XIX kolejka Podhalańskiej I ligi juniorów starszych.
 dodano: 31 Maja 2009    (źródło: tekst Z. Karaś fot H. Kardaś)

W XIX kolejce doszło do spotkań czołowej szóstki z pozostałymi zespołami. Niespodzianek nie było. Wygrali faworyci i tabela praktycznie nic się nie zmieniła.
 W galerii fotoreportaż H. Kardaś z meczu!!!

LKS Szaflary - KS Zakopane 3-4 (2-4)
Bramki: Jarząbek 5, Kurańda 30, 61 – Kluś 15, 18, 26, T. Gut  31.
Sędziował: Andrzej Opacian z Ratułowa. Żółte kartki: Święs - Mrowca.
Szaflary: Cisoń – A. Szulc, Ł. Szulc, Kurańda, Jarząbek, B. Marek, M. Wąsik, Janik, Bafia, Handzel, Święs.
KS Zakopane: D. Paszuda – Mrowca, Sawina, Podosek, Fąfrowicz (85 Zając), Bukowski (46 Leks, 55 Mazalon), Lampa, Drabik, Kluś, T. Gut, Kaleciak.

Zanosiło się na sensację, bowiem już w 5 minucie skazani na porażkę gospodarze objęli prowadzenie po pięknym trafieniu Jarząbka w okienko bramki zakopiańczyków. Kolejne trzy bramki były dziełem Klusia. Pierwsza po dynamicznym rajdzie lewą stroną i celnym trafieniu mimo dość ostrego kąta. Drugą bramkę Przemysław Kluś zdobył strzałem z pola karnego po podaniu Mrowcy a przy trzeciej bramce podawał mu Podosek. Gospodarze dość szybko zdobyli kontaktowego gola a jego autorem był Kurańda. Uderzył futbolówkę zza pola karnego a ta wpadła do siatki obok zdezorientowanego Paszudy. Minutę później Kaleciak zagrał piłkę głową do nieobstawionego Tomasza Guta i ten dał zakopiańczykom znowu bezpieczne dwubramkowe prowadzenie. W drugiej połowie spotkania już takiego festiwalu bramkowego nie było, jednak w 61 minucie gospodarze ponownie złapali kontakt bramkowy za sprawą Kurańdy. W ostatnich 30 minutach oba zespoły miały jeszcze okazje bramkowe, ale więcej goli w tym meczu nie było i do sensacji nie doszło.

***

Przełęcz Łopuszna - Turbacz Mszana Dolna 6-3 (2-3)
Bramki: Hołyst 18, Bienias 34, 47, Klamerus 72, 79, Kasprzak 84 – Jamróz 7, 13, 19.
Sędziował: Zbigniew Batkiewicz z Nowego Targu. Żółte kartki: Bienias, Gacek Hornik, Wincek – Nawieśniak, Koral.
Przełęcz: Maciasz – Klamerus, Kamoń, Zajączkowski, D. Chmielak, Hołyst, Gacek (80 Wincek), A. Chmielak (46 Ciężobka), Hornik, Bienias, Kasprzak.
Turbacz: Szaredko – Szura, Nawieśniak, Zarecki, P. Grzesiak, M. Grzesiak, Jamróz, Wacławik, Kunecki, Koral, Złydaszyk.

To było bardzo dziwne spotkanie. W pierwszych 20 minutach goście grali koncertowo i prowadzili 3-1. Autorem wszystkich bramek dla Turbacza w tym okresie był Jamróz. Piłkarze z Mszany Dolnej nadal przeważali w ataku, ale zapomnieli o ścisłym kryciu i nadziali się na skuteczna kontrę gospodarzy. Po zmianie stron juniorzy Turbacza nie byli już tą drużyna z pierwszej odsłony spotkania natomiast juniorzy Przełęczy wyszli na drugą cześć spotkania wielce zmobilizowani i przyniosło to natychmiastowy efekt bramkowy. Później gra toczyła się w strefie środkowej i zanosiło się na podział punktów. Jednak od 70 minuty Przełęcz zaatakowała śmielej i w 72 oraz w 79 minucie Klamerus dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Kropkę nad „i” postawił Kasprzak w 84 minucie. Juniorzy Przełęczy odnieśli dość niespodziewane zwycięstwo tym cenniejsze, że wywalczone bez kliku czołowych zawodników, którzy zostali pozostawieni na mecz seniorów broniących się przed spadkiem z A klasy.

***

Wiatr Ludźmierz - Biali Biały Dunajec 2-1 (1-1)
Bramki: Czaja 46, 54 – Gąsienica 14.
Sędziował: Mateusz Pietruch z Zakopanego. Żółte kartki: Górz - Skupień.
Wiatr: D. Maciaś - Figas, S. Maciaś, Górz, Ulman, Zubek, Kopeć, Podgórski, Czaja, A. Cebulski, Dąbek (46 Przybyła).
Biali: Bużek – Ł. Antoł, A. Bafia (69 R, Rączka), Łukaszczyk, Ł. Pluta, Skupień, Gąsienica, Marduła, Szczepaniak, Dańko, Majerczyk.

W pierwszych dwu kwadransach przewagę mieli gospodarze, ale to goście zdobyli prowadzenie. Oddali dwa celne strzały w światło bramki Wiatru i jedno z nich znalazło się w siatce. Drugi celny strzał wyłapał Dawid Maciaś. Po zmianie stron gospodarze błyskawicznie doprowadzili do wyrównania a niewiele minut później objęli prowadzenie po celnych trafieniach Czai. W końcówce spotkania goście rzucili się do ataku, ale do remisu już nie udało im się doprowadzić.

***

Poroniec Poronin - Sokolica Krościenko 2-0
mecz przerwany w 12 minucie na skutek zdekompletowania drużyny Sokolicy.
Bramki: Cetera 8, Okręglak 9. Sędziował: Jerzy Drabik z Zakopanego.
Poroniec: Stachoń – J. Gutt, Okręglak, J. Stasik, Cudzich, Kliś, P. Pawlikowski, M. Grela, Denic, Cetera, Nędza.
Sokolica: Ponicki – Bublik, Czerwiec, A. Bobak, Jaszek, M. Bobak, A. Zawalski, T. Zawalski.

Tylko 12 minut trwało spotkanie Porońca z Sokolicą. Goście rozpoczęli mecz w ósemkę, ale po 12 minutach dwu graczy Sokolicy występujących wcześniej w juniorach młodszych opuściło boisko i sędzia zakończył spotkanie. W tym krótkim czasie juniorzy Porońca lidera I ligi zdołali dwukrotnie umieścić piłkę w bramce drużyny przyjezdnej.

***
Jordan Jordanów - Orkan Raba Wyżna 7-2 (4-1)
Bramki: Ferek 7, 45, 67, Pietrzak 15, 62, Luberda 25 karny, Czubun 90 – Rzeszutko 13, Zięba 76.
Sędziował: Zbigniew Suwada z Jabłonki.
Jordan: Kramarz – Kawula, S. Wróbel (5 P. Luberda), Proszek (40 M Luberda), Ferek, Siepak, D. Czubin, K. Pietrzak, Filipek, Janowski, Rączka.
Orkan: Kurańda - Radoła, Lenart, Szlachtowski (46 Zięba), Siwek, Rapacz, Chrobak, Prokop, Budzik, Rzeszótko, Woźniak, Januszek.

Przewagą drużyny gospodarzy w tym spotkaniu była ogromna. Każdy z zawodników Jordana chciał wpisać się na listę strzelców. Wynik wprawdzie otworzył Ferek już w 7 minucie, ale gospodarze zapomnieli o obronie i w 13 minucie wyrównał Rzeszutko. Chwile później Jordan prowadził znowu po strzale głową Pietrzaka. W 25 minucie za faul w polu karnym na Czubinie sędzia podyktował "jedenastkę" pewnie wyegzekwowaną przez Piotra Luberdę. Na 4-1 w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki wepchnął Ferek. W 62 minucie Pietrzak przedrylował kilku obrońców Orkana i płaskim strzałem z okolic punktu karnego podwyższył na 5-1. Podobnie jak Pietrzak uczynił tak samo Ferek podwyższając na 6-1. Wynik spotkania w 90 minucie ustalił Czubin, który po przedrylowaniu bramkarza wjechał z piłką do pustej bramki.

***

Szarotka Nowy Targ - Lubań Maniowy 1-5 (1-3)
Bramki: Czubernat 36 – Firek 6, 30, Bibro 70, Potoczak, 44, Węgrzyniak 86.
Sędziował: Piotr Bukowski z Zakopanego. Żółte kartki: K. Sulka, A. Sulka, Romanowski, Czubernat – Wrocławiak, Bibro.
Szarotka: Piwowarski – J. Sulka (68 Abratkiewicz), A. Sulka, Zięba (75 Szablowski), Romanowski, Podkanowicz, Tomalak, Czubernat, Stawowiak, K. Sulka, Bierówka.
Lubań: Ślęzak – Sikora, Wrocławiak, Gorlicki, Firek, Hołyst, Sral, Potoczak, Bańka, Bibro, Węgrzyniak.