Łyżwiarskie MP. Mistrzowskie tytuły i rekordy Katarzyny Bachledy Curuś i Konrada Niedźwiedzkiego.
 dodano: 24 Października 2009
Katarzyna Bachleda Curuś jedzie po złoto.

W drugim dniu  łyżwiarskich Mistrzostw Polski na dystansach  Katarzyna Bachleda Curuś stanęła dwukrotnie na najwyższym miejscu podium . W biegu 2x500 m i  na 3000 m. Konrad Niedźwiedzki zwyciężył na dystansie 1500 m  a w biegu drużynowym z  Dariuszem Stanuchem i Sebastianem Druszkiewiczem  wywalczył pierwsze miejsce.
  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!

W  sobotę rozegrano biegi na dystansach 2x 500 m  i 3000 m kobiet a meżczyźni zmagali się na 1500 m oraz w biegu drużynowym.   Pogoda w drugim dniu nie sprzyjała zbytnio zawodnikom ale i tak  ustanowiono dwa nowe rekordy toru.  Katarzyna  Bachleda Curuś na dystansie 3000 m  uzyskała czas 4.19,34  i pobiła poprzedni rekord należący do Holenderki Yvonne Nauta, która 21 lutego br podczas Mistrzostw świata juniorów uzyskała czas 4.21,54.
 " Bardzo się cieszę z tego rekordu zwłaszcza że uzyskałam najlepszy w Polsce czas na tym dystansie - lepszy niż podczas  halowego sprawdzianu w Berlinie" powiedziała Katarzyna Bachleda Curuś.

Z kolei  Konrad Niedźwiedzki na swoim koronnym dystansie 1500 m uzyskał czas 1.50,68 poprawiająć prawie o dwie sekundy poprzedni rekord należący do Pima Cazemier'a z Holandii. " Bardzo się cieszę ze obroniłem tytuł mistrza Polski i to tutaj w domu. Cieszę się z rekordu zwłaszcza że warunki nie były najlepsze, ale tutaj w Zakopanem woda jest doskonała i lód szybki- więc gdyby było trochę słońca to czasy byłyby lepsze niż na hali"  podsumował Konrad Niedźwiedzkiswój bieg.
 Na dystansie  2x 500 m najlepszy rezultat uzyskała  zawodniczka LKS Poroniec Katarzyna  Bachleda Curuś. Drugie miejsce zajęłą podobnie jak poprzedniego dnia na 1500 m  Natalia Czerwonka z MKS Cuprum Lubin a na trzecim miejscu podium stanęła zawodniczka zakopiańskiego AZS-u Luiza Złotkowska.

W biegu na 3000 m  zwyciężyła ponownie Katarzyna Bachleda Curuś, drugie miejsce  wywalczyła Kaktarzyna Woźniak z WTŁ Stegny Warszawa, a na trzecim miejscu znalazła się Natalia Czerwonka z MKS Cuprum Lubin. Niestety Luiza Złotkowska wycofała się z biegu jak powiedziała z powodu bólu ścięgna w nodze.

W biegu na 1500 m bezkonkurencyjny był Konrad Niedźwiedzki, drugie miejsce wywalczył  również podopieczny trenera Krzysztofa Niedźwiedzkiego - Zbigniew Bródka z AZS Opole a na trzecim miejscu podium stanął Roland Cieślak z KS Pilica Tomaszów.
 W biegu drużynowym (8 okrążen) zwyciężył team AZs Zakopane, drugie miejsce zajęła drużyna  SKŁ Górnik Sanok a na trzecim miejscy uplasował się zespół RKS Marymont Warszawa.

Wyniki MP
kobiety 2x500 m

1. Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin) 82,620 (41,43+41,19)
2. Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin)            82,940 (41,66+41,28)
3. Luiza Złotkowska (AZS Zakopane)                 83,230 (41,64+41,59)