START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Przygotowania do VIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych w toku
 dodano: 3 Grudnia 2009

Tylko 93 dni dzielą nas od  ropoczęcia VIII  Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych Zakopane 2010.
W zwiazku z tym w czwartek w  zakopiańskim COS odbyła się konferencja prasowa poświęcona przygotowaniom  do tych zawodów.
Funkcjonuje już oficjalna strona igrzysk działająca pod adresem
www.igrzyskapolonijnezakopane.pl
Na stronie podany został  program, regulamin igrzysk oraz zamieszczane są aktulaności. Dostępne są formularze: zgłoszeniowy dla uczestników a także akredytacyjny dla dziennikarzy.
Na dzień dzisiejszy wiadomo że  ceremonia oficjalnego otwarcia Igrzysk nastąpi 6 marca  o godz 20.00 na stadionie Wielkiej Krokwi i będzie na żywo transmitowana przez TVP Polonia. W trakcie trwania Igrzysk TVP Polonia będzie także realizowała codzienną kronikę sportową .
 "Chcemy by  otwarcie  było ceremonią przypominająca inaugurację Igrzysk Olimpijskich" - mówi vice burmistrz Zakopanego Jan Gąsienica Walczak . " To będą igrzyska rodzinne i regionalne. Polunusi przyjadą tutaj nie tylko w celach sportowych ale także zobaczyć nasz region.  Z koleim sza  w intencji uczestników będzie akcentem religijnym. " podkreśla Jan Gąsienica Walczak.


 Większość zawodów bedzie przeprowadzona na obiektach gościnnego Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Tutaj w hotelu "Zakopane" będzie znajdowało się centrum Igrzysk - biuro zawodów, biuro prasowe a także  miejsce gdzie wszyscy uczestnicy będą się mogli spotkać i spędzić miło czas.
Organizatorzy przewidują bowiem bogaty program kulturalny- występy będą odbywać się na scenie własnie w sali sportowej COS.
" Czuję się zaszczycony faktem goszczenia w skromnych progach zakopiańskiego Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, tak znamienitych gości: Polaków mieszkających w najodleglejszych krańcach świata.  Nasze obiekty sportowe, na co dzień przyjmujące najlepszych sportowców, głównie w dyscyplinach zimowych, tym razem służyć będą Wam. Mam nadzieję, że marcowy pobyt w Centralnym Ośrodku Sportu będziecie wspominać w dobrym kontekście: zdrowej rywalizacji sportowej, miłych spotkań i radosnym spędzaniu czasu w Polsce - pod Giewontem." mówi dyrektor  zakopiańskiego COS Franciszek Bachleda Księdzularz
"Wielka to radość dla nas wszystkich mieszkających na Podhalu, gdyż niewątpliwie Wasza obecność sprzyjać będzie nawiązaniu kontaktów, odświeżenia starych znajomości, niejednokrotnie będą to spotkania rodzinne "po latach" a także będzie dla nas okazją do poznania następnych pokoleń Polaków na Emigracji" kontynuuje  dyrektor  COS

 
 Jak już wcześniej była mowa po raz pierwszy podczas Igrzysk rozegrany zostanie biathlon a także skoki narciarskie. Najliczniej obsadzonymi konkurencjami jak zwykle będą narciarstwo alpejskie oraz łyżwiarstwo.  Narciarstwo alpejskie rozgrywane będzie w Witowie, biathlon w Kościlisku Kirach a hokej w Nowym Targu.
" Nadpływają powoli już zgłoszenia. Przyjazd zapewnił między innymi liczny team z Kanady, który prowadzi bardzo zawansowane  i profesjonalne przygotowania do startu. Swoj  udział potwierdzają w mailach zawodnicy ze Stanów Zjednocznonych, Niemiec, Austrii, Finlandii, Szwecji i Czech.
Spodziewamy się również przeszło 300 osobowej reprezentacji Polonii ze wschodu. Zawodami biathlonowymi zainteresowali się  zwłaszcza Polacy z Litwy
" mówi przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kazimierz Dzielski.  "Mamy nadzieję że przyjadą cztery drużyny hokejowe , które rozegrają turnieja jako dodatkową atrakcję przewidzieliśmy pokazowy mecz  pomiędzy  zawodnikami Polonii a reprezentacją olimpijską Old Boys na nowym lodowisku w Zakopanem" kontynuuje  Kazimierz Dzielski

 Jest także propozycja konkursu plastycznego dla dzieci, które by przywiozły swoje prace tutaj do Zakopanego i urządzona byłaby wystawa tych prac.  
Atrakcji  więc będzie co niemiała. Zakopane czeka na Polonię z całego świata

«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    4088 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024