|
Rekordziści Toru |
W Zakopanem na sztucznym torze lodowym w minony weekend rozegrane zostały Mistrzostwa Polski na dystansach, w których wzięła cała Polska czołówka panczenistów, która walczyła również o kwalifikacje do Pucharu Świata.
Pomimo bardzo trudnych warunków i zmniennej pogody zawody można powiedzieć że były nadzwyczaj udane. Nie tylko imponujący dorobek medalowy zakopiańskich zawodników łącznie 19 medali ale i rekordy: życiowe i toru jakie zostały pobite podczas trzech dni zdominowały tor lodowy pod Krokwią.
W galerii fotoreportaż z dekorcji !!!!
Zawodnicy zakopiańskiego AZS-u zdobyli łącznie w mistrzostwach Polski seniorów 6 medali indywidualnych i jeden drużynowy oraz pięć medali w klasyfikacji młodzieżowców. Drużyna SNPTT wywalczyła w biegu kobiet brązowy medal a Katarzyna Bachleda Curuś występująca w barwach LKS Poroniec sama zdobyła komplet 5 złotych medali.
Pobite zostały również rekordy toru.
Katarzyna Bachleda Curuś pobiła trzy rekordy na dystansach 1000, 3000 i 5000 m. Konrad Niedźwiedzki uzyskał nowy rekord na 1500 m, Maciej Ustynowicz na 500m i Sławomir Chmura na 5000 m.
A tak wygładał dorobek medalowy zakopiańczyków
AZS Zakopane
Konrad Niedźwiedzki 2 złote, 1 brązowy
Tomasz Budz 2 srebro
Luiza Złotkowska 2 brąz
Mateusz Stasiowski 1 brąz
Sebastian Druszkiewicz 1 srebro, 1 brąz
Piotr Głowacki 2 brąz
1 złoty drużyna (Dariusz Stanuch, Konrad Niedźwiedzki, Sebastian Druszkiewicz)
LKS Poroniec 5 złotych medali (wszystkie Katarzyna Bachleda-Curuś)
SNPTT Zakopane 1 brązowy - drużyna (Agnieszka Zając, Angelika Fudalej, Urszula Włodarczyk)
Tak medal zdobywano w poszcególnych dniach:
23.10.2009 piątek
1500 m
1. Katarzyna Bachleda Curuś (LKS Poroniec Poronin)
3. Luiza Złotkowska (AZS Zakopane)
bieg drużynowy kobiet
3. SNPTT Zakopane
(Agnieszka Zając, Angelika Fudalej, Urszula Włodarczyk)
mężczyźni 2 x 500 m
3. Konrad Niedźwiedzki (AZS Zakopane)
mężczyźni
5000 m
3. Sebastian Druszkiewicz (AZS Zakopane)
Medaliści młodzieżowych MP:
mężczyźni 2 x 500 m
2. Tomasz Budz (AZS Zakopane)
3. Mateusz Stasiowski (AZS Zakopane)
mężczyźni 5000 m
3. Piotr Głowacki (AZS Zakopane)
24.10.2009 sobota
Medaliści MP:
kobiety 2x500 m
1. Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin)
3. Luiza Złotkowska (AZS Zakopane)
3000 m
1. Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin)
mężczyźni
1500 m
1. Konrad Niedźwiedzki (AZS Zakopane)
wyścig drużynowy
mężczyzn
1. AZS Zakopane
(Dariusz Stanuch, Konrad Niedźwiedzki, Sebastian Druszkiewicz)
25.10.2009 niedziela.
medaliści MP:
1000 m kobiet
1. Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin)
5000 m kobiet
1. Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin)
1000 m mężczyzn
1. Konrad Niedźwiedzki (AZS Zakopane)
2. Sebastian Druszkiewicz (AZS Zakopane)
medaliści młodzieżowych
MP:
1000 m mężczyzn
2. Tomasz Budz (AZS Zakopane)
10 000 m mężczyzn
3. Piotr Głowacki (AZS Zakopane)
|
Kobieca drużyna SNPTT |
|
|
Męska drużyna AZS Zakopane |
|
|