pierwsza zdobyta po błędzie stopera i bramkarza gości, a druga padła, kiedy dobrze ustawiony w szesnastce zawodnik gospodarzy celnym uderzeniem z woleja trafił do siatki Jordana. Kolejnego gola zdobył głową Bukowski po dokładnie wykonanym rzucie rożnym przez Drabika. Wynik pierwszej połowy ustalił Podosek po podaniu Klusia. Po wznowieniu gry celnym strzałem głową popisał się Leks, a w 59 minucie Kaleciak wyprzedził obrońcę i celnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce Kramarza. Pod koniec meczu honorowego gola dla gości zdobył Siepak.